LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
Kenan Nuhut'tan şok açıklama
Kenan Nuhut'tan şok açıklama
27 Şubat 2013 20:01
Halter Federasyonu Başkan Adayı Kenan Nuhut, Kanal a'da yayınlanan Spor Müdürü Murat Çimen'in sunduğu Sporun Gündemi Programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Kenan Nuhut'un açıklamaları...

Hukuken Tamer Taşpınar'ın adaylığı geçersiz

Halter Federasyonu'nun 9 Mart'ta yapılacak Genel Kurulu'nda başkanlığa aday olan Kenan Nuhut, aday olmak isteyen Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar'ın gerekli imzaları toplayıp başvurusunu yapabilmesi için Halter Federasyonu tarafından adaylık son başvuru tarihinin bir gün ileriye alındığını söyledi.


Federasyon ana statünün 9. maddesini alelacele değiştirdi

“Gönül isterdi ki bu programda Halterin sorunlarını, doping skandalını konuşalım. Ancak anlaşılan 9 Mart'taki seçimi konuşacağız. Bugün (27 Şubat) adaylık başvurusunun son günü idi. Delege sayısının %15'inin desteğine ihtiyaç var. Benim 100'ün üzerinde imzam var. Federasyon'un adaylık başvuru günü ve saati ile ilgili duyurusu var. Ana statünün 9. maddesine göre 27 Şubat saat 17:30'a kadar aday olacak kişilerin başvurusunun yapılması gerekiyor. Ancak Federasyonda bulunan iki avukatımın söylediğine göre saat 18:00 olmasına rağmen Tamer Taşpınar'ın başvurusu gerçekleşmedi. Saat 18'e kadar ana statünün 9. maddesi 18'e kadar Federasyonun internet sitesinde bulunuyordu. Fakat son anda farkına varıldı. Hemen web sayfası alelacale değiştirildi. Ve başvuru süresinin Perşembe günü mesai bitiminde olacağı yazıldı. Hukuken Tamer Bey'in adaylığı geçersiz. Bu konuda hukuksal mücadelemi yapacağım. Ana statüyü bilmeyen birisi Halter'i içinde bulunduğu sıkıntıdan nasıl kurtaracak merak ediyorum.”

"Tamer Taşpınar'ın adaylığı son dercee manidardır"                                                     

“Tamer Taşpınar, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı. Kendisi Taekwondo konusunda tanınan bilinen bir arkadaşımız. Bu nedenlerle Tamer Bey'in adaylığı son derece manidar ve yanlış bir işlemdir. Bu şu halter küçümseniyor manasına geliyor. Tamer Bey yıllar önce verdiği röportajda haltere kilit vurabiliriz diyor. Haltere kilit vurmaya kimsenin gücü yetmez. Daha önce yaptığı açıklamada Halil Mutlu'nun adaylığı için Tamer Bey "dopingden 2 yıl ceza alan bir adaya bakanlığımız sıcak bakmamaktadır" demiştir. Halil bize büyük başarılar kazandırmış bir sporcudur. Herkes şu seçim sistemine bakarak bir adım geriye gidiyor. Halter camiası bana da müracaat etti. Başkan olarak görev almamı istediler. Onlara hayır demek mümkün değildir. Şu an Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde anlam veremediğim bir çalışma var. Delegeler üzerine çok büyük tayininizi çıkarırız gibi baskılar oluşturuluyor. Telefonla delegelerden imza toplanmaya çalışılıyor. Ben bütün delegelerin ayağına kadar gittim. Kars'a kadar gittim. İmzaların şu ana kadar alınamamasından anlıyorum ki arkadaşlarımız bu işe gereken önemi vermiyor. Tamer Bey baskıyla bu işe sonuçlandıracağını zannediyor. Sayın Başbakanımızın ve Bakanımızın direkt bir etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Burada bürokrat kavgası var. 9 Mart günü delegelerin önüne çıkacağız. Onların vereceği karara saygılı olacağız. Halteri eski günlerine döndüreceğime söz veriyorum”


KANAL A

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler