LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Kocaman'ın istifa kararı hakkında ne dedi?
Kocaman'ın istifa kararı hakkında ne dedi?
24 Aralık 2012 16:34
Fenerbahçe Eski Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir, Aykut Kocaman'ın istifasının yanlış olduğunu ve geri dönmesi gerektiğini söyledi.

 

Nihat Özdemir, 'Ekonomiye Değer Katanlar-2012' ödül töreni öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.
 
Aykut Kocaman'ın istifasının sorulması üzerine Nihat Özdemir, "Bence Aykut hocamızın istifa etmesi yanlıştı. Tribünde belli kesimin bağırması ile Fenerbahçe Spor Kulübü'nün teknik direktörü istifa etmez, etmemeliydi. Ama etti, fakat yanlışın neresinden dönülürse dönülsün kardır. Onun için istifa kararından vazgeçeceğini tahmin ediyorum. Bugünkü medyadan okuduğuma göre." dedi.
 
3 Temmuzdan sonra Fenerbahçe'nin başına gelenlerin başka kulübün başına gelmesi halinde darmadağın olacağına değinen Nihat Özdemir, şöyle devam etti: 
 
"Fenerbahçe'nin 3 Temmuz'dan bu yana geçirdiği dönem boyunca Fenerbahçe Spor Kulübü, bütün dallarda başarılımıdır, değil midir? Önemli olan bu. Ama bütün bunlara rağmen Fenerbahçe Spor Kulübü futbolundan basketboluna, voleybolundan kadar yarıştığı bütün dallarda, 2 bine yakın sporcusu ile ayakta, her dalda şampiyonluğa oynamakta. Geçen yıl 30 sene alamadığımız Türkiye Kupası'nı aldık. Son şampiyonluk maçında sadece yarım puanla Galatasaray'a hakkıyla kaybettik. Bazı üzücü olaylar meydana geldi ama netice olarak Galatasaray şampiyon oldu bizde lig ikincisi olduk." 
 
Bu yılda Fenerbahçe'nin Türkiye Kupası'nda iddialı ve Süper Lig'te ise liderden 6 puan geride olduğunu, ileride oynanacak daha 17'i maçın bulunduğunu belirten Özdemir, son şampiyonluklarında da 17 maçın 16'sını kazanıp, birinde berabere kaldıklarını anlattı. Bu kapsamda henüz her şeyin bitmediğine dikkat çeken Özdemir, her kulvarda Fenerbahçe'nin iddiasının sürdüğünü söyledi.
 
Hiç kimsenin bir şeyden endişe etmemesi gerektiğini kaydeden Nihat Özdemir, "Gittiğimiz yol doğrudur. Tribündeki bazı taraftarın isteği ile Fenerbahçe Spor Kulübü'nde ne teknik direktör nede yönetim değişir. Bunu herkesin bilmesi lazım." şeklinde konuştu.
 
Kocaman'ın dönmesi ile aynı ivmenin devam edeceğini ileri süren Özdemir, "Fenerbahçe'de istifalardan sonra geri dönüşlerin eleştirildiği" şeklinde ki soru üzerine ise "Vallahi tabi insanlar bazı anlarda ani karar verebilirler. Ama netice olarak oturup düşünecekler ve aklı selimle hareket edip doğru kararı bulacaklardır. İstifa o anki bir üzüntüden ve o andaki tepkiden verilen bir ilk tepkidir neticeye bakmak lazım." şeklinde konuştu.
 
CHA
 
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler