LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Lincoln'u, Alex'in en iyi zamanında bile daha iyi gördüm"
"Lincoln'u, Alex'in en iyi zamanında bile daha iyi gördüm"
"Lincoln'u, Alex'in en iyi zamanında bile daha iyi gördüm"
13 Aralık 2008 / 19:42 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İddia ediyorum, böyle hızlı oynadığı sürece G.Saray’ı kolay kolay yenecek takım çıkmaz Türkiye’de.. G.Saray takım halinde müthiş bir özgüven yakalamış durumda.. Hangi durumda olursa olsun, maçı kazanacaklarına emin gözüküyorlar..


1-0 geriye düştüler, hiç paniğe kapılmadan 14 dakikada 3-1’i buldular.. Hem de Harlem gibi hızlı ve yaratıcı paslarla oynayarak.. Bunun bir rastlantı olmadığı sürece öyle kolay yakalanabilecek bir skor olduğunu sakın düşünmeyin, sadece kaliteli oyuncuları bulunan takımlar böyle çıkışlar yapabilir.. Zaten 90 dakika öyle bir tempoda geçti ki, bu maç sabaha kadar bile oynansa kazanan taraf yine G.Saray olacaktı..


İKİ takım arasındaki farkı yaratanların en başında Lincoln geliyor.. Bu adamı kötüyken çok eleştirdik, şimdi iyiyken de hakkını verelim.. Olağanüstü bir form yakaladı.. Alex’in en iyi zamanından bile daha iyi gördüm onu.. Dikkat edin, G.Saray’ın yediği golde son adam Lincoln’dü.. Kritik bir dakikada ilk golü attı, 2.’sinde Barros’a pası verdi.. 3.’de hazırlık pası ondan geldi.. Yani sahanın her yerinde koşan Lincoln vardı.. En önemlisi eski çıtkırıldım halinden eser kalmadı.. İkili mücadelelerde sert, oyun sıkıştığında tempo yapıyor, bencillik yapmayıp yanındaki arkadaşlarını da oynatıyor.. O bu kadar iyi olunca, takımdaki herkes gayrete geliyor..


G.SARAY’IN bir avantajı da aynı futbol dilini konuşan birden fazla oyuncunun takımda olması ve çoğunun da ön bölgede oynaması.. Lincoln, Baros, Arda ve Nonda üst düzey kalitede.. Onlar kendi aralarında çok seri pas yapıp ön tarafı karıştırırken, arkadakiler de eskisi gibi maceraya girmiyor.. Topal, Güven, Barış sürekli koşuyor, rakibi bozuyor, tek pas yapıyor..


İNANMAYACAKSINIZ, Servet bile ‘İllallah’ dedirten o abuk sabuk topla ileri çıkışlarını bırakmış.. Görevini yapıyor, sade oynuyor.. Böyle olunca arkayı sağlam tutan G.Saray, önde de çok rahat pozisyon buluyor.. Üstelik bu takımda Ayhan, Sabri ve Kewell gibi 3 banko oyuncu yok.. Hiç kusura bakmasınlar, üçünün de eksikliği hiç hissedilmedi.. Demek ki, o kadar eleştirdiğimiz Michael Skibbe takımdaki standardı sağladı ki, gelenlerle gidenlerin arasında pek farkı yok..


SAMET Aybaba dün G.Birliği’ni çok yanlış taktikle oynattı, kendisine yakıştıramadım.. Sen elinde kalburüstü bir kadro varmış gibi, G.Saray’ı yenmeye çıkarsan, Lincoln ve Barros gibi iki önemli adama markaj uygulamayıp Bebek’te gezer gibi rahat bırakırsan, başına yenilgiden başka bir şey gelmez ki! G.Birliği’nin önce G.Saray’ı durdurmayı deneyip, sonra gol araması lazımdı.. Korakor oynadılar, paramparça oldular..


Vatan

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler