LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"İnce eleyip sık dokuyoruz"
"İnce eleyip sık dokuyoruz"
19 Ağustos 2014 13:59
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sorumluluk sahibi yöneticiler olarak sporda daha fazla gerilime müsaade etmeyecek söylem ve davranışlarda bulunmaları gerektiğinin bilincinde olduklarını söyledi.

Ünal Aysal, Türk Telekom Arena'da TTNET ile yaptıkları işbirliği anlaşmasının imza töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe ile yaşadıkları gerginliğin TFF Süper Kupa maçında sona erip, ermeyeceğine yönelik bir soru üzerine Aysal, şunları kaydetti:

"Biz spor yapıyoruz. Spor gayet tabi içinde tansiyonu ve çekişmesi olan bir yarışma. Bu nedenle bazen adrenalin yükselmeleri ve düşmeleri, hem yöneticiler hem de oyuncularda olur. Bu vesileleri iyi kullanmamız gerekiyor. Özellikle ülkemizin etrafında yaşadığı sorunlar dolayısıyla zaten bir tansiyon içerisindeyiz. Bunu sporda en asgariye indirmek yöneticilerin görevi. Burada kişilerin birbirine duyduğu kızgınlıklar, sevgiler bir tarafa bırakılmalı, toplum için çalışmalıyız. Biz mesuliyet sahibi yöneticiler olarak özellikle daha fazla gerilime müsaade etmeyecek söylemlerde ve davranışlarda bulunmamız gerektiği bilincindeyiz."

"Transferde ince eleyip sık dokuyoruz"

Ünal Aysal, ihtiyaçları olan transferlerin yapabilmek için son derece dikkatli çalıştıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

"Aslında bizim güçlü bir takımız var. Ekibimiz oldukça güçlü ve zengin ama hocamızın yeni taktiği ve düşüncesi kalabalık bir ekiple çalışmak yerine daha sınırlı bir ekiple çalışmak. İki ekip yaratmak ve bunların dışındakileri de daha fazla oynama imkanı bulmaları için de başka kulüplere göndermek. Biz de yönetim olarak bunu destekliyoruz. Onun için hocamızın takımda yer bulmasını düşünmediği oyunculara diğer kulüplerde bu şansı yakalamaları için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Transferin kapanması için daha zaman var. O kadar sıkışık bir dönemde değiliz. Kendi ihtiyaçlarımızın karşılanması, yani hocamızın istediği oyuncuların satın alınması ve kiralanması konusunda son derece dikkatli çalışıyoruz. Yanlış yapmaya tahammülümüz ve hakkımız yok. İnce eleyip sık dokuyoruz. Rakamlarda da son derece dikkatliyiz. Yani bir sürü parametrenin içinde bu transfer yapılmak zorunda."

Geçen sezonun devre arasında yaptıkları transferlerden bir çoğunun bekleneni verememesiyle ilgili soruyu Aysal, "Her hocanın kendisine göre bir politikası var. Mancini çok iyi bir hocaydı ama gelir gelmez yabancı sınırlamasıyla karşılaştı. Alelacele buna çözüm bulmaya çalıştı. O günkü transferleri hocamızın bize verdiği liste dahilinde yaptık.Ocak ve şubat ayında yapılan transferlerin bazıları başarılı oldu ve şu anda oynuyorlar. Diğerleri yeni gelen hocanın sistemine uymadıkları için oynamıyorlar. Yoksa kötü oyuncular değiller. Hepsi değerli ve Türkiye liglerinde başarılıolabilecek oyuncular. Bizim şu anda en iyi oyuncumuz Sneijder, İnter'de yer bulamadı çünkü teknik direktörün sistemine uyan bir konumda değildi. Diğer oyuncularımızı da bu şekilde görmemiz lazım" şeklinde yanıtladı.

Eskişehirspor'dan transfer etmek istedikleri Tarık Çamdal için sınırlarının belli olduğunu anlatan Aysal, "Tarık Çamdal'ın kulübü şu anda değerlendirmelerini başka türlü yapıyor. Bizim sınırlarımız belli. Sınırlarımız içerisinde bazı kararlar alabiliyoruz. Bazı rakamların üstüne çıkmayız. Bu ticari bir olay. Uyuşup uyuşamayacağımız zaman içinde belli olur. Transferin son gününe kadar şartlar sürekli değişiyor ama bugün için Tarık Çamdal konusunda söyleyebileceğim müspet bir şey yok" ifadelerini kullandı.

"Sezon açılmadan forma sponsorumuzu yetiştirmeye çalışıyoruz"

Aysal, forma sponsorluğu için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Forma sponsorluğu bizim en öncelikli konularımızdan birisi. Bütün yönetimimiz bu konuyla ilgili, elimizde muhtelif adaylar var. Bazılarıyla müzakereler yapıldı, bazılarıyla da yapılıyor. Sezon açılmadan sponsorumuzu yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu da bir ticari olay. İki tarafın da anlaşmasıyla yapılacak şeyler. Elimizden gelen her şey yapıldığından emin olun" diye konuştu.

 

AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler