LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
Melo ve Sabri'den açıklama geldi
Melo ve Sabri'den açıklama geldi
02 Aralık 2013 15:16
Kasımpaşa maçında tartışan Felipe Melo ve Sabri Sarıoğlu, GS TV'de verdikleri röportajda sahada yaşadıkları sürtüşme ve devre arasında kavga ettikleri iddiaları hakkında açıklama yaptılar

1-1 sonuçlanan Kasımpaşa maçında Galatasaray'lı Felipe Melo ve Sabri Sarıoğlu arasında saha içerisinde yaşanan tartışma maça damgasını vurmuştu.

Daha sonra ortaya atılan iddialarda Melo ve Sabri'nin saha içindeki tartışmayı soyunma odasında da sürdürdükleri ve atıştıkları belirtilmişti.

Bu iddialarla ilgili olarak iki futbolcu GS TV'ye kavga ettikleri iddiaları hakkında açıklamalarda bulundular.

Antrenman sonrası GS TV mikrofununa konuşan Sabri Sarıoğlu, Melo'yla aralarında geçen olay ve kavga iddaları hakkında şunları söyledi:

"Garip garip, alakasız yorumlar yapılmış. Saha içinde tartışma yaşandı ama bu büyütülecek birşey değil. Her takımda yaşanan şeyler. Yeri geliyor, sinirleniyorsunuz. Melo orda rakiple tartışmaya girdi, olayın büyümesini istemedim.

Geri çekilmesini söyledim, kavga etmesini istemedim. O ateşli ortamda hakemin kart çıkarabileceği geldi aklıma. O da bana zaten kavga etmediğini söyledi. Bazı televizyon kanallarında, gazetelerde kavga ettiğimiz, kapıların tekmelendiği falan yazıldı. Böyle birşey yok. Biz burada bir aileyiz. Zaten bu aile bağını kurduğumuz için şampiyonluklar yaşıyoruz, Şampiyonlar Ligi'nde başarılıyız. Bu haberlere kimsenin itibar etmemesini rica ediyorum.

Biz sorunları takım içerisinde konuşarak çözüyoruz zaten. Ben onunla her zaman saygı ve sevgi çerçevesinde konuşurum, o da benimle. Takımda sorun yok, taraftarlar bunu bilsin. Sonuçlar istediğimiz gibi değil, biliyoruz. Ama ben inanıyorum ki çalışmamızın karşılığını ilerleyen haftalarda alacağız. Benim tek rica, bize olan güvenlerini korusunlar ve çıkan bu tarz haberleri, iddiaları dikkate almasınlar. Takımda sorun yok, yalan haberleri okuyup sinirlerini bozmasınlar."

Felipe Melo da antrenman sırasında verdiği röportajda Sabri'yle aralarında herhangi bir problem olmadığını söyledi. Taraftarlardan yalan haberlere inanmamalarını isteyen Melo şöyle konuştu:

"Ne yazık ki bu tip haberler, yalanlar sürekli çıkıyor. Gözleri sürekli üzerimizde. Bence artık bu tür şeylerin son bulması gerekiyor. Sonuçta iki senedir şampiyon olan kenetlenmiş bir takım var ortada. Bunun yalan olduğunu biz biliyoruz ama taraftarlar bu yalan haberleri okudukça inanıyorlar. O an maçın gerginliğinin getirdiği bir olaydı. Sonrasında da zaten ateşlendik, golü bulduk. Maalesef Galatasaray üzerine oynanan oyunlar var. Sabri bana inanılmaz saygı duyuyor. Ben de ona çok saygı duyuyorum.

Bu yalanların artık bitmesi gerek. Orada Sabri'yle yaşadığımız olay, Sabri'nin kaptanlığın verdiği sorumlulukla beni kavgadan uzaklaştırmaya çalışmasıydı. Aramızda bir sürtüşme yaşanmadı bu nedenle de çözülmesi gereken bir problem yok. Devre arasında da herhangi bir tartışma yaşanmadı. Bu haberleri taraftarlar artık bir kenara bıraksın. Ben buradan tüm Galatasaray taraftarlarına sesleniyorum, şampiyonluğa inansınlar, biz inanıyoruz. Takım içinde herkesin birbirine duyduğu saygı sonsuz. Sadece taraftar desteğiyle en kısa sürede toparlanıp şampiyonluk yarışına dahil olmak istiyoruz."

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler