LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
İşte Fener'in başkan adayı
İşte Fener'in başkan adayı
28 Nisan 2012 09:20
TFF eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın Fenerbahçe’nin patronu olacağı uzun süre konuşulmuştu. Ancak Aydınlar aday olmadığını açıkladı. Yeni başkan adayının ismini de verdi. Aydınlar CAS davasının geri çekilmesi ile ilgili de bakın ne yorumda bulundu?

Ancak Aydınlar başkanlık için bir süre daha beklemekten yana.

1-) 45 MİLYON EUROYU ŞİMDİ ONLAR ÖDESİN

2-) BU DÖNEM YOKUM; ŞAHENK ADAY OLACAK

3-) FENER'E İYİLİKTEN BAŞKA BİR ŞEY YAPMADIM

Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, görev süresi içinde zor günler geçirdi. Karar vermemekle eleştirildi. Ancak gelinen nokta ilginç. Eğer hiçbir takım küme düşürülmez ise başta Fenerbahçe olmak üzere adı geçen tümtakımlar Aydınlar'a teşekkür etmeli. Acil karar almak değil, doğru karar almanın ne kadar önemli olduğunun görülmesi bakımından..

Başkasının altında çalışmam

Sayın Aydınlar ile görüştüm. Kendisi gayet rahat. Haklılığına sonuna kadar inanıyor. Fenerbahçe için "Ben Fenerbahçe'ye ve Türk futboluna iyilikten başka bir şey yapmadım" diyor.Mayıs ayında yapılacak kongre için de ilginç düşünceleri var. "Futbol Federasyonu başkanıyken çok yoruldum. Üzerime çok geldiler. Dinleniyorum. Bu dönem kesinlikle Fenerbahçe başkanlığına aday değilim. Ferit Şahenk aday olacak" diye konuştu. Sayın Şahenk'in adaylığı konusundaki gelişmeleri aylar öncesinden BUGÜN Gazetesi'nde yazmıştım. Bu arada Aydınlar "Peki bir başkasıyla birlikte çalışır mısınız" soruma ise "Asla bir başkasının altında çalışmam. Ama zaman ne gösterir bilinmez. Geleceği bilemeyiz. Ancak bu dönem Fenerbahçe'de görev almayı düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Bunların cevabını versinler

Söz Fenerbahçe'nin CAS'tan çektiği davaya geldi. Aydınlar o günlerde "Fenerbahçe CAS'taki davayı kazanırsa 45milyon euroyu cebimden onlara ben vereceğim" demişti. Tarih Aydınlar'ı haklı çıkarıyor gibi. İşte bakın, Fenerbahçe davayı çekti. Aydınlar'ın CAS konusundaki yorumu da gündem oluşturacak cinsten: "Benim için 'Fenerbahçe'ye zarar verdi' demişlerdi. Davayı geri çektiklerine göre bazı şeyleri kabul ediyorlar. Ben bu kulübün üyesi olarak şimdi diyorum ki, 45 milyon euroyu bu yönetim Fenerbahçe'nin kasasına koymak zorunda. Muhtemelen gelecek yıl da Avrupa'ya gitmemeye razı olmuşlardır. Eğer o da gerçekleşirse, 45+45 milyon euroyu Fenerbahçe'ye ödemeliler. Kulübe zarar veren kimse o bu parayı vermeli." İşte Aydınlar'ın düşünceleri bunlar. "Hani CAS davası namus meselesiydi. Böyle diyorlardı. Suçun olmadığına inanıyorsan neden vazgeçtin diye adama sormazlar mı? Bunların cevabını vermeliler" demeyi de ihmal etmiyor. (Bugün)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler