LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Kafama silah dayasanız transfer yaptıramazsınız
Kafama silah dayasanız transfer yaptıramazsınız
02 Mart 2016 21:57
Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, "Kafama silah dayasanız transfer yaptıramazsınız. Ödemeyeceğimiz paranın altına imza atmam" dedi.

Bursaspor Kulübü Divan Kurulu toplantısı, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Muradiye Salonu'nda yapıldı. Toplantıda, 383 üyeden 79'u hazır bulundu. Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, açılış konuşmasında, toplantıya katılmayan üyelere sitem etti. 

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay da kulübün mali, idari ve sportif durumuyla ilgili üyelere bilgi verdi.

"Attığımız her imzayı paylaştık"

"Bursaspor eğer ticari bir yer olsaydı şimdiye kadar kapısına kilit vurulurdu" diyen Ay, şunları söyledi: 

"Biz attığımız her imzayı paylaştık. Herkes bilgi sahibi olsun, taraftarlar gerçekleri bilsin istedik. Cebinde ne kadar para olduğunu, borcunu bilmezsen markete gidip su bile alamazsın.

Olmayan para ile bütün marketi satın almışlar. Tarihinin en büyük gelirini, futbolcu satışından elde etmişken, tarihin en pahalı kadrosu kurulmuş ve sonuçta batağa saplanmışız. Avukat her geldiğinde 'eyvah' diyorum. 'Rahmetli Muhtar Tucaltan'a kadar borcumuz var' deseler inanın şaşırmam." 

"Kafama silah dayasanız pahalı transfer yapmam"

Başkan Ay, gelecek sezonla ilgili, pahalı oyuncu transferi yapmayı düşünmediklerini belirtti. 

Faydası az, maliyeti çok oyuncularla yolların ayrılacağının altını çizen Ay, şöyle konuştu: 

"Kafama silah dayasanız transfer yaptıramazsınız. Ödemeyeceğimiz paranın altına imza atmam. Biz iki futbolcuya 60 milyon vermişiz. Fayda, maliyet tablosu ortada. 

Bu sezon bitti. Bu hormonlu büyümeye son vereceğiz. Sportif faaliyette başarılı takım yaratacağız. Deniz ve Jem Karacan ile başladık. 

Akılcı transferler olur, altyapı kaynakları koyarsak, hedefini Avrupa olarak belirlemiş kulüp ortaya çıkar. 5 benzin istasyonu ile kulübümüze 100 ila 150 milyon lira gelir kazandıracağız. Biz öncelikle ortalığı toparlamak istiyoruz. 

Bu uzun vadeli değil, 9 ay veya 1 senede bunu çözeceğiz. Sırtımızdaki kamburlardan kurtulacağız. Ali Turan arkadaşımızın çalışmaları sonrasında Vakıfköy'de spor lisesini kuracağız." 

"50 milyon dolar lazım" 

Hayatı boyunca tutamayacağı sözü vermediğini belirten Ay, Bursaspor'un 2017-2018 sezonunda şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olacağını ifade etti. 

Göreve geldikleri günden bu yana 43 milyon lira borç ödediklerini, bu ay sonuna kadar ödenecek rakamın da 28 milyon 310 bin lira olduğunu bildiren Ay, şunları kaydetti: 

"14 milyon lira yönetici katkısı yaptık. Üzerine kredi de aldık. Sonuçta biz Sabancı değiliz. Ben sanayiciyim. Hakka ve hukuka dikkat eden bir insanım. Kimsenin parasını konuşmam. Temmuz sonuna kadar ödenecek rakam 102 milyon lira. Banka kredisi 85 milyon lira. 

Toplam tahmini gider 201 milyon lira. 45 milyon lira gibi bir gelirimiz var. Herkes bilançodan bahsediyor. Aradaki fark 155 milyon lira. Daha önce '50 milyon doları olan arkadaş gelsin hemen kongre kararı alırım' dedim. Bursaspor'un ihtiyacı olan günü yakalayabilmesi için 50 milyon dolar lazım." 


AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler