LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Pereira'dan Prag maçının ardından bomba açıklamalar!
Pereira'dan Prag maçının ardından bomba açıklamalar!
20 Temmuz 2016 07:56
Vitor Pereira, golsüz eşitlikle tamamlanan Sparta Prag maçının arından bomba açıklamalarda bulundu. Pereira, “Dışarıda kalan oyuncularımız döndüğünde farklı çözümler üreteceğiz fakat bu akşam limitte bir tesadüf oynadık" dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, golsüz eşitlikle tamamlanan Sparta Prag karşısında limitte bir tesadüf oynadıklarını belirtti. 

Karşılaşmanın ardından direktiflerda bulunan Pereira, başlangıçta oynayacakları bir 90 dakikanın daha önemine değindi. İptal edilen Olympique Lyon maçının kendileri için önemli bir maç olacağını söyleyen Pereira, “Bu maç bizim için tartma teşkil eden bir karşılaşmaydı ama maalesef o maçı yapamadık. Bir 90 dakika daha olacaktı cebimizde. Bugün güyadan fazla oyuncumuzun birincil defa 90 dakika oynayabilecek koşulda olduğu bir karşılaşmaya çıktık bu sezon öncesi hazırlık dönemimizde. Bir 90 dakikaya daha ihtiyacımız var. Şu anda bir 90 dakika daha yapabilmek için zorunlu çalışmaları yapıyoruz” dedi. 

Ardından karşılaşmayı değerlendiren Pereira, “Dışarıda kalan oyuncularımız döndüğünde farklı çözümler üreteceğiz fakat bu akşam limitte bir tesadüf oynadık. Birincil sözdedaki oyunumuzu beğendim. Sağlam bir bakış sergiledik. Kendi dinamiğini ortaya atama konusunda rakibe izin vermedik. İkinci yarıda 4’lü savunmaya döndük, zorlandık. İkinci sanki bizim için birincil yarıya kıyasla daha zordu. Diğer oyuncularımız da döndüğünde daha ayrı seçenekler olacak elimizde. Birincil yarı daha iyi olan kısımdı bizim için. 1 hafta daha var kendimizi hem fizik açısından keza de çalıştığımız diğer noktaları geliştirme anlamında. O maça kadar hazırlanmış olacağız” ifadelerini kullandı.

ERTUĞRUL TAŞKIRAN: “TAKIM OLARAK HAZIRIZ”
Kaleci Ertuğrul Taşkıran ise, Sparta Prag karşısında zorlu bir maç oynadıklarını söyledi. Yeni bir sistem denediklerini ve takım olarak hazırlanmış olduklarını gösteren Ertuğrul, Monaco karşısında iyi sonuçlar alıp iyi geçirdikleri kamp dönemini taçlandırmak istediklerini ifade etti. 

Sparta Prag karşısında engebeli bir maç oynadıklarını ve rakibin saldırgan oynadığını söyleyen Ertuğrul, “Önümüzde iki manâlı maç var. Takım olarak hazırız. Yeni bir sistem deniyoruz. Cümbür Cemaat elinden geleni yapmaya çalışıyor. İnşallah iyi sonuçlar alıp iyi geçirdiğimiz kamp dönemini taçlandırmak istiyoruz” dedi. 

“Hazır hissetmemden daha önemlisi sahada verdiğim mesaj” diyerek sözlerini sürdüren başarılı file bekçisi, “tekrar tekrar hazırım. Manâlı olan bu şansı yakalayabilmemdi. Monaco karşısında eğer ben oynarsam takımım ve camiam için elimden geleni yapacağım. Manâlı olan o maçları kazanmamız” diyerek sözlerini tamamladı.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler