LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Önder Turacı'nın atardamarı kesildi
Fenerbahçe bu sabah gelen şok bir haberle sarsıldı... El bileği atardamarı kesilen Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı'nın 2 saat süren ameliyatı tamamlandı.
Önder Turacı'nın atardamarı kesildi
05 Aralık 2009 / 14:27 Güncelleme: 05 Aralık 2009 / 14:29

Fenerbahçe bu sabah gelen şok bir haberle sarsıldı... El bileği atardamarı kesilen Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı'nın 2 saat süren ameliyatı tamamlandı.

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Önder Turacı'nin bu sabah atarmadamırın kesildiği öğrenildi. Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı'nın sağ el bileği atardamarı kesildi. Turacı, 2 saati aşan bir süre ameliyatta kaldı.

'Duş yaparken kaydı'

Acıbadem Kadıköy Hastanesi’nde sağ elinden ameliyat olan Turacı’nın genel durumunun iyi olduğunu öğrenildi. Oyuncunun menajeri Doğan Ercan, Önder’in sabah evinde duş alırken ayağının kaydığını ve tutunmak isterken düştüğünü söyledi. Ercan, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, "Önder sabah duş alırken ayağı kayınca duşakabine tutunmak isterken düşmüş. Bu sırada duşakabinin camı kırılınca elinde kesik meydana gelmiş. Kendisi fazla kan kaybetmiş. Şu anda ameliyattan yeni çıktı ve genel durumu iyi. Henüz kendine gelemedi" dedi.

Önder için "İntihar etti" şeklinde çıkan dedikoduların doğru olmadığını kaydeden menajer Doğan Ercan, "Kesinlikle böyle bir şey yok. Duş yaparken gerçekleşen bir yaralanma. Kendisi ailesiyle oturuyor. Annesi olay nedeniyle çok üzüldü" diye konuştu.

Öte yandan, Önder’in annesinin hastanede baygınlık geçirdiği ve kendisine teskin edici iğne yapıldığı öğrenildi.

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Futbolcumuz Önder Turacı sakatlığı sebebiyle Eskişehirspor maçı kadrosuna alınmamıştır. Tedavi olması ve dinlenmesi gereken Önder Turacı, gece geç saatlere kadar bir gece kulübünde eğlenmiş ve daha sonra evine gitmiştir.

Evde sebebini bilemediğimiz bir hadise sonrası sağ el bileğinde radial atar damarında ve el bileği kirişinde kesik oluşmuştur.

Daha sonra ailesi tarafından Ataşehir'deki bir polikliniğe sonrasında da Kadıköy Acıbadem Hastanesi'ne götürülmüştür.

Sabah 10'da Doç. Dr. Ufuk Nalbantoğlu tarafından ameliyata alınan Önder Turacı, iki saat süren başarılı bir operasyon geçirdi.

Sağ el bilek seviyesindeki kesi ve buna ait damar ve kirişler primel olarak onarıldı.

Bir gece hastanede kalacak olan Önder Turacı'nın yarın taburcu edilmesi bekleniyor; oyuncunun bir hafta on gün içersinde de antrenmanlara başlayabileceği açıklandı"

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Önder Turacı'yı ameliyat eden Doç. Dr. Ufuk Nalbantoğlu, Fenerbahçeli futbolcuda cam kesisi olduğunu ve başarılı bir ameliyat ile sağlığına kavuştuğunu söyledi.

Nalbantoğlu düzenlediği basın toplantısında Önder'in ev içinde yaşadığı bir kaza sonrası 03.00 civarında radial atar damarında ve el bileği kirişinde yaralanmaya yol açan bir sorunla bir polikiliniğe başvurduğunu ve buradaki ilk müdahalesinin çok başarılı olduğunu söyledi. Kanamanın durdurulduktan sonra Önder'in 05.00 gibi hastanelerine getirildiğini belirten Nalbantoğlu; önce hastanın durumuna baktıklarını ve 9.30 gibi ameliyata aldıklarını, bunun nedeninin de kan tahlilleri ve testlerinin yapılması zorunluluğu ve bu işlemlerin de yaklaşık 4 saat sürmesinden kaynaklandığını açıkladı.

Bulgularda radial artar ve kiriş yaralanması söz konusuydu diyen Nalbantoğlu; "Sağ el bilek seviyesindeki kesi ve buna ait damar ve kirişler primel olarak onarıldı. Yaklaşık 2 saat süren bir ameliyat ile hasta kendine geldi. 10 gün kadar istirahat edecek. 10. gün antrenmanlara dönmesinde bir sakınca yok, 2-3 hafta içinde maça çıkabilir."diye konuştu.

Nalbantoğlu sorular üzerine ise "Olay cam kesisi olarak görülüyor, sırt tarafında da bir iki kesik var" derken, alkol testi yapılıp yapılmadığına dair bir soruya karşılık ise; "Biz alkollü olup olmadığına bakmadık, rutin testleri hemen yapmamız ve müdahalenin devamını yapmamız gerekiyordu. Sonuçta adli veya trafik kazası olsa durum farklı ama böyle bir şey olmadığı için biz alkollü olup olmadığına bakmadık" cevabını verdi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler