LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Orman: "Bunlara para mı yedireceğiz?"
Orman: "Bunlara para mı yedireceğiz?"
17 Nisan 2015 06:11
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Aktif Tanıtım'ın şov yaparak, kendilerini kamuoyu önünde baskı altına almaya çalıştığını söyledi. Orman, "Lüks araba alsınlar diye Beşiktaş'ın parasını bunlara mı yedireceğiz. Ben bu parayı ödemeyeceğim" dedi.

Beşiktaş'ın kulüp binasına yönelik haciz işleminin ardından Maslak Shereton Otel'de basın toplantısı düzenleyen Fikret Orman, Orman'ın açıklamaları şöyle: "Aktif Tanıtım'la yapılan anlaşma kötü, haklı olarak feshedilmiş. Ancak hukuken takip edilmemiş, sonucunda Beşiktaş suçlu bulunmuştur. Yapılan işe göre alacak davası 10-12 milyon dolar. Biz dava sonuçlanmadan karşı tarafla bir akit imzaladık. Beşiktaş 7 milyon dolar ödeyecek ve sulh olacaktı. Kesinlikle hak etmedikleri para olmasına rağmen Beşiktaş çıkarmış bu parayı ödemiştir."

Bando mızıka ile geldiler

Aktif tanıtım, haciz işlemleri öncesinde adeta bando mızıka ile basına bilgi verdi. Böyle bir şey dünyanın hiçbir yerinde yok. Şirket avukatları 2 gün sonra bir daha geleceklerini söylemişler. Ben ne tehditler gördüm, buna pabuç bırakmayız. Pazartesi günü saat 5'te değil de salı günü saat 09.30'da ödemenin bir tanesini aldıkları için anlaşma bozuldu. 5 milyon dolar talepte bulundular."

Avukatları G.Saray üyesi

"Muhatabımız bir masa ve bir kasa şirketi. Bu bir para tahsilatı konusu değildir. Bu bir servet edinme, geçim kapısı davasıdır. Lüks araba alsınlar diye bunlara mı yedireceğiz. Ben bu parayı ödemeyeceğim. İstenen para 5 milyon dolar. Haciz olarak almak istedikleri iskemle ve masaların toplamı 10 bin lira. Yapanlara da yaptıranlara da paraları haram ediyorum. Bunları Beşiktaş'a musallat eden biz değiliz ancak çözmek bizim işimiz. Beşiktaş'ın haklarını yedirmem. Konunun Beşiktaş lehine sonuçlanacağını biliyoruz. Davaları kazansak bile bize vermiş olduğu zararla bunun tahsilatını yine yapamayacağız. Şirketin avukatı G.Saray kongre üyesi. Geçen sene Alp Yalman'ın listesinde yer alıyor. Her şeyden önemlisi ayıp denilen şey var."

Murat Bey'den yardım istedik

"Bu arkadaşlar Diyarbakır kökenli ve Murat Aksu ile de bir ahbaplık ilişkisi söylentileri var. Biz de Murat Bey'den yardım istedik. Murat Bey'in kendi ifadesini söyleyim; 'Bunlara bu işler verilmemeliydi...' Murat Aksu bize yardımcı olmaya çalıştı ama o da bu işi çözemedi."

Zarrab iyi bir Beşiktaşlı

Reza Zarrab ile ilgili eleştirilere yanıt veren Orman, "İyi bir Beşiktaşlı, parasını ödemiş loca almış. Stat için 250 milyon lira harcandı. Değirmenin suyu nereden geliyor? Nedir bu Beşiktaş'ı siyasete çekme çabaları? Sarraf'la yediğimiz yemeği gizlemedim. Ben cüzzamlı değilim" dedi.

Pusu var

Beşiktaş'ta pusu kültürünün olduğunu savunan Orman, "O pusuya yatıp prim yapmaya çalışanlara soruyorum, hayatınızda kulübe ne faydada bulunmuşsunuz, hangi locayı almışsınız? Ayıp, Beşiktaş'ın mutsuzluğu üzerinden mutlu olunur mu?" dedi.

Alex'i seviyoruz

Fikret Orman, Coritiba ikinci Başkanı Andre Luiz Macias ve kulübün iyi niyet elçisi olan F.Bahçe'nin eski futbolcusu Alex'i ağırladı. Orman ziyarette iki kulüp arasında yapılabilecek işbirliği konularının görüşüldüğünü belirtti. Beşiktaş Başkanı, Alex için de "Ünlü bir futbolcu. Her ne kadar rakibimizle anılsa da Türk insanının sevdiği centilmen bir oyuncu" ifadesini kullandı.

Forma hediye ettiler

Sıcak bir ortamda geçen ziyaretin sonunda Macias, Fikret Orman'a Coritiba kulübünün formasını hediye etti. Orman'ın da takımın imzaladığı Beşiktaş formasını Macias'a hediye etmesi sonrası hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

 

SABAH

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler