LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Beşiktaş255025
 • 3. Medipol Başakşehir255019
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Kayserispor25416
 • 6. Trabzonspor25395
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2521-12
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
O kadından çarpıcı açıklamalar
Olaylı derbini yankıları sürüyor. Galatasaraylı taraftarlara parmak hareketi yapan kendini işte böyle savundu.
O kadından çarpıcı açıklamalar
17 Kasım 2009 / 08:29 Güncelleme: 17 Kasım 2009 / 08:31

Basketboldaki derbi maçta yaptığı el hareketleri ile olayları başlattığı iddia edilen Ayşe Demet Karabulut kendini savundu.. Suratına gelen bozuk paralardan sonra kendisini kaybettiğini iddia etti.

Bir diğer taraftar Hakan Zat ise Abdi İpekçi'nin güvenliği ile ilgili düşündürücü açıklamalar yaptı. Güvenlikçilerin 40 TL yevmiye çalışan günlükçülerden oluştuğunu söyledi. İşte Karabulut ve Zat'ın Hürriyet gazetesine açıklamaları:

“Suratıma gelen bir avuç bozuk para benim patlama noktam oldu. Sonra dönüp o hareketi yaptım. Yanlıştı biliyorum ama çok canım acımıştı. Galatasaraylılar lütfen yanlış anlamasın, o hareket Galatasaray’a değil, arkamızda oturan 30-40 kişilik grubaydı. Hakan’la ben salonu terkederken, fiili tacize uğradım. Kimisi saçımı çekiyor, kimisi vurmaya çalışıyor, kimisi de kolumdan tutuyordu. Şu an çok kötü durumdayım. İşittiğim küfürler ve uğradığım tacizler yüzünden kendimi aşağılanmış hissediyorum.”

O Galatasaraylı’nın ayakkabısı nerede?

“Bizimle birlikte gözaltına alınan Galatasaraylılar da verdikleri ifadelerde, bana tacizde bulunulduğunu söylediler. ‘Bu bayana çok ciddi derecede fiili ve sözlü taciz yapıldı’ dediler. Gözaltına alınan Galatasaraylılar’dan birinin ayağında ayakkabısı yoktu. Neredeydi o ayakkabı? O esnada sahaya atılan yabancı maddelerin haddi hesabı yoktu.”

Aziz Yıldırım telefonla görüşmek istedi, reddettim

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu, sanayici Hakan Zat, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın dün sabah kendisini telefonla arayarak görüşmek istediğini, ancak görüşmeyi reddettiğini söyledi. Zat, şöyle konuştu:
“Sabah saatlerinde Aziz Yıldırım’ın sekreteri Hatice aradı, ‘Aziz Bey sizinle görüşmek istiyor’ dedi. Reddettim... Çünkü, ‘Oraya gidip G.Saraylılar’ı tahrik ettiniz’ diye bizi fırçalayacağını biliyordum. Sonra bize dava açtığını öğrendim. Olaya karışan herkesten davacı olmuş.”

Mor Menekşe’yi statta kim çaldı:

Aziz Yıldırım bizi tahrik etmekle suçluyor ama daha 15 gün önce Galatasaray maçında statta, Mor Menekşe’yi Şarkıcı Karısı Cimbom, Kumarcı Karısı Cimbom diye şarkı çaldıran kendileri. Onlar bunu yaparken masum da, biz mi suçluyuz?

Biletleri G.Saraylı taraftarlardan aldık

Hakan Zat: Biz oraya grup olarak gitmedik. Demet ile ikimiz gittik. Çocuklar orada yalnız olmadıklarını hissetsinler diye. Biletleri de Galatasaraylı taraftarlardan aldık. Abdi İpekçi Salonu’nda özel güvenlik olduğu müddetçe olay çıkar. Özel güvenlik şirketinin de 20 tane kadrolu adamı var, diğerleri 40 lira yevmiye ile çalışan günlükçüler. Bu adamların işi güvenlik değil ki...

Serbest kaldılar

Derbide olayları başlattığı iddia edilen Ayşe Demet Karabulut (40), öğle saatlerinde Bakırköy Adliyesi’ne getirildi. Karabulut ve olaylarla ilgili göz altına alınan erkek arkadaşı Hakan Zat (42) ve diğer şüpheliler Mehmet Erdal Erselih (41), Fırat Düz (30), Bican Ümit Aşğın (18), Emrullah Kazak (19), Özkan Özdemir (23), Çetin Öztürk (31), Savaş Özdemir (31), Adnan selçuk Özcan (30), Erdim Çoşkun (27) ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler