LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
İşte Ünal Aysal'ın çılgın projesi
İşte Ünal Aysal'ın çılgın projesi
05 Aralık 2014 18:26
Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal'ın sarı kırmızılı takımla ilgili ucu Avrupa'ya dayanan çılgın bir projesi var.

Cim Bom'un eski patronu, sır gibi sakladığı projeyi ilk kez açıkladı: Bir Avrupa kulübüne ortak olarak, iyi bir ligde Galatasaray ismiyle mücadele etmek.

Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Ünal Aysal, eski teknik direktör Cesare Prandelli ile Galatasaray'ın ayrılığı süresince yaşanan sözleşme polemiklerine son günlerde yakın çevresine yaptığı konuşmalarla noktayı koydu.

İtalyan teknik adamla imzalanan kontratta kesinlikle ekstra bir tazminat olmadığını arkadaşlarına anlatan Aysal, "Prandelli ile yaptığımız sözleşme çok açık, karşılıklı olarak tazminat bulunmuyor. Ayrıca Prandelli çeşitli Avrupa Ligleri'nde takım yönetecek diye bir madde de yok. Görüşmelerimiz sırasında 'Bir gün böyle bir projemiz olabilir' diye aramızda bir konuşma geçti, hepsi bu" diyerek tartışılan iki konuyu da açıklığa kavuşturdu.

Adresi Bundesliga

Aysal bu konuyla ilgili başka projelerinin de olduğunu ve mevcut yönetimlerle uyum sağlayabilirlerse bu düşüncelerini bir gün hayata geçirebileceğini de dostlarıyla paylaştı. İki ana proje üzerinde yoğunlaştığını belirten Aysal, "Avrupa Futbolu çabuk ilerliyor, UEFA ve FIFA artık daha sıkı denetim gösteriyor. Kulüplerin kişilere bağımlı olmasını engellemek için yoğun çaba sarfediyorlar. Türk takımlarının Avrupa Kupaları'na katılamama tehlikesine karşı ve Galatasaray armasının değerini en yüksek seviyeye çıkarmak adına en önemli projem, bir Avrupa Kulübü'ne ortak olarak iyi bir ligde Galatasaray ismiyle mücadele etmek. Bu iş için de Türk seyirci avantajı olan Bundesliga çok uygun" ifadelerini kullandığı öğrenildi

Basketbola da el atıyor

Aysal'ın camiayı heyecanlandıracak bir başka projesinin ise basketbolla ilgili olduğu ortaya çıktı. Eski başkanın sohbet esnasında, "İkinci projem ise basketbolu da şirketleştirerek şubenin bağımsızlığını kazanmasını sağlamak. Basketbolda da aynı futbolda olduğu gibi Galatasaray ismiyle iyi bir ligde ekibimizin mücadele etmesini sağlamaya çalışmak idi. Tabii ki bunları gerçekleştirmek için görevdeki yönetimlerle uyum gerekiyor. Galatasaray'a olan hizmetlerimin henüz sona ermediğini düşünüyorum. Bu iki projeyi de tamamlayıp bir gün Galatasaray'a armağan etmek istiyorum" diyerek maddi sıkıntıda olan basketbol şubesine de yardımcı olabileceğinin sinyallerini verdi.

Kongrede açıklaması bekleniyor

Ünal Aysal, bu projeleri bugün yapılacak mali genel kurulda da dile getirmesi bekleniyor. Galatasaray'ın eski başkanının, bugünkü kurulda kürsüye çıkıp kendisi hakkındaki eleştirileri de yanıtlamasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

FANATİK

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler