LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Sabri mahkemelik oldu
Sabri mahkemelik oldu
25 Temmuz 2010 14:27
Gurbetçi taraftar Galatasaraylı futbolcu Sabri Sarıoğlu'nu mahkemeye verdi.

Geçtiğimiz günlerde, Almanya'nın Mönchengladbach kentinde Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanan dostluk kupası maçı sonrası Galatasaray takım otobüsü önünde Sabri Sarıoğlu ile kavga eden Zonguldaklı Ahmet Cura (27) adlı taraftar, Sarı-kırmızılı futbolcu hakkında suç duyurusunda bulunarak, dava açacağını belirtti. Cura, takım kaptanı Arda Turan'ın da yalan söylediğini ifade ederek, olayların başlamasına Arda'nın sebep olduğunu söyledi.

  "SABRİ DOĞRUDAN BENIM BOĞAZIMA SARILDI. BENI BOĞMAYA ÇALIŞTI"

Cura, yaptığı açıklamada Sabri'nin kendisinden özür dilemesi gerektiğini belirtirken, taraftarı olduğu bir takımın oyuncularından bu şekilde davranış gördüğü içinde çok üzgün olduğunu ifade etti.. Cura, "Biz arkadaşımla beraber dışarı çıktık. Daha sonra Galatasaraylı futbolcuları yakından görmek istedik. Onlarla fotoğraf çektirmek istedik. Takımın bulunduğu otobüse doğru yaklaştık. Futbolcuları görünce fotoğraf çektirmek istedik. Tam o sırada yanımıza Fenerbahçeli minik bir taraftar geldi. Arda'ya doğru eli ile 6-0 şeklinde bir el işareti yaptı. Morali bozulan Arda, Galatasaray taraftarlarına doğru el, kol hareketi yapmaya başladı. Sözde bizim takımın kaptanı Arda! Galatasaray taraftarlarına terbiyesizce hareketlerde bulunuyor. Taraftarlar bunun üzerine çılgına dönüyor. Ben de dahil olmak üzere. Ancak bir küfür olayı yok. Kesinlikle taraftar küfür etmedi. O esnada otobüsten bir Galatasaraylı yönetici indi. Taraftarlara kim küfür ediyor şeklinde bir davranışı oldu. Ama kimse küfür etmedi. O arada Arda geldi. Biz de kaptana neden böyle yapıyorsun dedik. Ayıp değil mi yaptığın, kaç yüz kilometre uzaktan sizi izlemeye geldik dedik. Arda ise ben hakkımı savunuyorum dedi. Ben öyle hareket yaparım dedi. Ben kaptanı dinliyordum. O sırada Sabri bize doğru geldi. Fakat onun bana saldıracağını düşünmemiştim. Sabri doğrudan benim boğazıma sarıldı. Beni boğmaya çalıştı. Nefes alamıyordum. Bana niye küfür ettin diye bağırdı. Ben de kendisine sana ben küfür etmedim dedim. Hatta üç çocuğumun üzerine yemin ettim. Tam o esnada sinirli olan Sabri bana ve aileme küfür etti. Haksız yere küfür edince ben de çılgına döndüm. Neden böyle yapıyorsun diye. Daha sonra olay yerine gelen polisler bizi ayırdı. Otobüste gitti" diye konuştu.

  "ARDA, YALAN SÖYLÜYOR"

Maçtan bir gün sonra doktora gidip rapor alan Cura, "Boynumda ciddi bir darp izi var. Daha sonrasında polise suç duyurusunda bulundum. Avukatımı arayarak Sabri hakkında dava açıyorum. Kendisi ile hukuk önünde hesaplaşacağız. Kendimi bildim bileli Galatasaray taraftarıyım. Bu olaylardan dolayı psikolojim bozuldu. Çok üzgünüm. Kendi futbolcularımızdan böyle darbe aldım. Benim Arda Turan'a söyleyeceklerim var. GS TV'ye açıklama yapan Arda Turan olayları çarptırıyor. Söylediklerinin hepsi yalan. 200 taraftarın olduğu, otobüsün taşlandığı ve bira şişelerinin atıldığı tamamiyle yalan. Bunların hepsi yalan. Bu arada canlı görgü tanığı benim. Arda'yı bu davranışlarından dolayı kınıyorum. GS kaptanına bu davranışları yakıştıramıyorum" dedi.

Olay sırasında Ahmet Cura'nın yanında bulunan Sedat Cura (26) ise yaşanan olayların çok üzücü olduğunu ve Sabri'nin arkadaşını neredeyse sakatlayacağını belirtti. Arda Turan'ın açıklamaların gerçeği yansıtmadığını da vurgulayan Sedat Cura, bu futbolcuların Türk futbolunun yüz karası olduğunu ve Galatasaray yöneticilerinin bu olaylara sessiz kalmasına anlam veremediğini söyledi.

Bu arada hakkında dava açılan Sabri'nin Almanya'ya giriş yapması durumunda gözaltına alınacağı ifade edildi. İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler