LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Jatomi Fitness Türkiye'de iflas bayrağı çekti
Jatomi Fitness Türkiye'de iflas bayrağı çekti
01 Haziran 2016 16:35
Jatomi Fitness, Türkiye'de iflas ederek tüm şubelerini kapattı. Şirket resmi kanallardan herhangi bir açıklama yapmazken çalışanlarına gönderdiği ve Türkiye'deki faaliyetlerine son verdiği yönündeki bir mektup sosyal medyaya yansıdı.

Şirket resmi kanallardan herhangi bir açıklama yapmazken çalışanlarına gönderdiği ve Türkiye'deki faaliyetlerine son verdiği yönündeki bir mektup sosyal medyaya yansıdı.

Jatomi Fitness Group’un Polonya'daki merkezinden ulaştığımız şirketin İdari Direktörü Trevor Brennan, elektronik posta yoluyla HABERTURK.COM'A konuyla ilgili bilgi verdi.

Brennan cevabında şirketin Türkiye piyasasına girdiği ilk günden bu yana ağır mali kayıplar yaşadığını uzun süren mücadelelerine artık devam edemeyeceklerini belirtti.

"ÜYELER YASAL SÜRECİ İZLESİNLER"

Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma kararını almamak için çok uğraştıklarını, tüm yolları denediklerini ama başarılı olamadıklarını söyledi.

ÇALIŞANLAR 3 AYDIR MAAŞ ALAMIYOR

Spor salonunun iflas etmeden bir hafta önce Mecidiyeköy'deki Trump Towers'ta bulunan şubesinda yüzde 50 indirime gittiği öpğrenildi. Ayrıca çalışanlarının da son 3 aydır maaşlarını alamadığı belirtilirken, şirket bu sabah itibarıyla uluslararası şirketlerinde Türkiye'yi listesinden çıkardı. 

SADECE ÇALIŞANLARA BİLDİRİLDİ

Zor durumda kalan üyelerin Türkiye'deki tüm yasal yollara başvurmalarından başka bir şey söyleyeyeceğini belirten Brennan mailinde, şirket haciz sürecindeki tüm sorumluluklarını yerine getireceklerini hatırlattı.

Mektupta yer alan ifadeler şöyle;

“Polonya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Romanya, Endonezya ve Malezya’da 60’ın üzerinde spor kulubü bulunan “Jatomi Fitness & Spa” organizasyonunun bir parçası olarak 16.05.2011 tarihinde Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan şirketimiz gösterilen tüm çabalara rağmen hedeflenen başarıya ulaşamamıştır. Alınan önlemler ve gerçekleştirilen tasarruflar ile maliyet artışının önüne geçilmek istenmiş ise de maliyetlerin artarak devam etmesi Türkiye’deki yapılanmayı diğer şirketlerimiz içerisinde zarar eden ülke pozisyonuna sokmuştur. Sonuç olarak zararın katlanarak büyümesini önlemek amacıyla Türkiye’deki faaliyetlerimize son verilmesi ve şirketin içindeki iflas durumunun yetkili mahkemeye bildirilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu doğrultuda şirketimiz faaliyetlerinin yarın itibarıyla sonlandırılacağı ve kulüplerin kapatılacağı hususlarını bilgilerinize sunarız. Yasal haklarınız bakımından hukuki süreci yakından takip etmenizi ve iflas idaresine bu kapsamda gereken başvuruda bulunmanızı rica ederiz.”
İNTERNET SİTESİ AÇILMIYOR
Spor salonunun internet sitesini ziyaret etmek isteyenler ise  dün akşamdan bu yana "bakımda" ibaresi ile karşılaşıyor.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler