LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Polat, Sarı Kırmızılı kulubün 33. başkanı oldu
Polat, Sarı Kırmızılı kulubün 33. başkanı oldu
Polat, Sarı Kırmızılı kulubün 33. başkanı oldu
22 Mart 2008 / 20:26 Güncelleme: 23 Mart 2008 / 00:00

 
Galatasaray Kulübü'nün seçimli olağan genel kurul toplantısında adaylardan Adnan Polat, açılan 12 sandık sonucunda rakibi Nazım Durak'tan 1918 oy fazla aldı.Divan başkanı Anıl Büyükeroğul, toplantıya 2 bin 724 kişinin katıldığını belirterek, bunlardan 2 bin 653'ünün oy kullandığını, oyların 2 bin 437'sinin geçerli, 216 oyun ise geçersiz olduğunu kaydetti. 183 kişinin beyaz oy kullandığını belirten Büyükeroğul, Adnan Polat başkanlığındaki kırmızı listenin 2 bin 26, Nazım Durak başkanlığındaki listenin ise 228 oy aldığını açıkladı.
Beyaz oyların eklenmesinin ardından Adnan Polat'a 2 bin 148, Nazım Durak'a ise 230 oy çıktı.
Seçimde yalnızca başkanlıkla ilgili sayım yapılırken, yönetim kurulu ve diğer kurullarla ilgili sonuçların yarın belli olacağı ifade eldi.
-20.45 ESPRİSİ-
Seçimin son bölümünde divan başkanı Büyükeroğul, toplantıya katılanların genel bir isteği olduğunu ve sayımın Adnan Polat'ın önceki şampiyonluktaki sloganı olan saat 20.45'te bitmesinin beklendiğini duyurdu.
Bu konuşma salondakilerin alkışlarıyla karşılanırken, sabah 10.00'da başlayan seçim, yaklaşık 11 saat sürdükten sonra saat 20.45'te sona erdi.


Galatasaray, bugünkü genel kurulla 33’üncü başkanını seçmiş oldu.

 

Cumartesi günü şunlar yaşandı:

 

İşimi yarım bırakmam
Polat kendisine muhalif G.Saraylılar Cemiyeti’nde ‘Son 2 yılda başlayan projeleri bitirmek istiyorum’ diye konuştu
Seçim öncesi en güçlü aday Adnan Polat, son konuşmasını, kendisine muhalif olan Galatasaraylılar Cemiyeti’nde yaptı. Özhan Canaydın döneminde başlatılan projeleri tamamlamak için göreve talip olduğunu belirten Polat, Sarı-Kırmızılı kulübü ileri taşımak için ‘Tek yürek, tek hedef’ sloganıyla yola çıktıklarını dile getirdi. Polat ‘Kulüpteki mektepli-alaylı ayrımını bir kenara bırakmalıyız. Tek aşkımız olan Galatasaray’ın iyiliği için seçimden sonra güçbirliği içinde hareket etmek gerektiğine inanıyorum. Başlattığımız işi yarıda bırakmak istemiyorum. Galatasaray iyi olduğu vakit, hepimiz kenimizi iyi hisseder ve mutlu oluruz. Projelerimizi tamamlamak, taraftarın yüzünü güldürmek istiyoruz. 2 sene sonra, bugün konuştuğumuz sıkıntılardan arınmış bir kulüp vaadediyorum’ dedi.


POLAT'IN LİSTESİ

Faruk Bil
Mehmet Helvacı
Işın Çelebi
Sinan Kılıç
Haldun Üstünel
Yiğit Şardan
Ali Haşhaş
Mümtaz Tahincioğlu
Murat Yalçındağ
Cemal Özgörkey
Ahmet Dedehayır
Metin Karakaya
Nejat Uygur
Tunca Hazinedaroğlu
Adil Emecan

NAZIM DURAK'IN LİSTESİ
Ayşe Gürsoy
Haldun Gediz Şener
Cüneyt Cezayirli
Vedat Gürer
Hikmet Kocaoğlu
Deha Orhan
İhsan Yalmaç
Secaattin Sarıkaya
Ayhan Akbin
Hasan Basri Uğurlu
Okan Böke
Mehmet Yiğit
Meral Kosif
Ender Merter
Önder Mercangöz

Genel Kurul için Divan Kurulu oluşturulurken, başkan adaylarından ilk konuşmayı kimin yapacağı konusunda kura çekimi yapılmasını reddeden başkan adayı Nazım Durak ilk konuşmayı Adnan Polat'ın yapmasını teklif etti.

Adnan Polat. tesisleşme projelerine ağırlık vereceklerini belirtirken, iletişim için de yeni bir proje geliştirdiklerini söyledi.

Polat'tan sonra kürsüye gelen Nazım Durak sert açıklamalarda bulundu. Kulübün bu zamana kadar çok kötü yönetilerek borç batağına saplandığını belirten Durak, Simsar operayonuna adı karışan Adnan Sezgin'in kulüpte yönetici olmasını sert bir dille eleştirdi. Durak Polat'ın kulübün borçlarını gayrimenkul satarak ödeyeceğini ifade ederek, "Bu külübün hiç bir şeyini sattırmam" dedi. Durak, Galatasaray Kulübü'nün Galatasaraylılara ait olduğunu göstermek için başkanlığa adaylığını koyduğunu da sözlerine ekledi.

YETERLİ SANDIK GÖREVLİSİ BULUNAMADI

Başkanlık seçimi için yapılacak seçimde 'sandık görevlisi' krizi yaşandı. Toplam 12 sandıkta yapılacak olna seçimlerde olması gereken 24 sandık görevlisin olmadığı için bir türlü oy kullanma işlemine geçilemiyor. Her iki başkan adayının da her sandık için birer sandık görevlisi görevlendirmesi gerekilirken bu görevlilerin salonda olmadığı belirtildi.

Başkanlık seçiminde sandık krizi aşılırken şimdi de başka bir kriz çıktı. Çok ilginçtir ki, kulübün aidatlarını yatırmadığı için başkan adayı Nazım Durak'ın oy kullanmasına izin verilmedi. Genel Kurul salonundaki başkanlık yarışında Durak'ın oy kullanp kullanamayacağı tartışması yaşandı.
Durak bu iddiaları yalanlarken, Galatasaray Kulübü'ne aidatlarını ödediğini belirterek itirazda bulundu.

Bu arada, Nazım Durak'ın yönetim kurulu aday listesinden Cüneyt Cezayirli'nin aynı zamanda Beşiktaş Kulübü'nün kongre üyesi olduğu ortaya çıktı. Cezayirli'nin oy kullanma işleiminden önce listeden çıkarıldığı öğrenildi.

Başkanlık seçimi için oy kullanan Galatasaray delegesi eski Başbakan Mesut Yılmaz da oy kullandı. Yılmaz oy kullanma işleminden sonra yaptığı açıklamada, oyunu kime verdiği belirtmezken, zor dönemde kulübe başkanlık yapmanın çok zor olduğu ifade etti.

Eski başkanlardan, Mehmet Cansun, Faruk Süren ve Özhan Canaydın da oylarını kullandı.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler