LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Jose Sosa'da umut kalmadı
Jose Sosa'da umut kalmadı
01 Ağustos 2016 20:07
Beşiktaş’tan ayrılmak istediğini açıklasa da yönetim tarafından gitmesine izin verilmeyen ve takımda kalması beklenen Jose Sosa son yaptığıyla Siyah-Beyazlı takımı kafasında tamamen bitirdiğini gösterdi.

Avusturya kampı sırasında kadro dışı bırakılan ve İstanbul’a gönderilip A2 takımla idmana çıkması gereken Tangocu’nun, ailesi ile birlikte İspanya’ya tatile gittiği ortaya çıktı. Yıldız oyunucunun takımda kalması konusunda az da olsa umudu olan yönetim ise büyük hayal kırıklığı yaşadı.

Hatırlanacağı gibi Avusturya kampında çeşitli bahanelerle idmanlara çıkmayan, çıksa da isteksiz tavırları ile rahatsızlık yaratan Arjantinli yıldız, teknik direktör Şenol Güneş’in kararı ile kadro dışı bırakılmış ve İstanbul’a gönderilerek A2 takımı ile çalışmasına karar verilmişti. Ancak Tangocu’nun Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde de aynı tavrı sürdürdüğü ve sadece 2 kez genç takımla antrenman yaparak kimseye haber vermeden Türkiye’yi terk ettiği ortaya çıktı. 

CEZA KESMEYE DEVAM 

Eşi ve çocukları ile birlikte İspanya’ya tatile giden Sosa’nın birkaç gün sonra kulüp yetkililerini arayarak haber verdiği öğrenildi. 31 yaşındaki orta sahanın geleceği netleşene kadar İstanbul’a dönmeyeceğini ilettiği bildirilirken, kendisine anlayış gösterilmesine yönelik talebini yinelediği ifade edildi. Her ne kadar kadro dışı bırakılsa da Sosa’nın takımda kalacağı yönünde umutlar taşıyan Siyah-Beyazlı yöneticiler de bu hareketle birlikte büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Yıldız oyuncuya idmanlara çıkmadığı için ceza kesilmeye devam edeceği kaydedilirken iki taraf arasındaki bağların önümüzdeki günlerde tamamen kopması bekleniyor. 

‘SOSA'NIN KEYFİ YERİNDE!’ 

Beşiktaşlı taraftarlar, İbiza’daki tatil fotoğrafları ortaya çıkan Sosa’ya büyük tepki gösterdi. Sosyal medyadaki yorumlarda “Sosa’nın keyfi yerinde yine maşallah!” gibi ifadeler dikkat çekti. 

İBIZA’DA MILAN’LA MI GÖRÜŞTÜ? 

Türkiye’yi habersizce terk ederek İspanya’ya tatile giden Jose Sosa’nın İbiza’da Milan Kulübü’nün CEO’su Adriano Galliani ile görüştüğü iddia edildi. Sky Sports’un haberine göre Kartal’dan ayrılmayı isteyen Arjantinli oyuncunun Milan’da oynamak isteğini tekrarladığı, ancak Galliani’nin finansal açıdan karmaşık bir dönemden geçtikleri için bonservisini en fazla 5 milyon Euro verebileceklerini ilettiği belirtildi. Siyah-Beyazlı takımın 8 milyon Euro bonservis istediği de vurgulanan haberde transferin önümüzdeki günlerde olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasının beklendiği ifade edildi 10 numara transferine hız verildi Sosa’nın İspanya’ya tatile gidip geri dönmeyeceğini bildirmesi üzerine Beşiktaşlı yöneticiler de 10 numara transferine hız verecek. Arjantinli’nin inadının kırılıp takımda kalacağına dair taşınan umudun tamamen tükenmesi üzerine Siyah-Beyazlı kurmayların teknik direktör Şenol Güneş’le fikir alışverişinde bulunup yıldız oyuncunun yerine en az onun kadar kaliteli bir ismi almak için kolları sıvayacağı öğrenildi.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler