LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Sadri Şener'Mutlaka şampiyon olmalıyız' dedi.
Sadri Şener'Mutlaka şampiyon olmalıyız' dedi.
11 Şubat 2008 09:32
Sadri Şener'Mutlaka şampiyon olmalıyız' dedi.

19 Mayıs Spor Salonu'nda yapılan ve 2 gün süren genel kurulun son gününde oy kullanma hakkı bulunan 5 bin 961 üyenin 3 bin 296'sı oy kullandı.

İlk yapılan açıklamaya göre Sadri Şener'in 2 bin 151, İbrahim Hacıosmanoğlu'nun ise bin 132 oy aldığı açıklandı. Rakamlarda küçük değişikliklerin olabileceği ancak bunun sonucu değiştirmeyeceği belirtildi.

Şener ile birlikte seçilen 15 kişilik yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor:

Hayrettin Hacısalihoğlu, Necmettin Aytekin, Muammer Saka, Celil Hekimoğlu, Dursun Köse, Hasan Yener, İhsan Alioğlu, Mahmut Aksu, Saner Ayar, Levent Erkuloğlu, Cenker Üstün, Ali Sürmen, Kenan Sönmez ve Mehmet Öksüzoğlu.


"TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLMALIDIR"

Trabzonspor'un 56. Genel Kurulu'nda kulüp başkanlığına seçilen Sadri Şener, ''Trabzonspor sonsuza kadar yaşayacaktır. Mutlaka şampiyonluğa oynamalı ve şampiyon olmalıdır'' dedi.

Başkan seçilmesinin ardından Hüseyin Avni Aker Stadı'na gelerek Trabzonspor-Bursaspor karşılaşmasının son dakikalarını izleyen Şener, Trabzonspor'un 2-1 üstünlüğüyle sona eren maçın ardından soyunma odasına inerek, Teknik direktör Ersun Yanal ve futbolcuları tebrik etti.

Şener, daha sonra yaptığı açıklamada, en büyük hedefinin her zaman Trabzonspor'un şampiyon olması olduğunu belirterek, ''Başka bir hedef yoktur, olmamalıdır. Trabzonspor sonsuza kadar yaşayacaktır. Mutlaka şampiyonluğa oynamalı ve şampiyon olmalıdır'' dedi.

Basın mensuplarının, transfer dönemi bittikten sonra göreve gelmesinin kendisi açısından şanssızlık olup olmadığı yönündeki bir soru üzerine Şener, ''Şanssız ama elimizdeki kadro çok kötü değil. Onları iyi motive edersek bundan sonra iyi sonuçlar alırız diye düşünüyorum. Elimizde çok güzel yetenekler var. Yeter ki kafa yapıları düzelsin'' diye konuştu.

Şener, teknik direktör Ersun Yanal ile devam edeceklerini de söyledi.

Kulübün genel kurulunda üyelerin onayına sunulan yönetim kurulu faaliyet raporunun ibra edilmemesi ilgili bir soru üzerine Şener, şunları söyledi:

''Bu, genel kurulun bir kararı. Üzerinde konuşmak, yorum yapmak bana göre yanlıştır. Onun süreci ayrıdır, bizim yapacağımız işler ayrıdır. Bizim tarihimizde de bir ilk oldu. Tecrübeli bir liste de yok. Bundan sonra ne olur cevap verecek birisi yok. İnşallah önümüzdeki günlerde daha net şeyler öğrenir, biz de açıklamada bulunabiliriz.''

Şener, insanlara umut vermek gerektiğini ifada ederek, ''Umut ettikçe yaşıyoruz. Sezon sonuna kadar inşallah çok daha iyi sonuçlar alırız. Galibiyetler yüzümüzü güldürüyor. Haftaya Ankaragücü ile karşılaşacağız. Ben mazbatamı daha almadım. Yarın alacağım. Ankaragücü ilk maçımız olacak. İnşallah orada da iyi sonuç alırız. Bu hafta Federasyon seçimi var. Ona hemen delegelerimizi bildireceğiz. Çalışmalarımıza devam edeceğiz'' diye konuştu.

Sadri Şener, büyük bir farkla başkanlığı kazanmasına ilişkin yorum yapmak istemediğini belirterek, ''Ben çok iyi anılarla gittim Trabzonspor'dan. Herhalde gelirken de bu olmalıydı diye düşünüyorum'' dedi.

Trabzonspor'un 56. Genel Kurulu'nda kulüp başkanlığına seçilen Sadri Şener, yarın sabah yeni ufuklara doğru yola çıkacaklarını söyledi.

Divan Başkanı Cengiz Çebi'nin çağrısı üzerine başkanlığa seçilen Şener ve diğer aday İbrahim Hacıosmanoğlu, birer konuşma yaptı.

Şener, üyelere hitaben yaptığı kısa konuşmasında, kendisine ve ekibine yapılan teveccühe teşekkür ettiğini ifade ederek, ''Yarın sabah yeni ufuklara doğru yola çıkacağız. Seçime katılan kardeşimiz İbrahim Hacıosmanoğlu'na teşekkür ediyorum. Yarından itibaren çalışmalara başlayacağız'' dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu ise Trabzonspor sevdası ve aşkının bitmeyeceğini belirterek, ''Her zaman kongreyi kaybedenler Trabzonspor'un yanında olmalı. Biz her zaman Trabzonspor'un yanında olacağız. Trabzonspor'u kim başarıya taşırsa biz omuzumuza alır taşırız'' diye konuştu.

-15 YIL SONRA SEÇİLDİ-

1951 yılında Trabzon'da doğan Sadri Şener, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

1992-93 sezonunda Trabzonspor'da, kulüp başkanlığı yapan Şener, 15 yıl aradan sonra yeniden bordo-mavili kulüpte başkanlığa seçilmiş oldu.
Bu arada bordo-mavili kulübün genel kuruluna rekor katılım olduğu, Sadri Şener'in de rekor oy ile göreve geldiği belirtildi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler