LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Kanarya, 'Aragones'e güveniyor musunuz'sorusuna ne
Kanarya, 'Aragones'e güveniyor musunuz'sorusuna ne
Kanarya, 'Aragones'e güveniyor musunuz'sorusuna ne
27 Ekim 2008 / 15:19 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Fenerbahçe'nin asbaşkanlarından Ali Koç ile Şekip Mosturoğlu bugün bir basın toplantısı düzenleyerek, basınla ve kamuoyu ile iletişim konusunda bu sezonki ilk adımı attı. Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılan toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yöneticiler önemli açıklamalarda bulundular.


Söze ilk başlayan Ali Koç, hafta sonunda gerçekleştirilen Divan toplantısında ilk 7 hafta ile ilgili değerlendirmeler yaptıklarını, daha kapsamlı bir şekilde basını bilgilendirmek için iletişim stratejisi geliştirdiklerini ve o yüzden burada olduklarını söylerken, "Türkiye'de 26-27 gazete var, her biri en az Fenerbahçe'ye 1 sayfa ayırıyor. Böyle bir durumda iletişim yapmamak, sizleri bilgilendirmemekle, bizim hakkımızda olumsuz haberlerin yayıldığını gördük. Fenerbahçe gibi büyük bir markanın kurumsallaşması konusunda düzenlemeler yapmamız gerektiğine karar verdik" diye konuştu.
Şekip Mosturoğlu da "Haberleri birinci ağızdan doğrulamış olmanız için bu karar sağlıklı olacak" dedi.


İlk 8 hafta içinde alınan kötü sonuçlar, transfer politikası ve yönetim şeklindeki yanlışların ne olduğuna dair bir soru sonrasında ise Ali KOÇ şu cevabı verdi: "Şampiyon olduğumuz senelerde de yanlışlarımızın olduğuna inanıyoruz. Kendi iç dünyamızda biz bu özeleştirileri hep yapıyorduk. Kriz yönetimini en doğru şekilde yapmaya çalıştık. taraftarlarımıza karamsar bir tablo varmış gibi yansıtıldı. Taraftarlar arasında bölünmüşlük var gibi gösterildi. Bu huzuru bozdu ve bizi rahatsız etti"


"Futbol kaygan bir zemin" diye sözlerine devam eden Koç, "Ezeli rakibimiz Galatasaray'ın 2 puan arkasındayız. Liderin ise 6 puan gerisindeyiz. Çok şey kaybedilmedi. Bunu bu hafta gördük.Olumlu gelişmeleri de, olumsuzlukları kısa vadede değerlendirmek istemiyoruz. Kendi içimize kapanık bir strateji geliştirmek yanlış. Paylaşılınca daha düzeyli bir ortam oluyor. Sizler hep birilerini transfer ettiniz. Üzülerek görüyorum ki, hoca ile devam etmemek gibi, futbolculardan bazılarını göndermek gibi konuları hep yazdınız, ama bunlar asılsız. Son 7 haftada gördük, geçen sene harikalar yaratan takımımız tanınamayacak haldeydi. hangi hocayı getirirseniz getirin bu böyle olurdu. Biz hocamızla ilk gün imza atarken neler hissettiysek, bugün de aynı şeyleri düşünüyoruz. Ama sizler neşter operasyonu başlıklarınızla, sayfaları doldurma çabası içerisindesiniz. Bu netice vermez. Eski günlerimize döneceğimizi düşünüyoruz. Panik olmamak durumunda olduğumuzu düşünüyorum. İstikrara inanıyoruz, vermiş olduğumuz ve vereceğimiz kararlara inanıyoruz. Tabii ki hatasız kul olmaz. Bizler birlik beraberlik içinde olacağız" şeklinde konuştu.


Şekip Mosturoğlu ise "Bir kulübün bir döneminde binlerce tasarruf yapılıyor. Bunların bazılarında başarılı bazılarında başarısız olunuyor. Kulübün tüm branşları ve onların planlamalarında olumsuz sonuçlardan olumlu sonuçlar çıkarıp, bir daha tekrarlamamak istiyoruz. Fenerbahçe değişik spor branşlarında yarıştığı gibi, çom büyük de yatırım gücüne sahip, uzun vadeli değerlendirmelerle gidersek daha sağlıklı olur" dedi.


Hakemler hakkında da konuşan Mosturoğlu, "İddia edildiği gibi hakemler hakkında sert bir açıklamamam olmadı. Bunun yazılı metni var. Biz kulüp olarak 8 haftalık periyotta hiç hakem hatalarını söylemedik. 5-2 yendiğimiz maçtan sonra bu eleştiriyi ilk kez yaptık. Demek ki ciddi bir sıkıntı var.


Sayın Adnan Polat'ın söylemi kendisine ait, ben kendisini eleştiremem. Sizler sertleşmiş açıklamalar diye yansıtırsanız, kamuoyu da böyle algılar. Buna dikkat etmeliyiz" diye konuştu.
Ali Koç da hakem ve hataları hakkında "Bize yönelik bir hakem hataları oldu diye karşınıza bugüne kadar çıkmadık. Bizim arzumuz Türk futbolunun geliştiği paralelde hakemlik müessesesinin de gelişmesi. Hayıflanıyoruz, Avrupa'da neden başarılı hakemimiz yok diye, bunun üzerinde durmalıyız. Art niyet aramak istemiyoruz, ancak seri hakem hatalarının yapılmaması için, daha dikkatli olunmasını arzuluyoruz" dedi.


"Takıma veya teknik ekibe yönetim olarak müdahaleniz oldu mu?" şeklindeki soruya Şekip Mosturoğlu "Yeni bir sistemle ve yeni bir hoca ile sezona başladık. Takımdaşlık ruhunu geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptık. Tamamen düzelmedi ama olumlu gelişmeler oldu. Bu çalışmalar sürüyor. Takımdaşlık ve dayanışmanın üst düzeye çıkması için yönetimden bir arkadaş sürekli bu iş için çalışıyor ve bizler de yardımcı oluyoruz" cevabını verdi.


Ali Koç ise "Aragones'e güveniyor musunuz? Kapasitesi yeterli mi?" şeklindeki soruyu ise "Aragones'in bu işin altından kalkamayacağını düşünmek haddimize düşmez. Onun yıllarca La Liga'da ne badireler atlattığını, yıllarca antrenörlük yapan bir hoca olduğunu herkes biliyor. İspanya'yı 44 yıl sonra Avrupa Şampiyonu yapan bir hoca. Kariyerine bakarsak onu eleştiremeyiz. Yeni bir sezon, yeni bir sistem zamanla oturacaktır" şeklinde cevapladı. DHA


 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler