LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Mersin İdmanyurdu Başkanı'ndan Kutlu Açıklamaları
Mersin İdmanyurdu Başkanı'ndan Kutlu Açıklamaları
06 Ocak 2016 22:48
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu'nda teknik direktörlük arayışı ile birlikte olağan kongreye gitmeye hazırlanıyor. Mevcut başkan Ali Kahramanlı ise aday olmayacağını açıkladı.

Daha önce de görev alan Hakan Kutlu'nun yeniden görev yapmasına sıcak bakmadığını dile getiren Kahramanlı, "Bu tercihi kesinlikle doğru bulmuyorum. Benim tasvip etmediğim bir isim. Ama yönetim uygun görmüş tabi ki saygı duyuyoruz." dedi.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu'nda, 11 Ocak Pazartesi günü yapılacak olağanüstü kongre hazırlıkları sürerken, başkan Ali Kahramanlı, "Aday değilim" dedi.

Süper Lig’de mücadele edilmesindeki başarının şehrin başarısı olduğunu dile getiren Kahramanlı, bu güne kadar maddi ve manevi olarak kulübe çok şey verdiğini, bundan sonraki süreçte de her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirterek, "Artık ben bu kulübün başında olmayacağım. Önümüzdeki hafta yapılacak olağanüstü kongrede de aday değilim. Dışarıda bir takım olumsuz dedikodulara itibar edilmemesini istiyorum. 'Başkan by-pass edilmiş, başkana sorulmamış' gibi şeyler doğru değil, bunlar yanlış şeyler" diye konuştu.

9 yıldır kulüp başkanlığı yaptığını, bu süreçte takımı 2 kez Süper Lig’e çıkardıklarını ifade eden Kahramanlı, son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle bazı olumsuzlukların ortaya çıktığını bunun giderilmesine yönelik yaptığı destek çağrılarının ise karşılığını bulmadığını hatırlattı.


Bir süre önce kulüp başkanlığı görevinden istifa ettiğini, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın devreye girmesiyle yeniden görev başına döndüğünü vurgulayan Kahramanlı, ortaya çıkan yeni şartlardan sonra göreve devam etmesinin kesinlikle mümkün olmadığını anlattı.

TAKIM SÜPER LİG'DE KALIRSA PARAMI ALIRIM

Görev yaptığı süreçte kulüpten alacağının 14 milyon olduğunu ve bunu da alacaklılar listesinde en arkaya attığını anlatan Kahramanlı, "Bu ekonomik şartlarda görev almam düşünülemez. Kendi işim, kendi sağlığım var. Ben bu saatten sonra artık stres yaşamak istemiyorum. Bana, ’Alacağı var, onun için mücadele ediyor, nasıl olsa para gelince ona gelir’ deniliyordu. Ben kulübün önünü açmak için 14 milyon lira olan alacağımı öteleyerek kulübün önünü açtım. Takım Süper Lig’de kalırsa paramı alırım. Ama, Allah korusun düşerse de feda olsun"

KUTLU'YA SICAK BAKMIYORUM

Daha önce de görev alan Hakan Kutlu'nun yeniden görev yapmasına sıcak bakmadığını dile getiren Kahramanlı, "Bu tercihi kesinlikle doğru bulmuyorum. Benim tasvip etmediğim bir isim. Ama yönetim uygun görmüş tabi ki saygı duyuyoruz. Bülent Korkmaz hocanın gidişine de çok üzüldüm. Bu şekilde olmaması gerekiyordu. Bu süreçte karşılıklı oturup konuşarak, anlaşarak, el sıkışarak yollar ayrılabilirdi. Ama biz bu durumu düzeltmek için çok kısa süre içinde hocamızı çağırıp, kendisi ile helalleşmek istiyoruz. Gerekirse parası yönetim kurulu arasında toplanarak ödenmesi gerekir. Çünkü basında bu konuyla ilgili yer alan haberler hoş değil. Mersin İdmanyurdu’na yakışmıyor" şeklinde konuştu.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler