LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Mevlüt Erdinç isyanlarda...
Mevlüt Erdinç isyanlarda...
23 Ağustos 2014 21:09
St. Etienne'de forma giyen milli yıldız Mevlüt Erdinç, transfer haberlerinden sıkıldı...

Mevlüt Erdinç’in bugünlerde duymaktan bıktığı ve sıkıldığı tek bir kelime var: Transfer...

Geçtiğimiz sezonun son haftalarında adı, Fenerbahçe ile sık sık anılan, daha sonra Galatasaray’a gelme ihtimali kuvvetlenen Mevlüt Erdinç, milli takımın sezon sonrasında düzenlenen kampında da sürekli Türkiye’ye transferi ile gündeme geldi. Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yaşanan yarış sırasında Mevlüt ve ailesine sık sık transfer sorusu soruldu, teklifler yapıldı.
 
Mevlüt son olarak Trabzonspor’un gündemine geldi. Hatta Trabzonspor, St. Etienne takımına resmi teklif bile yaptı. Ama sonuç alamadı. Ayrıca menajeri, İngiliz takımlarının Mevlüt ile ilgilendiğini de dile getirdi.
 
Otel resepsiyon görevlisi bile Mevlüt'e 'Ne zaman geliyorsun abi' diye sordu
 
Mevlüt, Fransa liginin başlamasıyla birlikte 2 maçta 3 gol atarak gol krallığı yarışında ilk sıraya oturunca transfer söylentileri iyice arttı.  Avrupa Ligi’nde kurada Kardemir Karabükspor ile eşleşince Mevlüt’ün yolu Türkiye’ye düştü. Bu kez transfer için İstanbul’a değil, maç için şirin Karabük kentine geldi ve ilçesi Safranbolu’da otele takımla birlikte yerleşti.
 
Mevlüt’ün ‘yılan hikayesine’ dönen transferi herkesi meraklandırırken, otelin resepsiyonunda görevli genç, ‘Ne oldu Mevlüt abi senin Türkiye’ye transferin?’ diye sordu. Otel çıkışında birkaç Safranbolulu genç, Mevlüt’ten imza alırken ‘Fener’e Cimbom’a gelmezsen, Karabük’e bize gel abi’ diyerek resmi olmayan teklif bile yaptılar.
 
Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı’na gelişi sırasında stad sorumlusu ve görevlisi bile Mevlüt’e aynı soruyu sordu. Transfer konusunda herkesin sorduğu soruyu cevapsız bırakan Mevlüt’e, gazeteci olarak sormak bize de şart oldu.
 
Stada otobüsle Fransız takımının giriş yaptığı bölümde bekledik. Maça iki saat kala Mevlüt’e Karabük’te herkesin sorduğu soruyu bir de biz sorduk. Mevlüt, ‘Ne oldu transferin?’ dedik. Transfer kelimesini duyar duymaz yüzünü buruşturdu, ellerini yanlara açtı, kafasını salladı,‘yeter artık bıktım, bir türlü olmadı’ der gibiydi. Biz konuşmaya transfer kelimesi ile başlayınca, Mevlüt konuşmak istemediğini belirtti ve hızlı adımlarla soyunma odasının yolunu tuttu.
 
Bir türlü bitirilemeyen transferi nedeniyle sıkılan, bıkkınlık geçiren Mevlüt’ün vücut dili de bu ruh halini çok iyi yansıttı. Hatta Karabükspor karşısında da pek varlık gösteremeyerek sıkıntısını ortaya koydu.
 
Fransa ligine iyi başlayan Mevlüt, belki de mesajını Fransa Ligue 1 üzerinden Türkiye’ye ve dünyaya vermek istiyor ve ‘Ben burada kalmak istiyorum’ der gibi.

 

AKŞAM

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler