LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
İstersem Ozan Tufan'ı satarım!
İstersem Ozan Tufan'ı satarım!
19 Aralık 2015 23:08
Futbolcu menajeri Ahmet Bulut, verdiği özel röportajda Ozan Tufan'dan Arda Turan'a, Atınç Nukan'dan Gökhan Gönül'e kadar tüm transfer konularında açıklama yaptı.

Türkiye'nin önde gelen menajerlerinden birisi olan Ahmet Bulut, Arda Turan'dan, Ozan Tufan'a, Atınç Nukan'dan Emre Belözoğlu'na bir çok konuda çok özel açıklamalarda bulundu. 

İşte Ahmet Bulut'un, Hürriyet gazetesine verdiği röportaj ve gündem yaratacak olan sözleri:

SÖYLESEM YAYARDI

Arda’nın Barcelona’ya transferi aylarca gündem oldu. Mutlaka bilinmeyen yönleri vardır.
Ben o süreci Arda İngiltere’ye gidecekmiş gibi yönettim. Arda’ya bile söylemedim Barcelona’ya gideceğini... Aksi takdirde bunu çevresi ile paylaşır ve yayılırdı. Gazeteciler haber alabilmek için futbolcuların yakın çevresini arıyorlar. Barcelona ile gizlilik anlaşması yapmıştım. 2 ay boyunca iyi bir şekilde sakladık bu durumu. Barcelona izin verince açıkladık. Arda orada Barcelonalı oyuncular ile hemen samimiyet kurdu.

AVRUPA'YA GİDECEK İLK ADAM OZAN

Önümüzdeki dönemde Türkiye’den Avrupa’ya gidecek oyuncular hangileri?

Birinci sırada Ozan Tufan var. Çok yönlü bir oyuncu. Genç, dinamik... Avrupa’daki hocalar böyle oyuncular istiyor.

Atınç’ın transferi hikayesini herkes merak ediyor.

Atınç çok farklı bir çocuk. Kariyer planlamasını yapıyorum şimdi. Kitap okuyor, çok kültürlü.. 2 sene içinde 20-25 milyon Euro’luk bir futbolcu olacak. İngilizce biliyordu. Orada 2 ayda Almanca öğrendi. Leipzig projesi çok önemli. Uzun vadeli düşünüyorlar.

6 milyon euroya transferini nasıl yaptınız?

Burada Beşiktaşlılar, ‘Atınç’a Para veremeyiz, oynarsa nereye gönderebiliriz’ dediler. ‘PTT Ligi’ne gönderebilir miyiz’ diye bile soruyorlardı. Bu oyuncuyu ünlü Alman teknik adam Ralf Ragnick’e söyledim. Takip etti ve bana ‘Atınç iyi futbolcu değil, çok iyi futbolcu’ dedi... Genç futbolcu çıkartıp büyük paralara satan bir teknik adamdır. Bana Atınç’ın dünya potansiyelinde olduğunu söyledi. Atınç oraya gidince ilk 2 antrenmanda tempodan dolayı kustu. 2. Lig takımı ama 40 bin ortalamaya oynuyorlar. Türkiye’de her şey rahat. Atınç gibi Avrupa’da şu an futbolcu yok. 2 sene sonra Allah sakatlık vermezse çok büyük yerlere gidecek.

Ozan’ın parasal değeri de o kadar var mı?

Ozan’ın şu an bile değeri 15 milyon euro... İstesem 15 milyon euroya satarım... Almanya’da oynasa bu değeri çok daha artar...Bizde genç futbolcular var. Bursasporlu Emre’nin potansiyeli yüksek. Dünyada sol bek yok. Gençlerbirliği’nden Ahmet Çalık kendini çok geliştiriyor. Fatih Terim genç bir jenerasyon yakaladı. Fatih Terim’de cesaret var çünkü... İkinci Lig’den Atınç’ı alıp oynatıyor. Beşiktaş Atınç’ı oynatsa oynardı. Rodolfo ile Atınç’ın ne farkı var? Atınç çok daha iyi olurdu.

Ozan’ın bir sonraki durağı Atletico mu olur?

Benim sadece Atletico Madrid ile iyi ilişkim yok. Herkes ile iyi ilişkilerim var. Yabancı kuralı Türk futbolcuları bence iyi etkiledi. Artık Avrupa’ya gitmeliler.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler