LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Önceliğimiz Ersun Yanal değil...
Önceliğimiz Ersun Yanal değil...
29 Nisan 2014 22:21
Fenerbahçe başkan vekili Abdullah Kiğılı merak edilen soruları yanıtladı.

Fenerbahçe başkan vekili Abdullah Kiğılı Lig Radyo'da Yetkin Etkin ile Ajans Futbol'a bağlanarak merak edilen soruları yanıtladı.

İşte Abdullah Kiğılı'nın açıklamaları:

Ersun Yanal ile anlaşma ne zaman olacak?

Bizim şu an önümüzdeki en büyük sorun Ersun yanal değil. Bizim şu an en büyük sorunumuz başkanımızın her an karşı karşıya olduğu durum her şeyin üzerinde... Biz Ersun Yanal ile sezonun başında 5 dakikada başkan vardı, ben vardım hiç uzun boylu konuşmadan yani Ersun Yanal tarihe geçti. O bakımdan Ersun Yanal ile oturacağız konuşacağız. Ama önce başkanımızın durumu var. Şu an Ersun Yanal memnun biz memnunuz bir sıkıntı yok şu anlık. Bütün gece de sarmaş dolaştık zaten herhangi bir sıkıntı yok. Mevzu Ersun Yanal değil taraftarlar rahat olsunlar Fenerbahçe teknik direktörsüz kalmaz. Nasıl sezon başı hallettiysek beş dakika da sezon sonu da hallederiz. Ama önce önümüzde büyük bir mesele var onu halletmemiz gerek.

Taraftarlar rahat olsun

E bilet gelecek mi? Fenerbahçe kendisi mi yapacak bu uygulamayı nasıl olacak?

Biz bu sene için sırf taraftarımız rahat etsin maçı rahat rahat izlesin diye biz her şeyi göze aldık. E-bilet uygulamasına girmediğimiz için sahamızda oynadığımız her maça 100.000 TL ceza ödüyoruz sırf taraftarımız rahat etsin diye ancak önümüzdeki sene ne olacak ligler bitsin CEO muz hasan bey görüşmelerini devam ettiriyor. Sezonun başına kadar bunlar neticelenir ama bu sezon Fenerbahçe bu uygulamaya girmiyor sırf taraftarı rahat etsin diye her maç 100.000 TL ödüyor. Ama ligler bitince yönetim masaya oturup kulübün menfaati açısından bir karara varılacak.

Olayı yapan Feenrbahçeli değil

Dün GS Store yakılması ile ilgili neler söyleyeceksiniz?

O çok kötü bir olay. Yakalananlarda zaten Fenerbahçe taraftarı değil. Yapılan sorgularda olmadığıda anlaşıldı. Provokasyon olduğu görülüyor. Fenerbahçe ile hiç alakası olmayan kişiler fırsattan istifade edip yağma yapıyorlar. Bunun Fenerbahçe'ye mal edilmesi çok kötü. Bu Fenerbahçe taraftarının yapacağı bir şey değil.

Seçime kadar başkan benim

Önümüzdeki süreç gerçekten merak ediliyor. Herhangi bir cezaevi durumu olursa sizin göreve devam edeceğinizi söylemiştiniz bu hala geçerli mi?

Ben tüzük gereği 30-45 gün arasında kulübü başkanlık seçimine götürmek zorundayım. Başkanın bulunduğu yerde otomatik olarak başkanlık seçimi yapılması gerekecektir. Başkan bu hususlarla ilgili fikrini açıklamadı. Yönetim kurulunda da konuşturmadı. Ben eğer böyle bir durumda içeri girdiğim an oturun karar verin nasıl istiyorsanız karar verirsiniz ben kararınıza saygılıyım dedi. Bu gün bu işleri konuşmak erken her şekilde başkanlık seçimleri yapılacak. Ya yönetimden ya da dışarıdan başkanlık adayları gelir. Ya da yönetim kurulu da istifa eder hem başkanlık hem de kurul seçimleri yapılır.

Hedefimiz dördüncü yıldız

Dördüncü yıldız gelecek mi?

İnşallah bundan sonraki hedef o... önümüzdeki sene de inşallah gelir neden gelmesin. Fenerbahçe taraftarı bu güveni verdikten sonra yönetimin beceremeyeceği hiçbir şey yok. Tekrardan büyük taraftarımıza teşekkürler...

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler