LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Mustafa Denizli maçtan sonra ne dedi?
Mustafa Denizli maçtan sonra ne dedi?
30 Kasım 2015 06:51
Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, deplasmanda 2-2 berabere kaldıkları Kasımpaşa maçının ardından sert açıklamalarda bulundu. Mustafa Denizli, "Kimse ayağını yolun dışına basmayacak, basarsa birlikte yürüyemeyiz" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Kasımpaşa maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Mustafa Denizli'nin basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 2-2 beraberlikle tamamlanan Kasımpaşa maçında alınan bir puandan memnun olduğunu söyledi. Müsabaka sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Mustafa Denizli, "Mevcut görüntümüzle ben bir puanı kazanç olarak değerlendiriyorum" dedi.

Yaşanılan zafiyetleri en aza indirmek için çalışmaları gerektiğini söyleyen Denizli, "Böyle zorlu bir rakibe karşı en azından iki kez öne geçmenin avantajını kullanabilseydik, güven duygusu anlamında ayrı bir kazanç olacaktı. Bu görüntüyle burada bir puan iyidir. Gelecek haftalarda kazanarak daha mutlu olacağız" diye konuştu.

Takım olarak eksiklerinin bulunduğunu anlatan tecrübeli teknik adam, "Bunları aştığımızda, kafamızdaki işleri başarmış oluruz. Sadece iki antrenmanda takımla çalışarak bu maça çıkmak kolay değil. Oyuncularımla konuşmalarımızın önemli kısmı yardımlaşma ve mücadele üzerineydi" ifadelerini kullandı.

Mustafa Denizli, sarı-kırmızılı takımın son haftalarda hiç beklemediği puan kayıpları yaşayarak psikolojik olarak da çok yıprandığını belirterek, "Zaman her şeyin ilacıdır. Eksikleri tespit ettik ve ediyoruz. Bunlar çözülecek. Sıkıntılar çözülmek için vardır. İnşallah ekip olarak üstesinden geliriz" değerlendirmesinde bulundu.

"Kimse ayağını yolun dışına basmayacak, basarsa birlikte yürüyemeyiz"

"Galatasaray ile yediği goller yan yana örtüşmüyor. Daha fazla da gol yiyebildirdik ama daha fazla atamazdık. İki gün antrenman yaptık, buradan bir şey çıkar, potansiyel var. Bu zorlu bir yolculuk. Bu yolculukta kimse ayağını yolun dışına basmayacak, basarsa birlikte yürüyemeyiz. Yapılmış iyilerin üzerine biz daha iyilerini eklemek için buradayız. Kasımpaşa karşısında kim burada oynadıysa sorun yaşamıştır, yaşayacaktır da. Kasımpaşa iyi bir takım. Böyle değerlendirirsek Kasımpaşa'dan 1 puan kazanç sayılabilir."

"Zamana ihtiyacımız var"

Mustafa Denizli, takımı istediği seviyeye getirebilmesi için belli bir zamana ihtiyacı olduğunu ancak mevcut süreçte böyle bir imkanın ise bulunmadığını aktardı.

İlk yarının tamamlanmasının ardından devre arasını nasıl değerlendireceklerini planladıklarını vurgulayan Denizli, "Bize 5-6 haftalık bir süreç gerekiyor. Gerçek anlamda birbirimizi tanıma, oyunu oturtma açısından zamana ihtiyacımız var ama bu kadar zaman da bekleyemeyiz. Takımı bu süreçte, treni kaçırmadan istediğimiz seviyeye getirmemiz lazım. Önemli olan, bu dönemi çok az kayıpla, mümkünse kayıpsız geçmek. Biz bu durumu düzeltiriz. Futbolcularımız yeterli kaliteye sahipler" şeklinde konuştu.

Takıma takviye isteyip istemeyeceğiyle ilgili olarak Denizli, "Daha iki günde 'şuna ihtiyacımız var' demek doğru olmaz. Önümüzdeki günlerde netleşir. Belki hiç düşünmediğimiz bölgeler için de düşünebiliriz. Bugünden bir şey söylemek mümkün değil' yorumunu yaptı.

"Geçmişi çok fazla konuşmamak lazım"

Mustafa Denizli, Hamza Hamzaoğlu'nun görevinden alınmasının ardından bazı oyuncuların bu dönemle ilgili eleştirileri olduğunun söylenmesi üzerine, "Ben futbolcuların açıklamalarını takip etmedim. Niye öyle bir konuya girmek isterler bilemiyorum. Yaşanmışlar, bitmişler bizim çocuklarımızı çok fazla etkilememeli. Bir ayrılık olduğunda, olumlu veya olumsuz çok fazla konuşmamak lazım. Herkesin büyük hizmetleri geçmiştir" değerlendirmesinde bulundu.

Tecrübeli teknik adam, Emre Çolak'ın ikinci yarıda oynamaması hakkında ise, "Benim verdiğim bütün kararlar, önce kulübüm ve takımım için, sonra futbolcularım içindir. Futbolcular bir hizmeti vermek için vardırlar. Sahada ne kadar kalacakları benim değerlendirmemdir. Önemli olan, benim ilk maçımda Emre'ye olan güvenimi ortaya koymam. Önemli olan oyundan çıkması değil, oyuna ilk 11'de başlamasıdır" diyerek sözlerini tamamladı.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler