LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
İşte Antu.com'un tepkisi
İşte Antu.com'un tepkisi
01 Ağustos 2008 19:39
İşte Antu.com'un tepkisi

MTK ile yaptığı Şampiyonlar Ligi Ön eleme maçında taraftarlar arasında çıkan kavgaya Antu.com tepki gösterdi. GFB de sessiz kalmadı..
Fenerbahçeli taraftarların internet sitesi antu.com'da yer alan açıklama şöyle::


"Olmadı GFB !


Bu sezonun ilk resmi maçında tribünlerimizde istenmeyen olaylar oldu. Maraton Üst\'te GFB\'nin bulunduğu E Blok\'ta kavga çıktı. Artık, bu gerginliklerin bitmesini tribünlerimzin tekrar tek vücut olmasını istiyoruz.


Bu olaylardan daha üzücü olanı ise GFB direk başkanımızı hedef alan açıklamaları oldu. GFB başkanımızın bedava bilet dağıttığını, kendilerine karşı bir grubu tribünlere soktuğunu ve insanların canını tehlikeye attığını iddia etti. Bunlar ağır suçlamalardır ve öyle ortaya atıp ispatlanmadan kapatılacak türden şeyler değildir.


GFB tribünlerimizin lokomotif grubudur, yaz-kış, yağmur-çamur demeden gerek stadımızda gerekse deplasmanlarda her türlü branşta takımlarımızı destekler.


Ancak bu son olayda sergilenen tavır yanlıştır. Çünkü bu kadar ağır suçladığınız kişi sıradan biri değil, hepimizin sevdası olan Fenerbahçemizin başkanıdır. Ya bu açıklamaları hiç yapmayacaktınız ya da arkasında durup kanıtlarını gösterip işi yargıya havale edecektiniz.


Olmadı GFB!


Tribünlerin lokomotif grubu nasıl böyle bir yanlış yapıyor inanılacak gibi değil. Şimdi bizce yapılması gereken daha sezonun ilk maçında başlayan gerginliği bitirme yolunda çalışmalar yapmaktır.


İlk adım da GFB\'den gelmelidir. Bu olay camiamıza daha fazla zarar vermeden bir an önce kapanmalıdır. Fenerbahçe, Fenerbahçe trbünleri hepimizin... Neyi paylaşamıyoruz ki?"


Bu açıklamadan hemen sonra Genç Fenerbahçeliler ise şu açıklamayı yaptı..


GFB'nin Basın Bildirisi


30 Temmuz 2008 Çarşamba günü kendi sahamızda oynadığımız MTK maçında Maraton Üst E Blok'da gerçekleşen hadiseler ve nedenleriyle ilgili yapmış olduğumuz yazılı açıklama aynen aşağıdaki gibidir.


KAMUOYUNUN DİKKATİNE !


Son 3-4 senedir kötü giden tribünleri düzeltmek amacıyla her türlü fedakarlığı yaparak kendi imkanlarımız doğrultusunda organize olarak Maraton Üst E Blok ağırlıklı olmak üzere Maraton Üst tribününün tüm bloklarına yayılan GFB üyelerine ilk darbe satışta olan E Blok kombinelerinin aniden hiçbir neden gösterilmeden satıştan çekilmesiyle geldi. Resmi bir açıklama olmasa da aslında her şeyin sebebi ve nedeni belliydi. Bununla ilgili çeşitli internet platformlarında yazılar yazıldı, resimler eklendi, kulübe faxlar çekildi fakat maalesef ve yine bir sonuca varılamadı. İkinci bir darbe “E Blok özel tribün olacak” diye vuruldu. Her şeyi sineye çeken GFB üyeleri bu da geçer der gibisine Shaktar Donetsk ile yapılan hazırlık maçında tribüne astıkları pankartların indirilmesiyle 3. kez bir şok yaşadı. Bunca engellemeye rağmen Shaktar Donetsk maçında tribünün bu sezon çok daha güzel olacağına dair sinyaller verildi.


MTK maçında E Blok’ta yaşananlar ve bazı gazetelerde olayın GFB yüzünden çıktığının yazılması tamamen kulaktan dolma bilgilerle yazılmış, iftira niteliğinde haberlerdir. Olayın iç yüzü aslında 1 Ekim 2006 Pazar günü Kadıköy’de oynanan Bursaspor maçı esnasında Sn. Aziz Yıldırım’ın tribünlerin bir olduğu bir günde kardeşi kardeşe düşürme çabalarının devamıdır.


Bahsi geçen olayın tahrikçileri ve provakatörleri içinde ki Fenerbahçe sevgisi yerine göbeğini büyütmüş, Sn. Aziz Yıldırım’dan aldığı bedava kombinelerle ahkam kesmeye çalışan ve GFB üzerine oynanan oyunların bir maşası olan bir zavallı, onun kardeşi olan bir serseri ve peşinden gelen 3-5 kişidir. Bu kişilere Sn. Aziz Yıldırım tarafından ücretsiz olarak Maraton Üst E Blok kombinesi verilmiştir. Bu da bizlerde belgeli ve ispatlıdır. Bu kişiler dün oynanan MTK maçında GFB üyelerine sözlü tacizde bulunarak ortamı germeye çalışmışlar ancak sağduyulu ve orada olma amacı sadece Fenerbahçe’ye destek olmak olan GFB üyelerini tuzaklarına düşürememişlerdir.


Olayların yatışmasını sağlayan GFB üyelerini bu sefer de “Başkana söyleyeceğiz, kombinelerinizi iptal edecek”, ve buna benzer sözlerle sürekli olarak tahrik edilmeye çalışan bu kişilerin vazifeleri orada olan herkes tarafından anlaşılmıştır. Amaç tahriklerle GFB’yi yıpratmak, kışkırtmak ve güvenlik kameralarına malzeme vermektir. Olaylar esnasında sürekli olarak Sn. Aziz Yıldırım ile görüştüklerine telefon konuşmaları esnasında “Başkanım” diye hitap ettiklerini duyan herkes şahit olmuştur. Yine aynı kişiler E Blok en ön sırada yer alan bir bayana sözlü tacizde bulunarak, tribünden kovmak gibi hadleri olmayan eylemlere kalkışmışlardır. Olayın muhattabı olan bayan konunun GFB ile alakalı olmadığını Antu.com sitesinde yer alan forum alanında beyan etmiş ve kendisini taciz eden kişilerin bedava kombine alarak tribünlerde kaos ortamı oluşturmak isteyen kişiler olduğunu yazılı olarak dile getirmiştir. Bu kişilerin amacı ve çabası yapacakları olayların ihalesini tabir-i caizse GFB'ye yıkmaktır.


Bayan renktaşımızın konuyla ilgili Antu.com forumlarına gönderdiği mesaj.


Bizler zaten bu olayların olabileceğini biliyorduk ve tahmin edebiliyorduk. Bu yüzden Maraton Üst kombinesi olan bütün üyelerimize “Tahrikler ve provakasyonlar olabilir, lütfen herkes dikkatli olsun” dedik. Bununla ilgili 20.000 adet bildiri yapıp, dağıtacaktık fakat amacın yerine ulaşması için sezonun Kadıköy’de ki ilk maçında bu duyuruyu yapacaktık. Bu kadar çabuk tahrik edileceğimizi ve yıpratma hareketlerine maruz kalacağımızı beklemiyorduk.


Pankartlarımızı asıyoruz diye Maraton’a bundan sonra pankart asılmayacak kuralı koyan, Tribüne koyduğumuz davullarımıza el koyan, E bloğa geçiyoruz diye E Bloğu özel tribün yapan ve kombine almayalım diye yer olduğu halde kombine kartları satıştan çeken, E Blokta rahat etmeyelim diye oraya onları tahrik edecek bir grup sokan, kavga çıkmasına ve kan dökülmesine taviz veren Sn. Aziz Yıldırım. Orada bulunan gençlerin hepsi öğrenci, iş adamı ya da çalıştıkları şirketlerde kariyer sahibi kişiler. Kimisi avukat, kimisi doktor. Bunların ispatı her daim hazır. Sizinde çocuklarınız var. Aynı şeyler sizin çocuklarınız için yapılsa ya da onlara böyle yaptırımlar uygulansa acaba hoşunuza gider mi?


Siz koskoca Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Başkanı sıfatındasınız ama uğraştığınız şeyler gerçekten size yakışmıyor. Artık bu inattan vazgeçmelisiniz. Şimdi bu kombineleri iptal etmeyi kafaya takmışsınız. Parayla alınan bu kombineleri, bedavacıları kullanarak mı iptal ettireceksiniz? İnşallah bu hatanızdan bir an önce dönersiniz. Bu yaptıklarınız maalesef “1 – FENERBAHÇE, 2 – FENERBAHÇE, 3 – FENERBAHÇE” diyen birisine hiç yakışmıyor.


Bakın GFB her geçen gün kendini yeniliyor ve geliştiriyor. Tek tip forma olayı, ücreti karşılığında kombine almalar + taraftar kartları, Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerine aşılanan Fenerbahçe sevgisi ilk akla gelenler. Kısacası adımlar sık ve fedakarlık olayı yüksek. Sizden ücretsiz herhangi bir talebimiz yok ve bundan sonra olmazda. Sadece bizi engellemeyin, üzerimize ne olduğu belirsiz şahısları salmayın, bizim orada olma amacımız sesimizle sahada koşturan futbolcuları ateşlemek. Lütfen sizde kendinizi bu konuda yenileyin ve geliştirin. Artık bu inattan vazgeçin. Size bir adım gelene siz 10 adım gidin. Büyüklük, reislik, başkanlık böyle olur..


Saygılarımızla,


Genç FENERBAHÇELİLER

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler