LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
İşte törenden ayrıntılar
İşte törenden ayrıntılar
İşte törenden ayrıntılar
23 Temmuz 2008 / 14:49 Güncelleme: 23 Temmuz 2008 / 00:00


Sürpriz bir şekilde Fenerbahçe'ye gelen Emre Belözoğlu resmi imzayı attı. İmza töreninde Başkan Aziz Yıldırım da yer aldı. İşte törenden ayrıntılar:


İmza töreninde konuşan Başkan Aziz Yıldırım ,"Türk sporunun yetiştirdiği önemli oyunculardan birisi ile anlaştık. Kendisi ile ilgili benim yorum yapmam da yanlıştır. " diye konuştu.


Yıldırım, "Emre'ye Fenerbahçe kucak açmıştır. Tüm taraftarlarımızdan bu konuda destek olmalarını bizzat istiyorum. Onlardan da bunu bekliyorum. Emre de bunun karşılığını kulübümüze verecektir'' " dedi...


Emre'nin genç yaşta Türk futbolunu Avrupa'da başarıyla temsil ettiğini kaydeden başkan Yıldırım, şunları söyledi: ''Emre, geçmişteki başarılarını burada da tekrar edecektir. Fenerbahçe ile 4 yıllık anlaştı. Kulübümüze gerekli her türlü katkıyı yapacaktır. Futbol takımı bir ekiptir. Bu ekip içinde kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapacaktır. Milli takıma da katkı sağlayacaktır.''


Aziz Yıldırım, konuşmasının sonunda, ''Emre, 'Hoşgeldin' diyorum... Hayırlı olsun oğlum... Allah seni utandırmasın'' diye Emre'yi tebrik etti.


Yıldırım'dan sonra konuşan Emre ise şunları söyledi: ''İnşallah Fenerbahçe'ye uzun yıllar hizmet etmek istiyorum. Benim için çok önemli bir süreç başlıyor. İnşallah herkesin benden beklediği iyi futbolu burada oynayıp, uzun süre bu büyük camiaya hizmet etmek istiyorum'"


kullan


İmza töreninden sonra Şükrü Saraçoğlu'nun çimleri üzerine çıkan Emre, Sarı Lacivertli forma ile basın mensuplarına poz verdi...


Emre 40 yıllık Fenerli gibi döktürdü...


Medya önüne 5 numaralı forma ile çıktı. Aziz Yıldırım medyaya nutuk attı, Emre ise 40 yıllık Fenerli gibi döktürdü. İşte imza töreni;


Fenerbahçe ile 4 yıllık sözleşme imzalayan Emre Belözoğlu, resmi sözleşmeye imzayı attı. 5 numaralı formayı giyerek imza törenine gelen Emre, Aziz Yıldırım tarafından çok sıcak karşılandı.


Törende ilk sözü alan Aziz Yıldırım, önce basına küçük bir nutuk çekti. Yalan haber yapanların, çağın dışında haberciliği sürdüren gazetecilerin dışlanacağını söyledi."Türk sporunun yetiştirdiği ismi Fenerbahçe renklerine bağlamıştır" diyerek Emre'ye dönen Yıldırım, "Emre ile ilgili benim yorum yapmam bile yersiz. Emre hem milli takımda hem yurt dışında Türkiye'yi tanıtarak büyük bir iş yapmıştır. Emreye Fenerbahçe kucak açmıştır. Tüm taraftarlarımızdanda bunu bekliyorum. Emre hoş geldin diyorum. Hayırlı olsun oğlum. Allah seni utandırmasın" dedi.


Bu konuşmanın ardından Emre Belözoğlu sözü aldı. Taraftara mesaj gönderen Emre, "Burada olmaktan dolayı çok mutluyum" dedi.


Emre şunları söyledi; "Bu transfer öncesinde ve şu ana kadar bana gösterdiği samimiyet için sayın başkanıma teşekkür ediriyorum. Burda olmaktan dolayı çok mutluyum. İnşallah Fenerbahçeye uzun yıllar hizmet etmek istiyorum. Benim için önemli bir süreç başlıyor bunun bilincindeyim. Herkesin benden beklediği iyi futbolu burda oynamak istiyorum."


İmza töreninden sonra Şükrü Saracoğlu'nda basına poz veren Emre Belözoğlu daha sonra Fenerbahçe TV'ye çıkarak önemli mesajlar verdi. İşte satırbaşları;


EN DOĞRU TERCİH; "En doğru tercihin Fenerbahçe olacağına inandım. Ailemden de onay aldım ve bir kaç büyüğüme danıştım. Türkiye'ye dönme konusunda ailemin büyük isteği vardı. Bunun dışında sayın başkanımızın çok samimi ilgisi vardı. Bu Fenerbahçe'yi tercihimde etkili oldu. "


STAT: "Böyle bir statta futbol oynamak büyük keyif olacak. Umarım bende keyif veririm. Samandırayı gezdim. Avrupa'da oynadım ama hiç bir kulüpte öyle bir tesis görmedim. "


TAKIM: "Hepsi çok karakterli çok sıcak oyuncular. Yabancı oyuncularımızda çok yakın ilgi gösterdi. Şu an için her şey çok güzel gidiyor. Bu camiaya layık olmaya çalışacağım.


 


ARAGONES: "Aragones ile ilk kez sağlık kontrolüne gittiğim hastanede görüştük. Çok sempatik bir insan. Kendisi ile İtalyanca, İngilizce veya İspanyolca anlaşıyoruz. Çok iyi bir diyaloğumuz oldu. Çok büyük bir isim geldi Türkiye'ye. Bizlerde kendisinden çok şeyler öğreneceğiz."


SAKATLIĞI NE DURUMDA?: "Küçük bir yırtık olduğunu söylemişti doktorlar. Şuan sakatlığımla alakalı bir sıkıntım yok. En son bir kez daha MR çekilmesini istedim. Bir sıkıntı görünmüyor. Çok küçük bir sakatlıktı. "


YİNE BASINA HAREKET ÇEKER Mİ? Ben olduğum gibi bir insanım. Kim hatasızım diyorsa o büyük bir yalancıdır. Ben de çok hata yapan bir insanım. Ama çok samimi biriyim. Medya ile bir takım sorunlarım varsa bunu düzeltmek isterim. Ben kendi adıma düşen neyse yapmaya hazırım. Hatalarım çok olmuştur. Hem milli takım kaptanı hem fenerbahçeli olarak bir daha o tür diyaloglara girmeyeceğim. Bundan sonra örnek olmaya çalışacağım."


HERKES SAYGI DUYSUN: "Fenerbahçe'yi tercih ettim. Buna herkesin saygı göstermesini istiyorum. En doğru kararın bu olacağına inandım. Bizler profesyonel insanlarız. "


FUTBOLU BURDA BIRAKACAĞIM: "Ben bu camiada yeniyim. Bundan sonra futbolu burada devam ettirmek ve futbol hayatımı burada bitirmek istiyorum. Camiadan sabır ve anlayış istiyorum. İnşallah beni kısa sürede seveceklerdir. "

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler