LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Mancini ile farkımı göreceksiniz"
"Mancini ile farkımı göreceksiniz"
05 Ağustos 2014 07:11
Prandelli, selefinin G.Saray'ı ile kendi takımı arasında benzerlik olup olmayacağı ile ilgili tartışmalara noktayı koydu:

G..SARAY'IN İtalyan teknik direktörü Cesare Prandelli, selefi Roberto Mancini ile aynı ekolden gelmelerine rağmen farklı karakterlere sahip olduklarını söyledi. Kulübün resmi yayın organı olan G.Saray Dergisi'nin ağustos sayısına röportaj veren Prandelli, Mancini'nin takımıyla kendisinin takımı arasında ne farklılıklar olacağı ile ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:

‘Kararı rahat verdim’
 
"UNUTULMAMASI gereken nokta, herkesin kendine has bir karakteri vardır. İnsanların nasıl konuştuğu ve nasıl davrandığı farklıdır. Kısacası Mancini ve ben aynı insanlar değiliz. Aynı ekolden gelebiliriz ama futbola bakışımız farklı olabilir. Bu farkları zaten ileride sahada göreceksiniz."
 
SARI-kırmızılı ekibin çok önemli bir tarihe sahip olduğunu ve her zaman kazanmak isteyen bir kulüp olduğu için gelme kararını çok rahat verdiğini belirten İtalyan hoca hedefleri ve oyun sisteminin nasıl olacağı ile ilgili olarak ise şu değerlendirmeyi yaptı:
 
‘En büyük hedef 4. yıldızı takmak’
 
"BİR kere şu kesin, bizim en büyük hedefimiz bu sene 4. yıldızı alabilmek. Şampiyonlar Ligi de var aynı zamanda ve Şampiyonlar Ligi’nde de en iyi şekilde mücadele edeceğiz. Bunların dışında Türkiye Kupası ve Süper Kupa var. Zaten bir takımın yarıştığı kulvarlarda seçim hakkı yoktur, hepsinde sonuna kadar mücadele edersiniz. Bizim felsefemiz her zaman kazanmak olacak.
 
4. yıldız çok önemli, oyunculara da söylediğimiz gibi sadece dört haftalık çalışma ile alamayız bunu. Aylarca çalışarak bu hedefe ulaşacağız. Bu hedefe ulaşmak için karşımıza çıkan bütün engelleri de aşmalıyız. Şu anda yapmamız gereken çok çalışmak.
 
‘Çalışarak daha iyiye gideceğiz’
 
TAKIM olarak çalışmalarımıza dörtlü savunma ile başladık ve önüne iki orta saha, kanatları koyup, ileride de forvet arkası ve forvet oynadık. Çalışmalarımıza bu şekilde başladık. Bir yandan da yerden oynamayı öğrenmeye çalışıyoruz. Bu nokta önemli, her futbolcumuzda da bu çabayı görüyoruz. Ama durumumuz maçlardan sonra belli olacak. Çalışarak daha iyiye gideceğiz.
 
BİZİM felsefemizde birinci öncelik topa sahip olma ve oyunu kontrol etmek. Topa sahip olduğumuzda da, hızımızı arttırmalıyız. Kontra ataklara çıkarken oyunu iyi okumalı ve çabuk kurmalıyız. Oyunumuzu bunun üzerine kuruyoruz."
 
Sabri neden yok?
 
‘Çünkü değişim zamanı geldi’
 
"BASIN karşısına çıktığımda da söyledim. Sabri kararı hep birlikte alınan bir karar. Kişisel olarak Sabri'ye ya da diğer oyunculara karşı herhangi olumsuz bir düşüncem yok ama değişim zamanı geldi."
 
‘Gençlerimiz çok iyi'

 
"İSİM vermeyeceğim ama çok enteresan genç futbolcular var. Burada önemli olan nokta gençlerle ilgili sabırlı davranmamız lazım. Gelişimlerini takip etmemiz gerekiyor. Şu anda söyleyebileceğim çok kaliteli, gelecek vaat eden gençlerimiz var."
 
‘Sahada çok koşan bir  Sneijder bekliyorum’
 
"WESLEY Sneijder dendiğinde, Dünya Kupası’na katılan ve herkesten çok koşan, çalışan bir Sneijder bekliyorum. Onun konumu bizim için çok önemli. Dünya Kupası’nda gösterdiği performansı bizim için de göstermesini diliyorum."
 
‘Futbol, futbolcuların oyunudur ancak...'
 
"FUTBOL her zaman futbolcularındır ama şöyle de bir şey var; orkestra yönetmek gibi düşünürsek, takımı da birisinin yönetmesi lazım. Müzikte nasıl zamanlamaların ve ahengin tutturulması gerekiyorsa, futbolda da gereken taktikler ve oyun sistemlerinin gösterilmesi lazım. Ama her zaman dediğim gibi, futbol futbolcuların oyunudur. Teknik direktör sadece yol gösterir."
 
‘İhtiyar bir delikanlıyım’
 
İTALYAN teknik adam, 2002’de Parma’daki Prandelli ile şimdiki Prandelli arasındaki fark ile ilgili bir soruya ise esprili bir karşılık verdi: "Şaka bir yana ama biraz yaşlandım. Saçlarım ağardı ama motivasyonumu hiç kaybetmedim, hatta bugün işime daha motiveyim. İhtiyar bir delikanlı var karşınızda."
 
‘Güçlü olursan fobi yaşamazsın’
 
PRANDELLI geçen sezon yaşanan deplasman fobisi ile ilgili olarak da şu yorumu yaptı: "Büyük bir takımın karakter olarak da güçlü olması gerekiyor ve kendi kişiliğini sahaya yansıtması gerekiyor. Büyük takım her zaman kendi oyununu sahaya yansıtmalı. Biz bu üç noktayı birleştirebilirsek, sahada her maçı kazanırız."
 
‘Brezilya'da engelleri aşamadık’

 
"İTALYA olarak Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde ve Dünya Kupası grup elemelerinde bir maç bile kaybetmedik ama sonrasında çok önemli iki oyuncuyu kaybettik. Montolivo ve Rossi. Ondan sonra birkaç engel daha çıktı karşımıza ve onları da aşamadık. Olumsuzluklar bir araya gelince, yapacak çok şey kalmıyor."
 
‘Selçuk'un kaderi umarım PIrlo gibi olur’

 
"BENİM için kaptanlık çok önemli bir şey... İlk olarak kaptanlığı kime vermeliyim diye düşündüm. Kaptanlık pazubandını taşıyan oyuncu, öyle bir futbolcu olmalı ki, sadece G.Saray takımın değil, taraftarı ve Türkiye’yi de temsil eden bir futbolcu olmalıydı.
 
ŞANSLIYIZ, çünkü takımda Selçuk İnan gibi bir isim var. Ve Selçuk İnan’ı kaptan yaptık. Selçuk sadece G.Saray’ı değil, taraftarı ve Türkiye’yi de temsil ediyor. Herkesin sevdiği bir insan ve benim için de büyük bir onur onunla çalışmak."
 
BEN kıyaslamaları çok sevmiyorum ama Selçuk’u zarif buluyorum. Zarif bir futbolcu, çok klas ve topa hükmedebilen bir oyuncu olarak görüyorum onu. Kendisi umarım Pirlo’nun kazandıklarını kazanabilir. Öyle bir futbol kaderi olur.

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler