LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
O hakeme tepki: "Gidip çobanlık yap!"
O hakeme tepki: "Gidip çobanlık yap!"
30 Eylül 2015 06:19
Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçının ardından canlı yayında olay bir şekilde özür açıklaması yapan Hakem Deniz Çoban'a Erman Toroğlu'ndan sert eleştiri geldi.

Kasımpaşa-Çaykur Rize maçından sonra canlı yayına çıkarak verdiği penaltı kararının yanlış olduğunu söyleyen Hakem Deniz Çoban'a Erman Toroğlu sert tepki gösterdi.

İşte Erman Toroğlu'nun o sözleri:

"Doğru ya da yanlış düdüğünü çalıp basıp gidecektir. Hatayı fazla yaparsa işi bırakacaktır. Kimse onlara silah zoruyla hakemlik yaptırmıyor. Kardeşim bu yapamayacaksan soyadın gibi gidip çobanlık yapacaksın"

"Hakemin çıkıp (kusura bakmasın) son derece aptalca "Ben hata yaptım, yanlış yaptım" beyanatını vermesi doğru değil. Hakemin maç bitiminden sonra konuşması yasaktır."

"Sen böyle konuşursan sana bugün "Aslanım ne güzel yaptın, sen ne kadar şeker çocuksun.
Sayın Deniz Çoban seni pışpışlayarak uyutmak lazım" diyen o basının bir kısmı yarın senin idare edeceğin başka bir maçtan sonra "Hadi bakalım bugün de özür dile Çoban" diyecekler. Hatta diyecekler ki "Derbi maçının hakemi de çıksın özür dilesin." Senin acilen bu işi bırakman lazım. Bu yazılı ve görsel basının ağırlığı, üç büyük kulübü tutarlar."

"Bunlar için hakemler zurnanın son deliğidirler. Çünkü onların taraftarı vardır. Hakemin taraftarı yoktur.
Onun için de ne bir teknik direktör, ne bir yönetici ne de bir başkan "Benim futbolcum sahada futbol ahlaksızlığı yapmıştır" diye konuşmaz."

Bıraksınlar bu işleri

"Onun için de hakem hakem gibi olacaktır. Doğru ya da yanlış düdüğünü çalıp basıp gidecektir. Hatayı fazla yapıyorsa da bu işi bırakacaktır. Kimse onlara Allah aşkına gelin de hakem olun demiyor.
Bu işi de silah zoruyla yapmıyorlar. Bıraksınlar bu işleri."

GİTSİN ÇOBANLIK YAPSIN!

"Hakem, doğru ya da yanlış düdüğünü çalıp, basıp gidecek. Hatayı fazla yapıyorsa da bu işi bırakacak Bir hakemin bu tarz hareket etmesi, kusura bakmasın ama zavallı bir durum. Bu hakem iyi çocuk ama Süper Lig'de hakemlik yapacak konumda değil. Hiçbir hakem bu tarz bir hareket yapmaz. Şu anda sonra o hakeme hakemlik yaptırırlarsa o MHK'ye de yazıklar olsun o federasyona da.
Hakemin işi bitmiştir. Bu hakem, arkadaşlarına da ihanet etmiştir. Kardeşim bu işi yapacaksan yapacaksın, yapamayacaksan soyadın gibi gidip çobanlık yapacaksın. Hakem, hakem gibi olacaktır. Doğru ya da yanlış, düdüğünü çalıp, basıp gidecektir. Hatayı fazla yapıyorsa da bu işi bırakacaktır."

 

FOTOMAÇ

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler