LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray153214
 • 2. Medipol Başakşehir15309
 • 3. Fenerbahçe152912
 • 4. Beşiktaş152710
 • 5. Kayserispor15276
 • 6. Göztepe15275
 • 16. Antalyaspor1514-11
 • 17. Gençlerbirliği1512-12
 • 18. Karabükspor158-13
 • Tümü
YENİ HABERLER
Kıran:" G.Saray'a 3500 oy ile başkanım"
Kıran:" G.Saray'a 3500 oy ile başkanım"
12 Mayıs 2015 06:13
Galatasaray'ın 23 Mayıs'taki seçimli genel kurulunda adaylığını açıklayan isimlerden Turgay Kıran, iddialı konuştu. Kıran, "40 senedir camianın içindeyim. Dursun Özbek'i kim favori gösteriyor? Yok öyle bir şey! Özbek'in alacağı 1300-1400 oy" dedi.

40 senedir sarı-kırmızılı camianın içinde olduğuna değinen Kıran, "1990'dan beri bana verilen tüm görevleri yaptım. Özhan Canaydın döneminde ikinci başkandım. Bazıları gibi 6 aydan beri Galatasaraylı değilim"dedi.

Kongre için ise iddialı konuşan Kıran şu ifadeleri kullandı:"Duygun Yarsuvat daha üçüncü ayında 'Dursun (Özbek)' dedi ve yeni bir algı operasyonu başladı. 65 yıl Galatasaray'ın hiçbir yerinde görülmeyen bu kişiyi Ünal Aysal ilk listesine almıştı ama aidatını ödemediği için Candan Erçetin yönetime girmişti.

Ünal Aysal modeli alışkanlık yaratırsa sıkıntı olur. Dursun Özbek'i kim favori gösteriyor? Yok öyle bir şey! Bu bir algı operasyonu... Diğer adayları yok etmeyi düşünüyorlar. Alacağı oy bin 300, maksimum bin 400. İnan (Kıraç) Bey'in bir oyu var, onu da Dursun'a (Özbek) verecek. Katılımı artırmamız lazım. 3 bin 500 oy alarak başkan olacağımı düşünüyorum."

Sneijder'a hayır diyemem

Sneijder çok iyi oyuncu ve burada çok mutlu. Kalmak isterse 'Hayır' deme şansımız yok. Sneijder'i keyifle izliyorum. Takımın ruhunu değiştiriyor. Ergin Ataman'la da devam etmeyi düşünüyoruz. '35 milyon Dolar veremeyiz. Bir sponsor bulalım, 10-15 olur, buna göre takım kur' diyeceğiz.

Ada'yı mutlaka geri alacağım

Galatasaray Adası'nı kesinlikle geri alacağım. Hukuki yollardan çok basit... Dava açıldı. 14-15 Kasım'da kontratları bitiyor. Çıkmak zorundalar. Ada sadece Galatasaraylılara ait olacak. Sadece Ada değil Kalamış, Florya ve Arena'ya yönelik de birçok projemiz var. TT Arena'daki çatının maliyeti 7 milyon Dolar. Yeni sezona çatı kapanmış girecek. Etrafı da şenlendireceğiz. Arena bir spor kompleksi. 10 bin kişilik basketbol ve voleybol salonu projelerimiz hazır.

Hıncal Uluç'a selam olsun

Hıncal (Uluç) benim çok eski dostum. 30 sene oldu neredeyse... Ayrı bir sevgi ve sempati besliyorum kendisine... Bana destek vermesi beni çok mutlu ediyor. Onu tek kıskandığım konu, çok gezmesi! Yakında kendisiyle görüşeceğiz.

Ünder, Hamza'ya ağabeylik yapacak

Sportif AŞ'de Ali Dürüst benzeri, futboldan anlayanlar olacak. Bülent Ünder sportif direktör olarak Hamza Hoca'ya ağabeylik yapacak. İkisi oturup konuşacaklar, Sportif AŞ'ye raporlarını verecekler. Futbol kahramanlarına gerek yok. Kahraman, takım olacak.

Temel sorunlar ekonomi ve iletişim

Galatasaray 'ın 2 temel sorunu var: Ekonomi ve iletişim. Yönetim kurulu listemde bu yüzden 7 yönetici ekonomist, 3'ü de iletişimci. Bankacı, borsacı, yeminli mali müşavir, denetimcilerle birlikte 12 ekonomist listemde bulunuyor.

Altyapıdan yeni Libery'ler yetişecek

Brezilya 'nın çok önemli kulübüyle altyapı anlaşması sağladık. O kulübün gelecek vaat eden oyuncularını biz oynatacağız. Onların satışından da bonservis kazanacağız. Genç yetenekler Galatasaray'da oynayacak. Yeni Riberyler gelecek! UEFA kriterlerinde sıkıntımız var. Bu yolla (kardeş kulüp) bu sorunu çözeceğiz.

 

SABAH

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler