LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Mancini ile devam etmek istiyoruz"
"Mancini ile devam etmek istiyoruz"
09 Haziran 2014 17:48
Galatasaray Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Roberto Mancini ile devam etmek istediklerini söyledi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, İtalyan teknik adam Roberto Mancini ile yarın bir görüşme yapacaklarını ve kendisi ile yola devam etmek istediklerini söyledi.  

Sarı-kırmızılı takımın başkanı Ünal Aysal, Galatasaray Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek sorularını cevapladı. Teknik direktör Roberto Mancini ile 3 yıllık kontratları olduğunu hatırlatan Aysal, “Kontratta her iki tarafı da koruyan maddeler var. Mancini’nin kendi isteği üzerine bir madde var. Her sene 15 Mayıs ile 15 Haziran arası hocamız bir sonraki sezondaki başarısını hesaplayıp, kendisi ‘ben burada bu başarıyı yakalarım’ ya da ‘yakalayamam’ diye düşünerek, tercihini yapıp ‘tamam’ ya da ‘devam’ deme hakkına sahip. Geçen gün ben bunu söylerken, Mancini gidecek diye söylemedim. Sadece böyle bir hakkı var. Bizim de bazı haklarımız var. Biz de hocamızla görüşüp, ‘görüşürüz’ diyebiliriz. Ama bizim kulüp olarak böyle bir niyetimiz yok. Hocanın devam etmesini istiyoruz. Ama nasıl istiyoruz? Bizim şartlarımızla, bizim ona vereceğimiz olanakları bilerek ve bize başarı taahhüdü vererek kalmasını istiyoruz” dedi.

“Federasyonlar birbirinden farklı kararlar alıyor”

Aysal, Türkiye’de basketbolda sahaya 5 yabancı oyuncu ile çıkılabildiğini belirterek, “Hiç Türk olmadan sahaya çıkabiliyorsunuz ve bu karar yeni çıktı. Ama futbolda tamamen tersine işleyen bir sistem var. Bunların birbirine uyumlu bir şekilde kurgulanması gerekirken, federasyonlar birbirinden çok ayrı bir şekilde değişik politikalar izliyorlar. Bu da kulüpleri sıkıntıya sokuyor. Ama diyeceksiniz ki ‘bütün kulüpler böyle.’ Doğru. Benim Türkiye’de hiç böyle bir sıkıntım yok. İsterlerse hiç yabancı olmasın, o zaman diğer kulüplerde de olmayacak. Ama Galatasaray’ın özelliği Şampiyonlar Ligi’nde yarışıyor olması. Galatasaray gibi başka kulüpler de Avrupa’da oynayacak ve bu sorunu onlar da yaşayacak. Ama dikkat ederseniz o kulüpler, yabancı sayısının artmasına engel oldular. Bu da yönetim yönünden kulüplerin uzun vadeli hesap yapmadığını gösteriyor. Yarın çıkacak problemleri düşünmeden önlem almadıklarını gösteriyor. Onun için biz Galatasaray olarak diğerlerinden farklıyız. Onun için daima başarılı oluyoruz” diye konuştu.

“Passolig' hayır deme lüksümüz yok”

Passolig uygulamasının kulüplere kanunla uygulatıldığını ifade eden Aysal, “Buna hayır deme lüksümüz yok. Buna hayır deme hakkı olan tüketicidir. Onların müracaat ve itiraz etme hakları vardır” şeklinde konuştu.

“Alt yapıda daha iyi olabilirz"

Aysal, daha profesyonel bir Galatasaray alt yapısı için çalıştıklarını dile getirerek,

“Oldukça da başarılıyız ama daha iyi olabiliriz. Her sene alt yapımızdan 2-3 oyuncu A takıma çıkıyor. Bunların en az biri kalıcı oluyor. Bu önemli bir katkı. Önceden gençlerimizi bize geliyordu, şimdi biz onlara gidiyoruz. Almanya’da Türkler’in yoğun olduğu bölgede ciddi çalışmalar yaptık. Buradaki tüm tesislerimizi daha modern bir yere taşıyacağız. Bunu yaptıktan sonra daha fazla gence imkan tanıyacağız” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray'ın bütün oyuncuları çilek”

Bütün sınırlamalara rağmen sarı-kırmızılı takımda transferlerin devam ettiğini belirten Aysal, “Türk ve yabancı oyuncular olarak düşünüyoruz. Ama ağırlıklı Türk oyuncu olacak. Aslında Galatasaray’ın bütün oyuncuları çilek ama yenileri de gelecek. Herkesin takım içinde görmekten mutlu olacağı oyuncular gelecek. Kaliteyi düşürmeyeceğiz, yükselteceğiz” açıklamasında bulundu.

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler