LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
İşte Aziz Yıldırım'ın ilk rakibi!
İşte Aziz Yıldırım'ın ilk rakibi!
01 Temmuz 2013 17:19
Saadettin Saran, Fenerbahçe'de yaşanan son olayların ardından önemli bir duyuru yayınladı. Saran, duyuruda başkanlığa aday olduğunu ancak Başkan Aziz Yıldırım'ın sözünü tutması gerektiğini söyledi.

UEFA Disiplin Kurulu tarafından ceza kuruluna sevk edilen Fenerbahçe'de 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası talebinin ardından açıklamalar yapan Başkan Aziz Yıldırım birlik ve dayanışma çağrısı yapmıştı.

Başkan Yıldırım'ın kulübü kurtarmak için yaptığı birlik çağrısında herkesin başka adayı olabileceği açıklamasına ilk olumlu cevap Sadettin Saran'dan geldi.

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine bir basın açıklaması yaptı.

Fenerbahçe'nin eski yöneticisi ve başkan adayı Sadettin Saran, sarı - lacivertli kulübün içinde bulunduğu durum ve başkan Aziz Yıldırım'ın açıklamaları hakkında konuştu.. Saran "Sayın Başkan, basın toplantısında bahsettiği tüm ihraçları kaldırma girişimini yerine getirirse, ben de yapılacak olan genel kuruldaki yerimi, ‘başkan adayı’ sıfatıyla ve büyük bir gururla alırım." dedi.

Sadettin Saran'ın açıklaması şöyle:

"Sayın Başkan’ın yapmış olduğu basın toplantısını takiben, gelen beyanat talepleri karşısında aşağıdaki açıklamayı yapmam bir mecburiyet haline gelmiştir. Fenerbahçe ve futbol camiasına duyurumdur:

Bu sürecin başladığı 3 Temmuz 2011’den itibaren, kulübümüzü içine düştüğü zor durumdan en az hasarla kurtarmanın tek yolunun; Sayın Başkan’ın istifası ve aklandıktan sonra kulübün başına dönmesi olduğunu söyledim.

O günden bu yana maalesef bu gerçekleşmemiş, gerek Türkiye'de gerekse UEFA nezdinde işler bu noktaya kadar gelmiştir. Bugün görülmektedir ki, UEFA'ya ve onun organlarına karşı takınılan tavır, olumlu netice vermediği gibi kulübümüzü daha vahim sonuçlar doğurabilecek bir noktaya doğru sürüklemektedir.

Başkan ve yönetim kurulumuzun mevcut stratejisini gözden geçirmek için belki de bu son şansıdır. Sayın Başkan’ı ve diğer arkadaşlarımızı UEFA'yı anlamaya ve kulübümüzün geleceğini düşünmeye davet ediyorum. Bu vesileyle kulübümüzün menfaatleri çerçevesinde elimden geleni yapmaya hazır olduğumu da bir kez daha ifade ediyorum.

Diğer yandan, sayın başkanın genel af ve genel kurul açılımı, ilk bakışta birleştirici ve barışçı bir adım gibi gözükmekle beraber, suçsuz yere eski bir yönetici ve başkan adayı olarak tarihte benzeri görülmemiş şekilde iki kez ihraç olmuş ve iftiraya uğramış olan beni yaralamaktadır.

Zira takdir edersiniz ki suçlu insanlar affedilirler. Bilindiği gibi İdari Mahkeme’de kazanmış olduğum davam, Yargıtay'da eksik inceleme gerekçesiyle usül yönünden bozulmuştur. Bu noktada hak ve adalet mücadelem, mahkemede halen sürmektedir.

Durumu bu şekilde ifade etmekle birlikte, eğer Sayın Başkan, basın toplantısında bahsettiği tüm ihraçları kaldırma girişimini yerine getirirse, ben de yapılacak olan genel kuruldaki yerimi, ‘başkan adayı’ sıfatıyla ve büyük bir gururla alırım."

 

CİHAN

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler