LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı bir PKK sempatizanı!
İngiltere'de Dışişleri Bakanlığı görevine atanan Boris Johnson, Londra Belediye Başkanlığı döneminde PKK'ya sempati duyduğunu belirtmiş.
İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı bir PKK sempatizanı!
14 Temmuz 2016 / 13:14 Güncelleme: 14 Temmuz 2016 / 13:22

İngiltere'de Dışişleri Bakanı olarak atanan Boris Johnson'un PKK'ya sempati duyduğunu vurguladığı bir demeci ortaya çıktı.

İngiltere'de yayın yapan ITV haber kanalına geçtiğimiz yılın Kasım ayında konuşan Boris Johnson, İngiltere hükümetinin PKK'yı terör örgütü olarak kabul etmesine rağmen 'PKK'ya sempati duyuyorum' ifadesini kullanmıştı.

Johnson ayrıca, PKK/PYD'ye katılırken Londra Havalimanı'nda yakalanan bir kadın için de 'Umarım yargı absürd bir ceza vermek yerine duyarlı bir yaklaşım sergiler” şeklinde konuşmuştu. 

"RADİKAL MÜSLÜMAN AİLELERİN BEBEKLERİNE EL KONULSUN"

İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı Johnson, Londra Belediye başkanlığı döneminde "radikalleşme tehlikesi olan Müslüman çocukların devlet tarafından koruma altına alınmasını gerektiği" ifade eden bir yazı paylaşmıştı.

Tepkilere neden olan Johnson, radikalleştirmenin çocuk tacizi gibi bir şey olduğunu savunmuş, “Yetkililerin tıpkı taciz olaylarında olduğu gibi müdahale etme ve çocukları koruma altına alma yetkisi olmalıdır” demişti.

ERDOĞAN'A ve CLİNTON'A GALİZ KÜFÜRLER

İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı Boris Johnson, The Spectator adlı bir derginin 'Erdoğan'a hakaret yarışması' düzenlemesinin ardından 'Erdoğan'la ilgili bir hakaret şiiri ele almıştı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında galiz küfürler içeren şiiri dergi tarafından bin sterlinlik para ödülüne layık görülmüştü.

Boris Johnson'un ayıpları bundan ibaret değil. Johnson, geçtiğimiz yıl Hillary Clinton'ı "bir akıl hastanesindeki sadist hemşire" olarak tanımlamıştı.

BEŞAR ESAD'A DESTEK

Boris Johnson, Suriye iç savaşında da Esad'la müzakere edilmesi gerektiğini düşünüyor. Palmira'nın IŞİD'ten geri alınması üzerine Johnson Beşar Esad hükümetine övgüler yağdırarak 'Bravo Esad' ifadelerini kullanmıştı.

İSRAİL TEK DEMOKRATİK ÜLKEDİR

Johnson, İsrail'in Filistin işgalini destekleyen siyasetçiler arasında bulunuyor. İngiltere'deki İsrail'i boykot çağrılarını eleştirerek, "Bütün söylenenlere rağmen İsrail, Ortadoğu'daki tek demokratik ülkedir" ifadelerini kullanmıştı.

TÜRKİYE BAŞBAKANI'NDAN İLK YORUM

BBC World'de yayınlanan "Hardtalk" programının konuğu Başbakan Yıldırım'a Boris Johnson'un Dışişleri Bakanı olarak atanması soruldu. Yıldırım'ın yanıtı "Ona ne diyeyim, Allah ıslah etsin. İnşallah bundan sonra daha böyle bir yanlış içerisinde olmaz. Türklerin gönlünü kazanmanın gayreti içerisinde olur." şeklinde oldu.

ALİ KEMAL'İN TORUNU 

İki dönemdir Londra Belediye Başkanlığı'na seçilen Muhafazakar Parti üyesi Boris Johnson’ın büyük büyükbabası ünlü bir Türk. Johnson, Damat Ferit Paşa hükümetinin İçişleri Bakanı olan Ali Kemal’in öz torunu Stanley Johnson’un oğlu.

Birçok tarih kaynağında İngiliz Muhipleri Derneği üyesi ve İngiliz mandasının destekçilerinden biri olarak geçen Ali Kemal, sert bir Milli Mücadele karşıtıydı. Aynı zamanda bir gazeteci olan Ali Kemal, bu karşıtlığını yazılarına da yansıtıyordu.

Kurtuluş Savaşı'ndan sonra Ankara hükümetine bağlı bir grup tarafından İstanbul’da berber dükkanından kaçırılan Ali Kemal çıkarıldığı Ankadra yolunda, İzmit'te bir grup tarafından linç edilerek öldürüldü. Ali Kemal’in ölümünden sonra İngiliz eşinden olan çocukları İngiliz vatandaşlığına geçmişti

 

DÜNYA BÜLTENİ

 // isa
Büyük etmenistan ve büyük israil hayalinin gerçekleşmesi içerdeki ve dışardaki hainlerle yerli gafillerin gayretine bağlı...
14 Temmuz 2016 18:08
...
 // sena
neden özellikle PKK?neden Işid Esad falan değil de neden PKK?Neden hedef özellikle TÜRKİYE?...
14 Temmuz 2016 Perşembe 14:56
ingilizler için doğru seçim olabilir
 // hasan
dedesinin intikamını almak ičin uğraşacaktır. nede olsa dedesi ingiliz sevici imiş....
14 Temmuz 2016 13:35
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler