LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Şampiyonun hayali gerçek oldu
Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlunun yaptırdığı pist, sıralama turlarına ev sahipliği yaptı.
Şampiyonun hayali gerçek oldu
24 Eylül 2011 / 20:16 Güncelleme: 24 Eylül 2011 / 20:17

Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu tarafından, Sakarya'nın Akyazı ilçesinde yaptırılan pist, Süpermoto Türkiye Şampiyonası 5. ayağının sıralama turlarına ev sahipliği yaptı.

Resmi açılışı yarın yapılacak olan pistte düzenlenen sıralama turlarında, değişik kategorilerden çok sayıda motosikletçi, ilk sırada yarışa başlamak için mücadele etti.

Sakatlığından dolayı uzun zaman pistlerden uzak kalan Kenan Sofuoğlu, piste çıktığı (A) Kategorisi'ndeki ilk turda 51.053 saniye, ikinci turda da 49.301 saniyelik zamanla yarınki yarışlara ilk sırada başlamaya hak kazandı.

Sofuoğlu, pistin açılmasından dolayı duyduğu mutlululuğu anlatarak, pistte ilk kez bir yarışma düzenlendiğini belirtti.

Sofuoğlu, daha önce pistte antrenmanlara çıktığını hatırlatarak, ''Bugün sıralama turları yapıldı. Baktığınızda herkesin çok memnun olduğunu görebiliyoruz. Yarışmacılar olsun, federasyon yetkilileri olsun pistten gayet memnun. Yarın yarışlar var. İnşallah kazasız, belasız bir şekilde geçer. Tabii ki unutmamak lazım, motor sporlarında kazalar daima olur. Ben de yapıyorum'' dedi.

Yaşadığı sakatlığın ardından ilk kez bir yarışa katıldığına dikkati çeken Kenan Sofuoğlu, ''Şu an hissettiğim şey biraz yorgunluk. Yani uzun zamandır ilk kez tam anlamıyla motosiklete oturdum. Türkiye Şampiyonası'na misafir yarışmacı olarak katılmak benim için çok güzel. Zaten her yıl bu şekilde yarışıyordum. Ama kendi yaptığım pistte bu yarışa katılmak daha güzel. İnşallah Sakarya'da yaptığımız bu pist sayesinde iyi sporcular yetişeceğine inanıyorum. Çünkü, çocuklar da bugün yarışıyor ve memnun kaldılar'' diye konuştu.

Sofuoğlu, Sakarya'da yaşayan insanların kendisini motosikletle görmek gibi bir özlemi olduğunu da kaydederek, şöyle devam etti:

''Bunun nedeni ise daha önce memleketimde yarışmadım. Bu ilk olacak benim için. İnşallah, yarın her şey güzel geçer. Bu ilk yarış benim için. Pistin eksikliklerini de görme şansı bulduk bu sayede. Zaten amaç da buydu. Eksikliklerimizi gidererek, daha büyük şampiyonalara ev sahipliği yapmak istiyoruz. Bence Sakarya'ya kazandırdığımız güzel bir şey. Bu ilk adım. İnşallah bundan sonra Türkiye Karting Şampiyonası'na da burada ev sahipliği yapacağız. Çok emekler verildi ama bunların karşılığını almaya başlıyoruz.''

Sıralama turlarında ilk sıraya yerleşen motosikletçiler ve kategorileri ise şöyle:

Kenan Sofuoğlu (A Kategorisi)

Denizhan Sökmen (B Kategorisi)

Asrın Rodi Pak (85 cc)

Oğuz Taşhan (65 cc)

Bahattin Sofuoğlu (50 cc)

AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler