LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray153214
 • 2. Medipol Başakşehir15309
 • 3. Fenerbahçe152912
 • 4. Beşiktaş152710
 • 5. Kayserispor15276
 • 6. Göztepe15275
 • 16. Antalyaspor1514-11
 • 17. Gençlerbirliği1512-12
 • 18. Karabükspor158-13
 • Tümü
YENİ HABERLER
Orman: "8 Ağustos'u bekleyin"
Orman: "8 Ağustos'u bekleyin"
09 Temmuz 2015 06:22
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'nın tamamlanmasının ardından Türkiye'nin en büyük spor kompleksini yapacaklarını söyledi ve detaylar için 8 Ağustos tarihini verdi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Marmara bölgesinde faaliyet gösteren 27 Beşiktaş Derneği'nin başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle Bursa'da bir araya geldi.

İftar yemeğinde konuşan Orman, "Bir şeyi yıkmak çok kolay, yapmak çok zor bir şeydir. Yaparken de Beşiktaş başkanının inanılmaz performans göstermesi lazım. Bu performansı sadece icra makamında olarak düşünmeyin. Camiayı toplamak için sizlerle de beraber olmak lazım... Ama her şey bir anda olmuyor" dedi.

Beşiktaş'ın güçlü bir hale gelebilmesi için yatırım yaparak mali durumunu düzeltmesi gerektiğini kaydeden Orman, yapılması planlanan projeye de değindi.

"En büyük spor kompleksi"

"İzinlerine başladık. İzinler bitince duyacaksınız" diyen Orman sözlerini şöyle sürdürdü:

"Vodafone Arena bittikten sonra Türkiye'nin en büyük spor kompleksini yapacağız. Bütün salon sporlarımızı ve branşlarımızı toplayacağımız bir salon yapacağız. Bütün bunlar emekle oluyor. 8 Ağustos'ta Divan Kurulu Toplantısında herkes görecek. 8 Ağustos itibarıyla Beşiktaş'ın borcunu 100 milyon dolar aşağı indirdiğimizi görecekler. Bunlar böyle kendiliğinden olmuyor. Bu kadar emek sarf edilirken sadece bir iktidar savaşı için ne söylendiğini kimsenin anlamadığı durumlarla karşı karşıya kaldık ve üzüldüm. Ama mücadeleye devam. 'Yılmak yok, yola devam' diyeceğiz."

Transferler

"Ben ve arkadaşlarım gece gündüz çalışarak iyi transferler yapmak istiyoruz" diyen Orman, "Paramızı iyi harcayabilmek ve paraların artık sokağa atılmayacak bir
durumda olabilmesi için oyuncu izlemesinden bütün detayına kadar uğraşıyoruz" şeklinde konuştu.

Transferler konusunda yönetim olarak acele etmediklerini ve Beşiktaş taraftarının pahalı transferlerle alınan şampiyonlukları istemediğine dikkati çeken Orman şunları söyledi:

"Beşiktaşlılar, transferlerle şampiyonluğu değil, gerçekte gelen emekle gelen, arkasında stratejisi olan, şampiyonlukları istikrarlı büyümeyi istiyorlar. Biz bunun ışıltılarını gösterebildiysek ne mutlu bize. Dediğim sözdeki gibi herkesi kongre salonuna aday olarak bekliyorum. Beşiktaş o eski yaralı bir kartal değil. Artık bütün kanatlarıyla beraber uçan bir durumdayız. Bütün işlerimiz bitti. Tünelin artık sonuna geldik. Beşiktaş borçlarını hızla aşağıya indiren, tesis yatırımlarını bitirmiş, kadro yapılanmasını yapmış, her sene oyuncularına dünyanın her tarafından alıcı çıkabilecek değerde mantıklı yönetilen bir kulüptür. Bu bir tek benim eserim değildir. Bana güvenen hepinizin eseridir."

 

AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler