LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Kartal'ın yeni yuvası Vodafone Arena açıldı
Beşiktaş'ın yapımını tamamladığı Vodafone Arena'nın protokol açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.
Kartal'ın yeni yuvası Vodafone Arena açıldı
10 Nisan 2016 / 17:29 Güncelleme: 10 Nisan 2016 / 20:28

Beşiktaş'ın, Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor ile yapacağı maçla siyah-beyazlı taraftarlara ilk kez ev sahipliğini yapacak Vodafone Arena'nın protokol açılışı gerçekleştirildi. 

Vodafone Arena'nın açılış kurdelesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra diğer katılımcılar birlikte kesti.

foto-367.jpg

ERDOĞAN: KARTALIMIZIN YENİ YUVASININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Hepinizi kalbi duygularımla selamlıyorum. Vodafone Arena stadının, Kartalımızın yeni yuvasının hayırlı olmasını diliyorum. Başarılar, bol gollü galibiyetler diliyorum. 70'li yıllara gidelim dedim.. Şeref Stadı'nda oynadığımız yıllar... 

Böyle çim saha yok, toprağın içerisinde düştüğünüz zaman zımpara gibi vücudun derilerinin kalktığı yıllar... Örnek statlardan birine kavuşmak, gelişmenin göstergelerinden biri oldu. Beşiktaş böyle bir stadı çok önceden hak ediyordu. Gecikmiş hakkını elde etti. 

EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

İlk projeyi de gördüğüm zaman, dış görüntülerle ilgili temennilerim olmuştu. Sağ olsun Fikret başkan, tam olarak yapmış. İstanbul'a ve Türkiye'ye kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hükümetimize de teşekkür ediyorum. 

50 trilyon civarında bir destekle bu stat yapılmış oldu. Vodafone'a da ayrıca teşekkür ediyorum. En büyük tebriği de Beşiktaşlılar hak ediyor. Beşiktaş taraftarı heyecan ve sadakatiyle farkını her zaman ortaya koymuştur. Şu anda bulunduğumuz yer eski açık. 

Amatörde oynadığımız zamanlar buradan izlerdik. Artık rekabetin çok farklı yaşanacağı bir stat haline geldi. Centilmenlik her spor alanında önemli. Milyonlarca taraftarın olduğu futbolda çok daha önemli.

PEK ÇOK ŞEHRİMİZ ÖNEMLİ TESİSLERE SAHİP OLDU

Belki şu ana kadar olimpiyatları düzenleme hakkını elde edemedik ama olimpiyatlar için sporcu hazırlama ve altyapı inşa etme konusunda, ciddi mesafeler kaydettik ve 13 yılda ev sahipliği yaptığımız 659 uluslararası spor organizasyonuyla bu alanda da rüşdümüzü ispat ettiğimizi düşünüyorum.

Erzurum'dan Antalya'ya, Trabzon'dan Mersin'e kadar pek çok şehrimiz, bu konuda önemli birikim ve tesislere sahip oldu. Bundan sonra bizim için olimpiyat konusu, emin olunuz, sadece bir formalitedir.

-BAŞBAKAN DAVUTOĞLU: KARTAL EVİNE DÖNÜYOR

Bugün tarihi bir gün, çünkü kartal evine dönüyor. Beşiktaş, çok sağlam geleneğe sahip bir kulüp. Sembolü kartal da Selçuklu Devleti'nin bir sembolüdür. Beşiktaş camiası her zaman devleti ve milletiyle beraber yürüdü, beraber sevindi, beraber üzüldü.

Beşiktaş her zaman siyah beyaz kalacak ama Balkanlar da kalbimizde yer etmeye devam edecek.

Beşiktaş taraftarı, en sağlam aidiyet geleneğine sahip taraftarlar arasında yer alır. Göğsünde al bayrağı taşıyan Beşiktaş, bu stattan hiç bir zaman başı önünde çıkmasın inşallah.

Bu stadyum inşallah hiçbir hakaretin de yansımadığı bir stadyum olsun. Bu stat değil Türkiye'nin, dünyanın en nazik, en nezih, centilmenlik dışı hareketlerin hiç görülmediği stadı olsun. Biz iktidara gelene kadar 1700 spor tesisi yapılmıştı. Bizim dönemimizde sadece 1700 tesis yapıldı.

-FİKRET ORMAN: ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

Hoş geldiniz. Bugün Beşiktaşımız evine döndü, Kara Kartal evine döndü. Atatürk'ün takımı olan, halkın takımı olan Beşiktaşımız, halkın Cumhurbaşkanı önderliğinde bugün açılışını yapacak. 

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇOK ETKİSİ OLMUŞTUR

Beşiktaş Kulübü, kırmızı-beyaz olan renklerini Balkan Savaşı nedeniyle siyah-beyaza çevirmiştir. Bakanıma sordum, Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ve kuvveti bu işin olmasında çok büyük etkisi olmuştur dedi. Sayın Cumhurbaşkanım sizi biliriz, ahde vefayı bilirsiniz. Beşiktaş Kulübü de bilir. Allah razı olsun. 

İstanbul'un Kadir ağabeyi sayın Kadir Topbaş, siz de sağolun her zaman bize destek oldunuz. Vodafone kendi hükümlülüğünde olmamasına rağmen buraya akıllı stat için 14 Milyon gibi yatırım yapmıştır. teşekkür ediyorum. Beşiktaş taraftarına teşekkür etmek istiyorum. Sağolsunlar. 

STADIN MİMARİSİNDE KOLEZYUM'DAN ESİNLENİLDİ

Stadın mimarisinde bin sene önce İstanbul'daki Kolezyum'dan esinlenildi. Fikir babalarından biri de Cumhurbaşkanımızdır. Müzemiz, restoranlarımız, Kartal Yuvamız 7/24 taraftarlarımıza açık olacaktır. Stadımızda en düşük bilet fiyatından girenle, en yüksek bilet fiyatı ile giren aynı kalitede hizmeti alacak. 

Cumhurbaşkanımız, siz Karakartal'ın evine dönüşünün gizli kahramanısınız. Karakartallar size her zaman minnettar kalacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız siz olmasaydınız, önümüzü açmasaydınız bugünkü mutluluğu yaşayamayacaktık. Tekrar teşekkür ediyorum. 

'Kulüp acaba kayyuma mı gidecek' deniyordu,' Avrupa'dan men mi edileceğiz' deniyordu. Biz stadımızı bu ortamda yaptık. Futbolcularımız dünyanın en iyi stadında maçına çıkacak, Beşiktaş taraftarı dünyanın en iyi stadında takımı izleyecek.

Sahada paslaştılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra beraberindekilerle sahaya indi. 

Recep Tayyip Erdoğan, sahaya inmeden önce protokol tribününde bir süre oturarak Fikret Orman'dan bilgi aldı. Sahanın ortasına geçen Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül, Akif Çağatay Kılıç, Fikret Orman ve Fatih Terim bir süre topla paslaştı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a özel hazırlanmış bir gazete hediye etti.  

Demirören'in dil sürçmesi güldürdü

Törende kısa bir konuşma yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in dil sürçmesi davetlileri güldürdü. Teşekkür konuşması yapan Demirören, "Beşiktaş başkanı... Federasyon başkanı olarak teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı. Heyecanlı olduğu görülen TFF Başkanı'nın bu sözüne katılımcılar da gülerken, Demirören, "Kusura bakmayın." sözüyle konuşmasını tamamladı.

Taraftarlar sevince ortak oldu

Siyah-beyazlı taraftarlar da açılış törenini stat çevresinde takip etmeye çalıştı. Takım forması giymiş taraftarların yanı sıra araçlarıyla geçen siyah-beyazlılarda coşkuya ortak oldu.

Törenden sonra taraftarların stada girme isteği ise kabul edilmedi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler