LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Orman iki Yıldırım'a sert çıktı
Orman iki Yıldırım'a sert çıktı
30 Ekim 2014 16:11
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın hedefinde iki Yıldırım vardı! Fenerbahçe derbisi öncesi basın toplantısı düzenleyen Orman hem hakem Bülent Yıldırım'a hem Başkan Aziz Yıldırım'a mesaj gönderdi...

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine Bülent Yıldırım'ın atanması, siyah beyazlılarda rahatsızlık yaratmıştı. Bunun en önemli işareti ise Başkan Fikret Orman'ın derbiye 3 gün kala basının karşısına çıkması oldu. Orman'ın hedefinde hem hpakem Bülent Yıldırım hem de Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım vardı... 

Sözlerine hem futbolun kamuoyundaki algısını pozitife çevirmek hem de Süleyman Seba Sezonu'nun adına yakışır şekilde davranmak adına herkesle iyi geçinmeye çalıştıklarını anlatarak başlayan Orman "Doğru olanın da bu olduğuna inanıyoruz. Bu tavrımızla da rakiplerimiz dahil herkesin takdirini topluyoruz" dedi. Başkan Orman, popülist anlayışla değil, Beşiktaş için çalıştıklarını söyledi. 
   
"Biz futbola pozitif değer katmaya çalışıyoruz, buna oyuncularımız da destek veriyor" diyerek sözlerine devam eden Fikret Orman, Beşiktaş takımını böyle oyunculardan kurduklarını savundu. Orman, "Oyuncularımızın bizim ahlak çizgimizde olmasını bekleriz. Tüm oyuncularımız pırlanta gibi çocuklar. Cezalandırmamızı gerektiren şeyler olmuyor mu? Ahmet Nur Çebi ve Mete Vardar kardaşlerim anı anına takip ediyorlar. Yapılması gereken bir şey varsa aile içinde yaparız, dışarıyla paylaşmayız" ifadelerini kullandı.
 
Fikret Orman daha sonra rakip camialara göndermede bulunmaya başladı...
  
"Bu yönetim tarzımız bazen eleştiri alıyor. Ama kimse bizden hakemlere hakaret etmemizi, soyunma odasını basmamızı beklemesin. Bu bizim tarzımız değil" diyen Fikret Orman, 2.5 yıllık başkanlığında daha hakemlerle konuşmadığını vurguladı.  

Sezona Süleyman Seba'nın adının verilmesi ve TFF ile MHK'nin başında Beşiktaşlı isimlerin yer alması nedeniyle "Bu sene Beşiktaş'ı şampiyon yapacaklar" şeklinde bir hava yaratımaya çalışıldığını söyleyen Orman, "Ama en çok hataya biz maruz kalıyoruz.

Biz kayırılma beklemiyoruz, eşit muamele istiyoruz" dedi. "Maçları yöneten insanların adaletli olması lazım" diyen Orman, Beşiktaş'ın maçlardında diğer hakemlerin maçın hakeminin işine çok karıştığını ama rakiplerinin maçlarında böyle olmadığını da iddia etti. 
   
Geçen haftasonu verilen penaltıyı haksız bularak oyuncusuna "Kaçır" emri veren Beşiktaş U19 Teknik Direktörü Yasin Sülün'ü hatırlatarak açıklamalarını sürdüren Orman, "Biz böyle bir kulübüz. 'Şeref'imizle oynar 'Hakkı'mızla kazanırız. Biz kendi üslubumuzla deam edeceğiz. Doğrunun bu olduğuna inanıyoruz" dedi.

4.hakem Gökhan Töre'yi tahrik etti

Erciyes maçında 4. hakemin Gökhan Töre'yi tahrik ettiğini öne süren Orman, Beşiktaş'ın derbilerden önce hep oyuncu kaybettiğini söyledi. Son dönemde derbilerden önce Beşiktaş'a 7 kırmızı kart çıktığını belirten Orman, bu rakamın Galatasaray'da 3, Fenerbahçe'de ise 1 olduğunu söyledi. Orman ayrıca Fenerbahçe ile aralarında oynanan son derbilerde kendilerine 12 kez, rakiplerine ise sadece 5 kez kırmızı kart gösterildiğini sözlerine ekledi.
   
"Herkes aklını başına alsın" diyerek hakemleri ve TFF'yi uyaran Fikret Orman, zarif davranacaklarını ama kör de olmadıklarını vurguladı.

Gözümüz üzerinde

Ardından sözü Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçına atanan Bülent Yıldırım'a getiren Orman şunları söyledi: "Derbiye Bülent Yıldırım atandı, hayırlı olsun. 2 sezon önce Galatasaray ile 3-3 berabere kaldığımız maçta veridği penaltıları unutmadık. Gözlerimiz onun üzerinde olacak"
 
Orman derbi için ise "Beşiktaş, Fenerbahçe'yi yenebilir. Fenerbahçe de Beşiktaş'ı yenebilir. Bu bir derbidir. Bırakın kimin kimi yeneceğine oyuncular ve sahadaki oyun karar versin" ifadelerini kullandı.
 
Aziz Yıldırım'a yanıt!

Fikret Orman stat konusunda da açıklamalarda bulunup, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yanıt verdi. 
 
İlk olarak Fenerbahçe ve Galatasaray ile yaşadıklarını anlatan Orman şunları söyledi: "Biz kimseden stat istemedik. Bizim stat projemiz olduğu zamanlar Aziz başkan hapisteydi. Abdullah Kiğılı statlarının kapısının bize açık olduğunu açıkladı. Sonra Aziz başkan hapisten çıkınca evinde ziyaret ettim; sevdiğim bir dostumdur.

O zaman bu konu açıldı. Aziz başkan ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi. Sonra stat arayışımız başlayınca Ahmet Nur Çebi ile Aziz Yıldırım'ı ziyaret ettim. Birçok dosya gösterdi 'Niye G.Saray vermiyor siz veriyorsunuz diye tepki geliyor. Bir maç bizim bir maç G.Saray'ın stadında oynarsanız olur bu iş' dedi.

Ben de Ünal Aysal'a gittim, geçen Haziran yapılan kongreden sonra konuşmamızı istedi. Ama kongreden sonra bana bu meseleyi Genel Kurul'a sormak zorunda olduğunu söyledi.

Madonna konse için stadı kiralarken Genel Kurul'a mı soruyorlar? Bu yaptıkları onlara yakışmadı. Galatasaray'ın bu yaklaşımını görünce Fenerbahçe'ye de birşey diyemedik ve Olimpiyat'ta oynamaya karar verdik"
 
Orman, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın "Doğru planlama yapamadılar" ve "Stadı bizim gibi maçları oynamaya devam ederken tribün tribün yapabilerlerdi" şeklindeki eleştirilerine de Orman'dan yanıt geldi.

"Beşiktaş'ın planlaması Beşiktaş'ın işidir, başkasının işi değildir" diyen Orman, kimseden planlama konusunda destek ve akıl istemediklerini söyledi.
 
Stadın parça parça yapılmasının mümkün olmadığını da belirten Orman, şöyle konuştu: "Sahayı 23 metre kuzeye kaydırdık ve ve 8 metre aşağıya inrdik. Fenerbahçe'ninki gibi aynı yerde sabit tutularak yapılması mümkün değil. Bir anda yıkılıp bir anda yapılması lazımdı. 23 metre kayan, 8 metre aşağıya inen stat nasıl tribün tribün yapılacaktı? Mühendislik açısından anlatsınlar"

 

NTVSPOR

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler