LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
‘Sabri Sarıoğlu için hepimiz üzüldük’
‘Sabri Sarıoğlu için hepimiz üzüldük’
15 Temmuz 2014 22:51
Galatasaray’ın Avusturya’da devam eden sezon öncesi hazırlık kampında futbolcular Semih Kaya, Emre Can Coşkun ve Emre Tosun basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Semih Kaya, yeni teknik direktörleri Cesare Prandelli ve ekibiyle bir hafta önce tanıştıklarını hatırlatarak, “Çok sıcakkanlı olduklarını düşünüyorum. Hocamızın, genç arkadaşlarımız, kardeşlerimiz ve büyüklerimizle inanılmaz derecede iyi ilgilendiğini gördüm. Kaliteli biri olduğunu düşünüyorum. Bir haftadır bize yansıttığı bu. Umarım çok şey katar bize. İnşallah güzel bir sezon geçirir ve onunla beraber 4. yıldızı takarız. Takımımda başarıya aç bir arkadaş grubumuz var. Ben böyle güzel arkadaş ve kardeşlerimizle iyi bir başarı elde edeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“Galatasaray'a gönülden bağlıyım”

Sözleşmesini 2018 yılına kadar uzattığı için mutlu olduğunu vurgulayan Kaya, “Yuvamda kaldığım için mutluyum. Sonuçta Galatasaray'ın yetiştirdiği çocuklarız. Kağıt üzerinde netleşmesi için böyle bir anlaşma yapıldı. Sonuçta ben Galatasaray camiasına ve kulübüne sözleşme olmasa da gönülden bağlıyım” dedi.

“Sabri Ağabey kendini takıma adamış biri”

Semih Kaya, basın mensuplarının Sabri Sarıoğlu’nun kamp kadrosuna alınmaması ile ilgili soruları üzerine, “Sabri Ağabey için söylenecek fazla bir şey yok. Sonuçta kendini Galatasaray Kulübü'ne adamış bir ağabeyimiz. O da bizim gibi alt yapıdan çıkmış biri. Tabii ki takım olarak da üzgünüz ama futbolun içinde böyle şeyler oluyor. Eğer bir futbolcuysanız, bunlara normal bakmanız gerektiğini düşünüyorum. Yönetimimiz ve hocamız böyle bir karar almış, bizim bu konu üzerine söyleyecek fazla bir şeyimizin olduğunu düşünmüyorum” cevabını verdi.

“Birbirimizi kırmayalım”

Basın mensuplarının Türk sporunda yaşanan gerginlik ve Fenerbahçe ile içinde bulundukları rekabetle ilgili sordukları soruya Semih Kaya, “Atatürk, 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' demiş. Biz öyle olmaya çalışıyoruz. Taraftarlarımızdan da ricamız o şekilde davransınlar. Derbi maçlarında ölen insanlar oldu. Birçok aile acı çekti. Çok ailenin, anne, baba ve kardeşlerin canı yandı. Biraz daha sağduyulu olalım. Maçları spormuş gibi izleyelim. Bizim temennimiz bu, inşallah bu sezon öyle olur. Her ne kadar iki takım da 4. yıldızı takmak istiyorsa da, biraz daha sakin olalım. Birbirimizi kırmayalım. Benim tek ricam bu. Hak eden kimse 4. yıldızı o takar” şeklinde cevap verdi.

“Sol gözüm yüzde 50 görüyordu”

Kaya, sol gözünden yaşadığı ameliyat sonrası görme oranının arttığını belirterek, “Ameliyat olmadan önce sol gözüm yaklaşık yüzde 50 görüyordu. O şekilde futbol oynuyordum. Sezon sonu milli takım vardı. Sağ olsun Fatih Hocam ameliyat olmamı söyledi ve izin verdi. Başarılı bir ameliyat oldum. Şu an yaklaşık yüzde 70 görmeye ulaştım. Yüzde 20 daha artacağını düşünüyorum. Doktorlar biraz daha temkinli olmam gerektiğini söylediler. Yaklaşık 10 gün daha topa kafa vurmamam gerektiğini belirttiler. Ben de söyledikleri şeyi dikkate alıyorum. Belki ilk hazırlık maçında oynamayacağım ama ikinci maçta en iyi şekilde oynamaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Skora katkı anlamında eksikleri olduğunu söyleyen başarılı futbolcu Semih Kaya, bu yönünü geliştirip, güzel bir sezon geçirmek istediğini dile getirdi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler