LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Kanal A Spor Müdürü Murat Çimen turkuaz formayı de
Kanal A Spor Müdürü Murat Çimen turkuaz formayı de
12 Şubat 2008 19:11
Kanal A Spor Müdürü Murat Çimen turkuaz formayı de


Kanal A Spor Müdürü Murat Çimen Milli Takım'a biçilen yeni formayı eleştirdi:
RENGİMİZ KIRMIZI BEYAZ FORMAMIZ TURKUAZ!

Bin bir zorluklarla EURO 2008'e gitmeye hak kazandık. Ne olursa olsun ne sıkıntılar yaşarsak yaşayalım biz oraya gitmeyi sonuna kadar hak ettik. Her şey buraya kadar güzel. Ancak EURO 2008'de giyeceğimiz formayı görünce gözlerime inanamadım. Formanın rengi turkuazdı.


Önce kısa süreli bir şok yaşadım. Sonra rengini kanımızdan alan Türk bayrağından anladım. Bizim bayrağımızın neleri simgelediğini düşündüm. Tüylerim diken diken oldu. Tüm dünyada ülke milli takımları bayraklarının rengini giyerler üzerlerine. Bizim bayrağımızda turkuazı aradım ama göremedim! O formanın üzerinde ay yıldızımızın bile boynunun bükük kalacağını düşündüm sonra.


Peki ne olmuştu. Bayrağımız uğruna ülkemiz uğruna kanını veren canını veren binlerce şehidimizin kemiklerini sızlatmaya kim cüret etmişti. Nayk (Nike) firması böyle bir forma yapmış ve bu forma büyük bir onurla tanıtılmıştı. Rengi Turkuaz üstelik az terletiyormuş. Beyler bırakın bunları Burası Türkiye Kırmızı Beyaz formadan rahatsız olan varsa eğer turkuaza daha yakın olan Yunanistan milli takımını tutsunlar. Hem onların ve daha birçok Avrupa ülkesinin bayrakları bizimki kadar anlam taşımaz. Onlarınki sadece bayrak, çizgili renklerden oluşan. Ama rengi, üzerindeki hilal ve yıldızıyla Türk bayrağının anlamı bambaşka. Bu satırları yazarken içim acıyor. Bu a mı gelecekti başımıza diyorum. Düşünün İsviçre önüne turkuaz formayla çıkacağız. Onlarsa Kırmızı Beyaz formayla çıkacak karşımıza. Ne tuhaf deil mi?


Milli değerlerimiz birer birer elden giderken bizler hiçbir şey yapamıyoruz. Nike istedi rengimiz turkuaz oldu. İki gün sonra Pepsi ister Mavi, Sarar ister Yeşil olur forma rengimiz. Nede olsa sponsor firmalar para veriyorlar. Hani maçlarda bilet verdiğimiz ve tiyatro seyreder gibi futbolun "F" sinden anlamayan vatandaşlarımızı oraya oturtan sponsorlar. Artık bu kadarı da fazla. Birileri buna dur demeli. Bizim rengimiz "KIRMIZI BEYAZ" EURO 2008 finallerinde de bu renkle mücadele etmek istiyoruz. Ve bu konuda yapılan hatadan en kısa süre dönülmesini istiyoruz. Gerçi göğsünde ay yıldız üzerinde milli takım forması varken milyonların önnde kol hareketi yapma cesareti gösterenler de artık Turkuaz formayla daha rahat hareket ederler. Evet rengimiz Kırmızı Beyaz ama formamız turkuaz hayırlı olsun…


 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler