LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Polat'tan çok çarpıcı açıklamalar
Polat'tan çok çarpıcı açıklamalar
11 Haziran 2011 07:38
Adnan Polat'tan çarpıcı açıklamalarına bugün de devam etti. "Ben 'Galatasaray'daki seçimleri CHP kazandı' demedim" dedi...

"Ben 'Galatasaray'daki seçimleri CHP kazandı' demedim. Ama şu istihbarat bana geldi; Başbakanımız'ın statta ıslıklandığı olayları bir kısım CHP'li organize etmiş. Galatasaray'daki derin ağabeyler ve kafatasçı nesillerin desteğiyle olduğu söylendi..."

Galatasaray eski Başkanı Adnan Polat şu sıralar yurtdışında bulunuyor. Futboldan mümkün olduğunca uzak kalıp, saçlarına ak düşmesine ve dudaklarında uçuklar çıkmasına neden olan 'kaos dönemini' unutmaya çalışıyor. Ancak 'geçmişin derin gündemi' Polat'ın peşini bırakmıyor. Galatasaray eski başkanının, kendisini koltuğundan eden tarihi mali kongreyle ilgili şu sözleri dikkat çekiciydi:

"Galatasaray'daki seçimi CHP kazandı! Stattaki olaylar sonrasında durumu AK Parti-CHP çekişmesine döndürdüler." Polat'ın dün bir gazetede yeralan bu açıklamalarında hedefe koyduğu isim ise Ünal Aysal'ı işaret eden ve kendisini yıpratan dönemin aktörlerinden birisi olan İnan Kıraç'tı. Galatasaray'da etkili bir isim olan Kıraç, 12 Haziran'daki genel seçimleri de CHP'nin kazanacağını iddia ederek gündemegelmişti. Eski başkan, "Ben 'Galatasaray'daki seçimi CHP kazandı' demedim" ifadesini kullandı.

BUGÜN'e konuşan Polat "Ben, kongrenin yapılış şeklini eleştirdim. İnsanlar bizi ibra eder ya da etmez. Ama o gün yaşananların, geleneklerimize uymadığını belirttim" dedi. Ancak Polatsözlerinin devamında CHP'yi işaret eden şu ilginç cümleyi etmeden de geçemedi: "Bana bir istihbarat geldi. Telekom Arena'nın açılışında Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ıslıklanmasına neden olan olayları, bir kısım CHP'linin organize ettiği bilgisini aldım. Yüzde yüz doğru olduğunu bilmiyorum açıkçası. Ama bunun ne derece doğru olduğunu tarih ortaya çıkaracaktır."

POLAT FEDERASYON BAŞKANLIĞI İÇİN İLK KEZ KONUŞTU. “HAYIR” DEMEDİ

NELER OLUR BİLMEM

"Adımın adaylık için geçtiğini duyuyorum. Ama gelişmelere uzağım. Belli bir süre futboldan uzak kalmak istiyorum. Gelecekte ne olur bilmiyorum..."

Adnan Polat'ın adı son zamanlarda federasyon başkanlığı adaylığı konusunda da anılıyor. Hatta bazı futbol adamlarının kendisine bu teklifi yaptıkları konuşuluyor. 29 Haziran'daki federasyon seçimleri öncesi mevcut başkan Mahmut Özgener'in aday olmama kararı kulisleri hareketlendirdi. Bu hareketlilik içinde adı geçen Polat kapıyı açık bıraktı: "Ben şu an o konuların dışındayım. Ne oluyor bitiyor haberim yok. Yurt dışındayım ve gazeteleri takip etmiyorum. Belli bir süre futbolun dışında kalmak istiyorum. Gelecekte ne olur bilmiyorum."

"ÜNAL DAYI’YA HER ZAMAN DESTEK VERİRİM”

Peki Adnan Polat, bir kaç ay önce yönetimini bıraktığı Galatasaray'ın geleceğini nasıl görüyor? İşte yanıtı:

"İşin ekonomik tarafına baktığımız vakit, Galatasaray bütün büyük problemlerin üstesinden gelmiş vaziyette. Galatasaray bundan böyle daha da büyüyerek yoluna devam eder. Ama kısa bir süre için, 3-5 aylık dönem açısından nakit sıkıntısı var. Ünal Aysal bunu giderdiği vakit, Galatasaray'ın önü açık. Çünkü Galatasaray stadı ve birleşmeyi gerçekleştirdi. Ünal Dayı’ya destediği her zaman gerekli desteği veririm."

“BANA YAPILANLAR KİMSEYE YAPILMADI”

Galatasaray'ın eski Başkanı Adnan Polat, 'kafatasçılar' tanımıyla, mali kongrede kendisini devirenlere sert çıktı. Polat, "Galatasaray'daki kafatasçı nesillerin, bir kısım CHP'liyle stattaki olayları organize ettiğini söylediler. Tabii hepsini kafatasçı nesil olarak tanımlayamam ama bazıları öyle. Galatasaray'daki 'derin abilerin' yönlendirmesi de rol oynadı. Kongredeki bazı gençler manipüle edildi. Bize karşı yapılanlar, hiç kimseye yapılmadı. Hayatım boyunca Galatasaray'da böyle şeyler görmemiştim" diye konuştu.

"30 KONUŞMACININ 25'İ 'NEDEN ÖZÜR DİLEDİN?' DEDİ"

Polat stattaki olaylar ile ilgili şu açıklamaları da yaptı: "Başbakanımız bizim misafirimizdi. Çok üzüldüm. Başbakan'dan sonra ben de stadı terk ettim. Televizyonda kendisinden özür diledim. Zaten genel kurulda herkes beni o yüzden eleştirdi. 30 konuşmacı vardı; 25'i 'Neden stadı terk ettin. Niye Başbakan'dan özür diledin' dedi. Başbakan hem misafirimiz, hem de o stadın yapımını sağlayan kişiydi. Niye özür dilemeyeyim?" (Bugün)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler