LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
İsmail Kartal bir Löw projesi
İsmail Kartal bir Löw projesi
14 Ağustos 2014 17:57
Alman hoca Joachim Löw ile yakın arkadaş olan Fenerbahçe'nin teknik direktörü İsmail Kartal, Fenerbahçe'yi panzere çevirecek.

İsmail Kartal, yakın arkadaşı olan Alman hocanın sistemini takıma oturtmak için kolları sıvadı.

Aziz Yıldırım'ın içindeki en büyük uktedir Joachim Löw. Yıldırım, başkanlığının ilk yıllarında çalıştığı Alman hocayı kovmuş sonraki dönemlerde ise göreve getirebilmek için uzun süre peşinde koşmuştu. Aykut Kocaman'ın istifasının ardından Löw'le temasa geçen sarı-lacivertliler, Ersun Yanal'ın ayrılığı sonrasında da Alman hocanın kapısını çaldı. Ancak anlaşma kısmet olmadı ve teknik direktörlük koltuğuna İsmail Kartal oturdu. Fenerbahçe'nin sembol isimlerinden Kartal tabii ki bir Löw değil, fakat Alman teknik adamın çalışma sistemini uygulayabilecek bir isim. Nasıl mı? 1996'dan bu yana çeşitli kademelerde teknik adam olarak görev yapan İsmail Hoca, amiyane tabirle Joachim Löw'ün kankası. Kartal ile Löw'ün uzun süreli ve sağlam bir dostluğu var. Öyle ki, Löw, Dünya Kupası boyunca dahi sürekli Kartal'la konuştu ve ondan kendisine şans dilemesini istedi. Almanya, Brezilya'da kupayı kaldırdığında da eski dostunu arayıp sevincini paylaştı.

Kanarya'yı panzere çevirecek

İkili arasındaki samimiyet sadece özel hayatlarındaki paylaşımlardan ibaret değil. İsmail Kartal, iş alanında sürekli Löw'le temas halinde.

Öyle ki, Aykut Kocaman Fenerbahçe'nin başına geçtiğinde İsmail Kartal'ı da teknik kadroya dahil etmek isteyen Aziz Yıldırım, onu Löw'ün yanında yakalamıştı. Mesleki eğitim için yurt dışında bulunan Kartal iki ay Löw'ün evinde kalırken, teknik anlamda da yakın arkadaşından bir çok şey öğrenme imkanı bulmuştu. Löw'ün antrenman drillerini son derece iyi bilen Kartal, Almanya'yı Dünya Kupası'nda zafere taşıyan taktikleri şimdi Fenerbahçe'de uygulamaya koyacak. Kocaman ve Yanal'ın yardımcılığını yaptığı dönemde oyuncu kadrosunu çok iyi tanıma imkanı bulan İsmail Hoca, sarı-lacivertlileri Alman disiplininde oynatmaya hazırlanırken, ilk etapta takımın kondisyonunu ve mücadele gücünü arttırmayı hedefliyor. İsmail Kartal, kelimenin tam anlamıyla, Kanarya'yı panzere çevirmekte kararlı.

 

 

TÜRKİYE

insallah
 // taner dorry
Fenerin tek sorunu cok gol yemesiydi Ersun zamaninda. L
ow un sistemi alan savunmasi ve kontra atak bu sayede cok basarililar. umarim basarili oluruz bizde. gerci elimizde alman yıldızlar yok ama olsun...
14 Ağustos 2014 20:46
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler