LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ronaldo'nun iç çamaşırı Türkiye'den
Ronaldo'nun iç çamaşırı Türkiye'den
05 Ağustos 2013 19:38
Türkiye'nin öncü iç giyim firmalarindan Selga Tekstil; ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun iç giyim koleksiyonun dünya üretimini ve yurt içi satişini gerçekleştiriyor.

Türkiye'nin öncü iç giyim firmalarindan selga tekstil; ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun iç giyim koleksiyonun dünya üretimini ve yurt içi satişini gerçekleştiriyor.1984 yılında İstanbul'da kurulan ve ünlü markalara iç çamaşırı imal eden Selga Tekstil, spor dünyasının iki dev isminin tasarımlarını Türk tüketicisinin beğenisine sunuyor.Tenisçi Caroline Wozniacki ve dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'nun iç distribütörlüğünü üstlenen Selga Tekstil aynı zamandaCristiano Ronaldo'nun iç çamaşırlarının tüm dünya üretimini de gerçekleştirecek.29 yıldır Türkiye’nin en önde gelen iç çamaşırı üreticilerinden biri olan Selga Tekstil; özellikle Kuzey Avrupa ve İskandinavya’nın önde gelen markaları ile uzun yıllara dayanan işbirlikleri gerçekleştirmiştir.

Zonguldak'ta bulunan 7.000 metrekarelik üretim alanına sahip olan ve 350 makinelik parkur ile full kapasite çalıştığında aylık 700.000 adet üretim kapasitesi bulunan fabrika; bu üretim için yaklaşık 300 çalısan ile ayda 40 ton kumaş ve 400.000 metre lastik tüketimi gerçekleştiriyor. Hummel, Levi's, Björn Borg gibi dünyanın dev markalara üretim yaptıklarını ve özellikle Kuzey Avrupa'da iddialı olduklarını dile getiren Selga Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Uğurlu, bu bölgede %35 erkek populasyonunun kendi iç çamaşırlarını giydiğini dile getirdi. Son yıllarda yaptıkları araştırmalar ile birlikte iç piyasaya da açılma hedeflerinden bahseden Aykut Uğurlu: " Yeni yaptığımız anlaşmalar ile artık hem iç piyasada olacağız hem de distribütörlüğünü yaptığımız iki büyük markadanCristiano Ronaldonun dünya üretiminin %70'ini gerçekleştireceğiz. Caroline Wozniacki veCristiano Ronaldomarkaları ile hem üretim kapasitemizi arttıracağız hem de çalışan sayımızı. Amacımız Türkiye'nin tekstil kalitesini dünyada tanıtmak ve dünya markalarını kendi kalitemiz ile ülkemiz insanına sunarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak!" dedi.

Bu girişim için harekete geçen Aykut Uğurlu, sadece Cristiano Ronaldoo'nun marka bedeli olarak ciddi bir yatırım yaptıklarını belirtti. Aykut Uğurlu, dünyanın severek ve ilgiyle takip ettiği iki önemli sporcunun Türkiye'deki tek yetkili distribütörü olmanın ve Cristiano Ronaldo gibi bir ismin dünya üretimini yapmanın kendileri için çok gurur verici olduğunu sözlerine ekledi.

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler