LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Sadettin Saran 2015'i bekliyor
Sadettin Saran 2015'i bekliyor
18 Aralık 2013 07:18
Fenerbahçe'nin kongre sürecinde adı en fazla geçen isimlerden biri olan Sadettin Saran, başkanlık için 2015 yılını beklediğini söyledi.

Fenerbahçe'de kongre sürecinde başkanlık için adı en çok geçen isimlerden biri olan ancak ihracının kaldırılmaması nedeniyle aday olamayan Sadettin Saran, hedefinin 2015 yılında Fenerbahçe başkanı olmak olduğunu söyledi. Habertürk'e konuşan başarılı iş adamınının söyleşisinden öne çıkan satırbaşları şu şekilde;

Fenerbahçe'de son seçimde neler oldu?

Aziz Bey önce, "Kaldırıyorum ihraçlıkları, hodri meydan. Başkan adaylığı olan bir baba yiğit varsa çıksın" dedi. Biz de çıktık. Ama kaldırmadı.

Sözünü tutsaydı neler olurdu?

Aday olurdum ama neticede kongre üyeleri yine Aziz Yıldırım'la yola devam ederdi gibi görünüyor.

Mehmet Ali Aydınlar'dan daha fazla zorlar mıydınız? "Aziz Yıldırım benden korkuyor. Başkanlığı ondan iyi yaparım diye" şeklinde bir açıklamanız olmuştu.

Kendimi bildim bileli Fenerbahçeliyim derler ya... Ben gerçekten 5 yaşımdan beri Fenerbahçeliyim, 44 sene olmuş. Ben de Mehmet Ali Aydınlar'ı destekliyordum. Mehmet Ali Bey'in iyi bir insan olduğunu, iyi de bir iş adamı olduğunu düşünüyorum. Kulüp başkanlığı spordan ziyade iyi iş adamı kimliği gerektirir. Ama kongre üyeleri bir değişikliğe hazır değildi ve Mehmet Ali Bey de daha erken yer almalıydı adaylık sürecinde. Bir de "Bu seçim Gezi olaylarının devamı, Fenerbahçe son kale" diye çarpıttılar. Yoksa alakası yok.

Yargıtay'da Aziz Yıldırım'ın cezası onanırsa?

Bir kriz daha olacak herhalde. Yeni bir seçim süreci... O zaman aday olur musunuz? İnşallah diyelim. Fenerbahçe Başkanlığı hâlâ hayalim. 2015 yılına konsantre olacağım.

Hayaliniz ne, neler yapardınız Fenerbahçe için?

Biliyorsunuz, 2005'te Borussia Dortmund'un hisselerini alarak ikinci en büyük ortak olmuştum. Bu işi, finansal bir yatırım olmasının yanında vizyonumun gelişmesi adına kişisel bir yatırım olarak görmüştüm. Ve Borussia Dortmound'un ortağı olarak gördüklerimi, yaşadıklarımı, deneyimlerimi Türk sporuna da aktarabilmek için yola çıktım. Yapmak istediğim en önemli şey Türk sporuna Alman modelini ve disiplinini getirmekti.

Fenerbahçe'yi nasıl buluyorsunuz bu sene?

Çok iyi, yüzde 97.7 şampiyon olur.

97.7?

Mühendis kafası böyle çalışır. Bir kere maçı son saniyeye kadar bırakmayan bir takım. 90 artılarda puan kazanmayı bayağı bir alışkanlık haline getirdik bu sene. Bu çok önemli işte! Herkesten çok istiyor şampiyon olmayı. Bu senenin en sürpriz takımı hangisi dersen, Kasımpaşa'dır. İkinci bitirir ligi diye düşünüyorum. Kasımpaşa bu ivmeyle devam ederse Avrupa'da da başarılı olur. Galatasaray'ı iyi bulmuyorum.

Yanlış olan ne Galatasaray'da? Fatih Terim'in gönderiliş şekli mi, başka bir şey mi?
Bir Fenerbahçeli olarak Galatasaray'ın iç işleriyle ilgili yorum yapmayı doğru bulmam ama kötü gidişatın bugünden önce başlayan bir süreç olduğunu düşünüyorum.

Ali Koç'la aranız nasıl?

Ali Koç benim kardeşimin ABD'de okuldan sınıf arkadaşı. Gördüğümüz yerde selamlaşırız ama çok bir samimiyetimiz yok, neticede kulüpten ihracıma imza atanlardan.

 

HABERTÜRK

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler