LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
"İstediğimiz 3 futbolcu var"
"İstediğimiz 3 futbolcu var"
02 Haziran 2008 16:59
"İstediğimiz 3 futbolcu var"

Transfer yaparken nereye oyuncu almamız gerektiğini konuşuruz. Tekrik Direktörle bunu konuşuruz. Bazı değerli oyuncular vardır onları kadronuza katmayı istersiniz. Buna da bir yıl öncesinden başlarız. Öyle medyada yazıldığı gibi günü birlik transfer yapmayız. Bizim çalışmalarımız sabır isteyen uğraş isteyen bir iş.. Transferi böyle yapıyoruz..


Emre İnter'de oynarken gittim görüştüm. Futbol kaliteli oyuncularla oynanır. Kaliteli futbolcun yoksa başarılar tesadüfi olur.. Bu kaliteyi sağlamak için kaliteli oyuncularla oynaaya çalışıyoruz. Altını çize çize söylüyorum. Yabancı hayranı değilim. Ama ben takımımı düşünürüm. Ben kaliteli yabancılar getiririm. Kalitesiz yabancı getirdiğimizi gördünüz mü. Edu-Lugano-Ortega-Kezman bunun eseridir. Emre ile ilgili kulüple anlaşma yapılmıştır. 4 yıllık anlaşma sağlandı. 4 buçuk milyon euro bonservis bedeli var. Önümüzdeki hafta Emre'nin menajeri ile görüşmelere başlayacağız.


Emre'nin transferini Ali Yıldırım başlattı. Ali Koç vardı. Tüm yönhetim vardı. Ben yapmıyorum bu transferi.. Bonservisini çözmek için Mahmut Özaydınlı gitti.


Fatih Terim'le hiç bir görüşmemiz olmadı. Zico ile görüşmelerimiz devam ediyor. Avukatı burada. Anlaşıp anlaşamamak zamana kalmış. Ama ben geçen yıl şampiyonluğu kaybetmemizi kabullenemiyorum. Bu nedenle bazı görüşmelerimiz var. Bu nedenle herkes kendisini düzeltecek. Hatalarını düzeltecek. Zico'yu ben getirdim ve herşeyiyle ben destek oldum. Bugün de inanırsak sözleşmesini uzatırız. A planımız da B planımız da var. Bunlar bizim için önemli değil..


Semih ile 2 yıllık sözleşme imzaladık. Onda sorun yok. Galatasaray Aurelio'yu arayabilir, görüşebilir alabilir. Bunlar artık normal olmalı. Bu konularda anlayışlı olmak lazım. Benim kafamda da bazı futbolcular var. Önümüzdeki günlerde bazı kulüplerin kapısını bunun için çalabilirim. Ama bazı futbolcuları almak için almak yanlış.. Benim için faydalı olacaksa, hangi takımda oynarsa alırım..


Maldonado çok iyi futbolcuydu ama burada oynayamadı. İki sene izledik. Harika oynuyordu ama burada başarılı olamadı.. 6+2 bizim için zararlı şu anda. Bunu kaldırmamız lazım. Takımlarda problem çıkarıyor. Bakın, bizim forvetimiz Sevilla'da olsa Sevilla Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırırdı. Onların forveti bizde olsaydı biz kupayı kaldırırdık.


Üç tane futbolcu ile görüşmelerimiz sürüyor. İki tanesi basında hiç yer almadı. İsimlerini açıklamayacağım. Ama mutlaka forvet alacağız.. Kezman'ın kalmasını istiyorum. Çünkü iyi bir golcü ama iyi adapte olamadı..


Ben oyuncularımı takasta kullanmam. Bunu yapsam Şubat ayında yapardım. Benim oyuncum değerlidir...


Fenerbahçe bir santrofor daha alacak. santrofor sayımız 4 olacak. Bir Türk golcü de alacağız ama bu çocuk Türkiye'de değil..Aurelio konusunda bizim bir yıllık uzatma hakkımız vardı. Federaüsyona bildirdik. Federasyon da her iki tarafa bunu bildirdi. Ama Marco'nun gönlünü de alacağız..


Nihat gibi her Türk futbolcusunu almak isterim.. Ben Barcelona gibi 16-17 yaşındaki futbolcuları getireceğim ve gerekirse ileride satıp kazanacağım. Prensibimiz bu olacak artık.. KTaliteli Türk çocuklarını alıp, onlara yabancı kalitesi katıp sistemi oturtmak istiyoruz..


KANOUTE TRANSFERİ


Kanoute ile ilgili bir çalışmamız olmadı. İstediğimiz 3 futbolcu olmazsa yeni bir çalışma yaparız. Etoo 40 milyon euro. Bu iddiayı ortaya atanlar bize 40 milyon euroyu verirlerse Etoo'yu seve seve alırım..


KALECİ SORUNU


Şampiyonlar Ligi'ne sadece Volkan'la gitmek tehlikeli olabilir. Alternatiflerimiz var. Yerli veya yabancı olabilir. ha şartlar ne olur bilemem. Gerekirse Appiah, Kezman veya Maldonado gönderilebilir.. Serdar geldi çok yüksek bir bedel istedi. Herkesin bir bedeli vardır.  Bizde bir futbolcu istiyorsun, kulüpler paranın tamamını peşin istiyor. Avrupa'da ben 3 yılda ödüyorum parasını. bizde bu sorun var..


ÖNDER TURACI GİTTİ


Önder Turacı hocadan yana şikayetçi. Beni oynatmıyor dedi. Yanlış. Gitti Rusya'ya bir anlaşma imzaladı. Gitti ve Fenerbahçe ile ilişkisi kesildi. Türkiye'de sağ ve sol futbolcu eksikliği var bunu da söyleyeyim.. Lugano'da sıkıntımız yok. Gideceği yönündeki haberler yalan..


SHEVCHENKO BALONU


9-10 milyon uero alıyor. Fenerbahçe verebilir mi bunu. Olmaz yani, mantıklı bakmak lazım... Bonservisi de 30-40 milyon euro... 60 milyon euro eder alınır mı? Mantıklı olmak lazım.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler