LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
İşte İsmail Kartal'dan ilk açıklama
İşte İsmail Kartal'dan ilk açıklama
12 Ağustos 2014 17:01
İmza töreninde konuşan Fenerbahçe'nin yeni teknik dirketörü İsmail Kartal, 'Gecemi gündüzüme katarak çalışacağım' dedi.

Fenerbahçe'nin yeni teknik dirketörü İsmail Kartal, imza töreninde konuştu.

Kartal şunları söyledi: "Öncelikle sayın başkamına teşekkür ederim. Bu göreve gelmek için çok uğraştım, çok çalıştım, çok sabrettim. Bir değişiklik oldu. Profesyonel hayatta böyle değişiklikler olabiliyor. Bu ayrılıktan sonra geçmişte yaşadığım tecrübelirim, yedi takımda teknik direktörlük yaptım, son dört yıldır Fenerbahçe'deyim. Hep birlikte başarılar yakaladık. Aldığım eğitim ile Fenerbahçe ile yola devam etmek için bu görevi kabul ettim. Bu görevi, hepinizin kafasında bazı soru işaretleri olabilir. Net söylüyorum, dört yıldır takımın içinde olan birisi olarak, kendimizi çok geliştirdik. Orta ve uzun vadede yapılması gerekenlere hakim olduğumu düşünüyorum.

İSMAİL KARTAL KİMDİR? Galeri için tıklayınız

Siz sormadan ben söyleyeyim, bir de şöyle bir oldu var, son birkaç gündür. Başkanımız her antrenörün işine kalıyor gibi bir algı var. Ben futbolculuk hayatımda da antrenörlük hayatımda da böyle bir dialog yaşamadım. Aziz Yıldırım bu kulübün başkanıdır, babasıdır. Bazı eksiklerimiz olduğunda bunu konuşarak çözeriz. Bunun haricinde tekrar altını çizeceğim, İsmail Kartal takıma neler katacak diye düşünebilirsiniz. İsmail Kartal bugüne kadar sessiz kalıp işini yapmıştır. Bundan sonra da kafamda sadece bu var. Tecrübelerim, bugüne kadar yaşadıklarım, 2 şampiyonluk Türkiye Kupaları yaşadım Fenerbahçe'de. Bundan sonra antrenör olarak Fenerbahçe'ye katacağım yenilikler İsmail Kartal'ın duruşudur. Bana inanan güvenen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Onların yüzünü kara çıkarmamak için gecemi gündüzüme katacağım.

Zaten biz burada çalışan ekip olarak, üç dört arkadaş devam edeceğiz. İki kişi daha bizimle katıldı. 5 kişilik bir ekip olacağız. Yurt içi ve dışından bir veya iki yardımcı daha getireceğim. Takım şuanda çok olmasa da lige kadar hazır olacak.

Ben bu camiayı çok yakından tanıyan bu camianın içinde yaşayan birisiyim. Biz bu zorlukları yaşıya yaşıya alıştık. Ben bu durumu zorluk olarak görmüyorum kendim için şans olarak görüyorum.

Çok karakterli oyunculardan kurulu bir takımız. Antrenörlük döneminde de çok iyi bir ilişkimiz vardı bunu teknik direktör olarak da devam ettirmek istiyorum. Bunu devam ettirip üstesinden geleceğimi düşünüyorum." 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler