LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Kocaman'dan ilk yorum...
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılmaması yönünde alınan kararla ilgili Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ilk kez konuştu. İşte Kocaman'ın karara ilişkin ilk yorumu...
Kocaman'dan ilk yorum...
26 Ağustos 2011 / 14:25 Güncelleme: 26 Ağustos 2011 / 15:55

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Futbol Federasyonu'nun kendilerini UEFA Şampiyonlar Ligi'nden men eden kararının saçma bir karar olduğunu savunarak, ''Şampiyonlar Ligi'nde yoksak niye Süper Lig'deyiz  Süper Lig'de devam edeceksek niye Şampiyonlar Ligi'nde değiliz  Federasyon bu ikisinden birinin gereğini yapmalı'' dedi.

Aykut Kocaman, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde, Alex'ten sonra gelen takım kaptanları Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel ile birlikte gelişmeleri değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi.

Federasyonun men kararını değerlendiren Kocaman, ''Son derece saçma bir karar. Ali Koç'un da dün belirttiği gibi, Futbol Federasyonu'nun aynı şekilde gereğini yapmasını çok rica ediyoruz, istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde yoksak niye Süper Lig'deyiz  Süper Lig'de devam edeceksek niye Şampiyonlar Ligi'nde değiliz  Federasyon bu ikisinden birinin gereğini yapmalı. Bunu ivedi bir şekilde de bize bildirmeli, yolumuzu belirlemeliyiz. Eğer hala bu konuda bir yaptırım uygulanmayacaksa, açıkçası 'süründürme' olduğu görünüyor'' ifadelerini kullandı.

Kocaman, bir soru üzerine, şampiyonluğu sahada verdikleri mücadeleyle kazandıklarını kaydederek, ''Biz sahada gerçekten iyi oynayıp, kupayı hak ettik. Masa başında Şampiyonlar Ligi hakkımızın alınması onur kırıcıdır. Futbol Federasyonu'nun bunu nasıl algıladığı işin başka boyutu. Takımım bütün rakiplerimizi iyi futbol oynayarak, doğru işler yaparak yenmeyi başardı'' diye konuştu.

Oluşan durumdan yararlanmaya çalışan kulüpler olduğunu savunan Kocaman, ''Durumdan yararlanmaya çalışan kulüpler olduğu bir gerçek. Bu kulüplerin zaten çok net bir şekilde yazışmaları da var. Çok net bir şekilde Fenerbahçe'nin gücünün tırpanlanmasından hoşnut olunduğu bir gerçek. Bu fırsatı kullanmaya çalıştıkları çok net. Federasyondaki bağlantılarıyla bir şekilde net. Maalesef futbolun içinden gelen insanlar futbolu yönetemiyor. Bir basketbolcu geliyor ve futbolu yönetebiliyor. Bazen kulüplerin bazı uzantılarının bu tip kararların böyle küçük resimlerinde rol oynadığını şahsım adına düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin üzerine kurulmuş bir organizasyon olduğunu ileri süren Kocaman, ''İstenen çok açık. Ne öldürüyorlar, ne güldürüyorlar. 3-4 ay sonra ne olacağı da belli değil. Ortama bakıldığı zaman tamamen Fenerbahçe'nin üzerine kurulmuş bir organizasyon olarak görünüyor. Sadri Şener'in yurt dışı çıkış yasağı hemen kaldırıldı. Gidişat şunu gösteriyor ki, bu oyuncuların, yönetimin, taraftarın gücüyle ayakta kaldığımız süre içinde 3-4 ay sonra küme düşme verilecektir'' şeklinde konuştu.

Daha önce yaptığı açıklamalar hatırlatılarak, ''Görevinizin başında mısınız '' şeklinde yöneltilen soruya ise Kocaman, ''Bir karar verme durumu söz konusuydu. Kararımı açıkçası bu olay gerçekleştikten sonra vermiştim ama akıl ve mantıkla alınan kararlardan ziyade şu dönem duyguların önüne çıktığı bir dönem. Belki piyon olarak göründüğümüz bu savaşın içinde yer alabildiğim kadar Fenerbahçe ve oyuncularla beraber yer almaya çalışmak istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Bu arada, takım kaptanı Alex'in, toplantının başlama saatinin 13.00'den 14.00'e alınması nedeniyle, özel işi olduğu için toplantıya katılmadığı bildirildi.

AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler