LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Sağlam: Çok düşündüm ve bu kararı verdim
Sağlam: Çok düşündüm ve bu kararı verdim
20 Ekim 2008 14:51
Sağlam: Çok düşündüm ve bu kararı verdim

Hafta sonu tatilini geçirmek için Kayseri'ye gelen Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, "Kısa vadede A milli takımla ilgili bir beklentim yok" dedi.


Özel işlerini takip ettikten sonra konuğu olduğu Kayserisporlu yöneticilerle birlikte Kayserispor-Ankaraspor maçını izleyen Ertuğrul Sağlam Vatan'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ertuğrul Sağlam, son günlerde A milli takımdan Fatih Terim'in ayrılacağı, yerine kendisinin göreve getirileceğine ilişkin soruya şu karşılığı verdi:
"Hayatın bundan sonrası için ne getireceğini kestirmek mümkün değil. İnsanın karşısına hiç beklemediği şeyler çıkabiliyor. Ama böyle bir olay yok. Bunu çok samimi bir şekilde kesinlikle ifade etmek istiyorum. Kelimesi konuşulmadı. Hocamız, büyüğümüz. A milli takımın başında çok sevdiğimiz bir insan var. Çok başarılı da gidiyorlar. O nedenle bunları konuşmak yersiz ve yanlış."


Ertuğrul Sağlam, "Olabilir mi" sorusuna da, "Onları, o zaman konuşmak lazım. Ancak, böyle bir şey kesinlikle şimdilik yok. Kısa vadede böyle bir beklentimiz de yok açıkcası" yanıtını verdi.


"AYRILDIĞIMA PİŞMAN OLMADIM"


"Kayserispor'u çok seviyordunuz. Ancak, Beşiktaş'ı daha çok sevdiğiniz için teklif gelince gittiniz. Hiç pişmanlık duydunuz mu?" şeklindeki soruya da cevap veren Ertuğrul Sağlam, şöyle dedi:


"Pişmanlık duymadım. Kayseri'den daha önce de ayrılabilirdim. Tabi yapmamız gereken bazı işler vardı. Tamamladıktan sonra. Yani o günkü şartlarda öyle yapmamız gerekiyordu. Çok düşünüp, bu kararı vermiştik. Kesinlikle hiç pişmanlık duymadım. Kaldı ki biz gittikten sonra, Kayserispor'un başarısı giderek arttı. O yüzden de böyle bir şeye gerek duymadım."


"BEŞİKTAŞ CAMİASINA KIRGIN DEĞİLİM"


Beşiktaş'dan ayrılmasından sonra kendisine gelen gerek yurt içi, gerekse yurt dışından gelen önerileri şimdilik yanıtlamadığını da açıklayan Ertuğrul Sağlam, siyah beyazlı camiaya kırgın olmadığını belirtti. Erkuğrul Sağlam, Beşiktaş'ta yeniden görev alıp almayacağı yolundaki soruya da şöyle cevap verdi:


"Hayatın bundan sonrası için ne getireceğini kestirmek mümkün değil. İnsanın karşısına hiç beklemediği şeyler çıkabiliyor. Hakkımızdaki hayırlısı neyse o olsun. Kimseye de kırgınlığım yok. Herkes iyi niyetle mücadelesini yaptı. Emek harcadı, fedakarlık yaptı. Dolayısıyla iş o günlerden, bugünlere geldi. Beşiktaş camiasına kırgınlığımın olması mümkün değil. Bende emeği çok fazla. O yüzden bir sıkıntı yok. Herkesle helalleşip ayrıldık. Futbolda bu tip şeyler insanın başına zaman zaman gelebiliyor."

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler