LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Resmen açıkladı: Ersun Yanal...
Resmen açıkladı: Ersun Yanal...
09 Ağustos 2014 07:23
Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda açıklamalarda bulundu.

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, teknik direktörü Ersun Yanal ile arasındaki gerginlik iddialarına dün canlı yayında yanıt verdi.

Başkan olarak kulüpteki düzeni sağlamanın da görevi olduğuna dikkat çeken Yıldırım, oyuncular, teknik heyet ve kulüp çalışanları ile görüşüp uyarılarda bulunduğunu kabul ederken, Yanal'ın ayrılabileceğini ancak bunun sebenini iddia edildiği gibi özel hayatı olmayacağını şu sözlerle ifade etti: 

Burası F.Bahçe Spor Kulübü ve halka arz edilmiş şirketleri var. Biz şirket mantığıyla idare ediliyoruz. F.Bahçe, nisandaki Rize maçı sonrasında erkenden şampiyon oldu ve 2.5 aylık tatil dönemi yaşadı.

Oyuncularımız tatillerini yapmış ve teknik ekip de aynı şekilde tatil yapıp geri dönmüşlerdir. Bizim görevimiz, bu arkadaşlara gelecek sezonun planlarını anlatmak ve onlardan da gereken karşılığı almak. Bizim de bu uyarıları yapmak görevimizdir. 
 
Spor kulübünün elemanlarının ödemelerini yaptık ve her şeyi sıfırladık. Tüm personelimiz önüne bakacak. Artık önündeki hedeflere doğru çalışması lazım.  Bunları anlatmak ve izah etmek yönetimin görevi. Onu atıyorlar, bunu satıyorlar, hepsi uydurma. 

"Arkadan konuşmam"

Ben, kulüp için çalışan insanların arkasından konuşmam, basın yoluyla konuşmam, yüzüne konuşurum. Birebir konuşurum. Kimsenin özel hayatıyla işim olmaz. Ama özel hayat ne zaman kulübe zarar verirse, o zaman devreye girerim. 2.5 aydır olanlar ortada, Samandıra’da geç gelmeleri falan... Ben bunları söylemek zorundayım. Sportif olarak tüm personelimi aldım konuştum, tek tek uyarılarda bulundum. ’Kalan yemekleri atmayın’ dedim. 

Birisi hata yapıyorsa onu uyarmak zorundayım, kızmak, bağırmak zorundayım. 

"Gerisi kendi problemi"

Ersun Yanal ayrılabilir ama bu sebeplerden dolayı değil. Bayan arkadaşı varmış falan filan, böyle bir şey olmaz. Spor dışında olan şeyler kulübümüze zarar vermediği ölçüde bizi ilgilendirmez. Çalışıyorsa benim için mesele bitmiştir. Öbür tarafı kendi problemidir. 
 
Herkesin ailesi var, herkesin belirli yaşam tarzları var. Bunlara girmeye gerek yok. Görevini yapmazsa hesabını sorarım. Ben de genel kurulda hesap veririm. Herkesin ailesi var, herkesin belirli yaşam tarzları var, bu nedenle bunlara girmeye gerek yok." 

"Fazla izin verme"

"Futbolcular ile konuşacağım için hocaya girmemesini söyledim. Daha sonra da hocayla konuştum. Çok çalışmamız gerektiğini anlattım. Bu sporcular 2011’den beri onur mücadelesi yapmışlar. Onlara kızma ya da hakaret etme hakkım yok, ama uyarmak zorundayım. Bu sezon şampiyon olup,?Şampiyonlar Ligi’ne gitmek zorundayız. Hocamıza fazla izin vermemek, çalışmak gerektiğini anlattım."

"Öde parasını getireyim"

"Şampiyonlukta yönetimin payı yok, başarısızlıkta ise yönetim sorunlu?anlayışı var. Olmaz öyle şey. Bir başarı ya da başarısızlık varsa hepimizindir. 2 gündür yazılanlar hikaye. Ben özel hayatıma dikkat ediyorsam, herkes edecek. Diyorlar ki falanı getiriyormuşum. Öyle kolay mı? Versinler parasını getireyim, 1 tane transfer yaptık, genç oyuncular dışında da yapmayacağız. Ben nasıl özel hayatıma dikkat ediyorsam, herkes dikkat edecek."

 

ŞAMPİY10

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler