LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
Kavga sebebi VIP araç
Kavga sebebi VIP araç
30 Temmuz 2015 07:23
Krizin perde arkası; "Hurma: Onur bu araya binemezsin, arkadaki araca geç Onur: Sen direktörsen ben de kaptanım." İstifa eden Hurma başkan kabul etmeyince döndü

Trabzonspor'da başdöndüren gelişmeler yaşanıyor. Kadro dışı bırakılan kaptan Onur'un Türkiye'ye dönmesi sonrası 28 Mayıs'ta 3 yıllık anlaşmayla göreve getirilen sportif direktör Süleyman Hurma da dün sabah istifa etti ve Türkiye'ye döndü. Ama istifası kabul edilmediği için tekrar Makedonya'daki takım kampına katıldı. Bu krizde adım adım neler yaşandı, FOTOMAÇ açıklıyor... İşte adım adım deprem etkisi yapan gelişmeler: Lüksemburg'dan Makedonya'nın başkenti Üsküp'e geçen bordo-mavili kafile, otele gitmeden trafik kazası sonucu hayatını kaybeden eski kalecisi Miloşevski'nin mezarını ziyaret etme kararı aldı. Bu ziyarete de başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, sportif direktör Süleyman Hurma, Şota ve Onur ile Mustafa Yumlu'nun gitmesi kararlaştırıldı.

Ben bu araca binerim!

Havalimanında, mezarlığa yapılacak ziyaret için üç ayrı araç tahsis edildi. İşte tartışma da bu anda yaşandı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ilk araca binerken, Hurma ile Onur arasında araç paylaşımı konusunda bir tartışma oldu. Onur, Mercedes marka araçlardan birinin arka koltuğuna oturdu. Bu sırada Hurma, Onur'a "Bu araçlar başkana, bana ayrıldı. Siz minibüsle gideceksiniz" sözü üzerine, Onur'un, "Siz sportif direktörseniz ben de kaptanım" dediği ileri sürüldü. Onur minibüse geçti ve mezar ziyareti gerçekleştirildi. Mezarlıkta Onur'un gergin olması dikkat çekti.

Bardağı taşıran sözler

Ardından idmana çıkarken 'Düzgün yürü' tartışması yaşandı. Bu durumu Hacıosmanoğlu ile paylaşan Hurma, kendisinin de onayını alarak Onur'a izin verdi. Onur'un takım üzerinde kurduğu ağırlıktan rahatsız olan Hurma'nın "Kafasını toparlarsa döner, toparlamazsa kendi bilir" demesi ise bardağı taşırdı, taraftar ayaklandı.

Telefon no'su yayınlandı

ONUR da kamptan ayrılarak İstanbul'a döndü. Bu olayın duyulması üzerine ise taraftarlar sosyal medya üzerinden Hacıosmanoğlu ve sportif direktör Süleyman Hurma'ya ağır eleştiriler yöneterek, tehditler savurdu. Ancak Onur'a verdikleri bu cezanın geri dönüşünün ve tepkilerin çok ağır olacağını hesaplayan Süleyman Hurma'yı istifaya getiren süreç ise farklı gelişti. Önce bir taraftar Hurma'nın telefon numarasını sosyal medya üzerinden paylaştı ve taraftarlardan tepki göstermesini istedi.

Tehdit mesajları yağdı

Ardından Hurma'nın telefonu tehdit mesajları ile doldu. Bu sırada Hacıosmanoğlu'nun telefon numarası da sosyal medyada paylaşıldı ve o da tepkilerden nasibini aldı. Bu gelişmeler üzerine, "Taraftarlar Onur'un kalmasını istiyorsa ben giderim" diyerek istifa eden Hurma dün sabaha karşı İstanbul'a döndü. İstanbul'da bulunan as başkan Ali Uzunay, başkan Hacıosmanoğlu'nun telefonu üzerine Hurma ile temasa geçti. İkna edilen Hurma, akşam Uzunay ile birlikte kampa katıldı.

Onar'a 7 gün resmi izin

Hurma'yı ikna edip Makedonya kampına geri getiren Ali Uzunay, "Bir anlaşmazlık yaşandı, bu sorunu aşacağız. Kendisiyle Makedonya'ya geldik. Kaldığı yerden çalışmalara devam edecek. Onur da değerli oyuncularımızdan. Kendisi kadro dışı değildir, 7 gün resmi izin verdik" dedi.

Şota da nasibini aldı

Şota da Onur krizinden üzerine düşen payı aldı. Sosyal medyada ağır küfürler yiyen Şota, ilginç bir şekilde kendisine bu yorumları paylaştı. Bir hayli üzülen Şota bir taraftarın, "Hocam sizi de uyku tutmadı galiba" yorumu üzerine, "Şota'dan zarar gelmez" diye paylaşım yaptı.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler