LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
O kararı Terim veremez
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fatih Terim’in “Bana kalsa Beşiktaş bizim stadımızda oynayabilir” sözlerini değerlendirdi.
O kararı Terim veremez
26 Mayıs 2012 / 09:37 Güncelleme: 26 Mayıs 2012 / 09:35

“Sportmenliğinden söylemiştir. Bu tip kararları yönetim kurulu alır” dedi.

ŞAMPİYONLUKTAN SONRA BAŞIMIZA ÇORAP ÖREMEYE ÇALIŞIYORLAR

1-) Arena'da oynamak için Beşiktaş'tan remi teklif yok ama tartışması çok. Galiba şampiyonluktan sonra (gülerek) başımıza çorap örmeye çalışılıyor.

2-) Terim sportmen birisi. Üstelik "Beşiktaş stadımızda oynayabilir" sözü bir soru üzerine söylenmiş. Kaldı ki bu kararları Galatasaray'da yönetim kurulu verir..

Şampiyon takımın başkanı Ünal Aysal, Türk Telekom Arena'nın Beşiktaş ile ortak kullanımına dönük bitmek tükenmek bilmeyen polemiğe ilginç bir pencereden baktı. Biraz da espriyle karışık "Sanıyorumşampiyonluktan sonra başımıza çorap örülmek isteniyor. Bize Beşiktaş'tan teklif bile gelmemişken bu olayın bu kadar tartışılması ilginç" dedi.

“Hayır” demek zor demişti

Aysal şöyle devam etti:

"Yurtdışındayım. BenTürkiye'den ayrılana kadar Beşiktaş'tan gelmiş hiçbir teklif yoktu.Halen de yok. Gazeteniz BUGÜN'e daha önce Telekom Arena'da verdiğimve yazarlarınızı da ağırladığım röportajda da söylemiştim; umarımbize teklif yapmazlar. Çünkü Beşiktaş'a hayır demek zor demiştim. Çünkü değerli bir ezeli rakip. Ancak ortada resmi teklif yok. Beşiktaşlı yöneticilerin Arena'da oynamayı düşündüklerine dair bilgiler bizimiçinönemsiz. Çünkübiz, insanların kafalarından geçenler üzerine iş yapmayız.Okadar çok işimiz var ki, olaylar somut olmalı. Teklif gelirse, profesyonel gözle bakarız."

Aysal, Fatih Terim'in geçtiğimiz günlerde Beşiktaşlılar'ı sevindiren açıklamasıyla ilgili olarak ise net ifadeler kullandı. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal “Fatih Terim, Türkiye'de ve dünyada çok sevilen ve saygı duyulan bir teknik adam. Sportmence bir duruşu var. 'Beşiktaş bana kalsa bizim stadımızda oynayabilir' söylemi, yöneticimiz Abdurrahim Albayrak'ın davetinde, gazetecilerin sorduğu soru üzerine söylenmiş bir söz. Yani bu ayrıntıya dikkat etmek lazım. Biz demokratik bir kulübüz. Taraftarlarımız da tam aksini beyan etti. Ayrıca bu tip kararları Fatih hocamız veya taraftarlarımız değil, Galatasaray yönetim kurulu alır."

SAN SİRO GİBİ SUNİ ÇİM DÖŞENEBİLİR

Peki Beşiktaş resmi teklif yapar ve İnönü Stadı'nın yenilenme sürecinde iki takım Telekom Arena'yı ortak kullanırsa, ne olacakbu çiminhali? İşte bu soru özellikle Galatasaray cephesini kara kara düşündürüyor. Akıllara, suni çim formülü geliyor. Başkan Ünal Aysal, suni çim formülünü bugüne kadar yönetimin gündemine hiç almadıklarını belirtti. Fakat ileride yaşanması muhtemel sıkıntılar, 'suni bir çözüm'ü getirecek gibi görünüyor.

Barcelona şikâyet etmişti

Bu konudaki son büyük sıkıntıyı İtalyan devleri yaşadı.Milan ve Inter'in ortak kullandığı San Siro'nun zemini yeni sezonda suni çim olacak. Zemin, hemmaç temposu hem de değişken mevsim koşulları nedeniyle iyiden iyiye bozulmaya yüz tutmuştu. Son olarak Barcelonalı futbolcuların "UEFA'ya şikâyet edeceğiz" diyecek kadar yakındıkları zemine son çare suni çim oldu. San Siro Stadı’nın zeminine Milan-Barcelona maçından sonra Guardiola ve Arsenalmaçından sonra ise ArseneWenger eleştiride bulunmuştu. Milan Asbaşkanı Adriano Galliani, "Çimi değiştirmek zorundayız. Tabanı sentetik, üstü doğal çim olan melez bir zemin düşünüyoruz" açıklaması yapmıştı. (Bugün)
 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler