LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
İlhan Cavcav'a kötü haber!
İlhan Cavcav'a kötü haber!
17 Kasım 2014 12:32
İlhan Cavcav'ın sakal yasağı koyması çok zor, çünkü kurallar gereği kulüpler 'iç yönetmeliklerini' sezon öncesinde TFF'ye bildirmek zorunda.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın futbolculara sakal yasağı getirdiğini açıklaması tartışmaya yol açarken, talimatlar kulüplerin bu tür uygulamalarına sınırlama getiriyor.

Cavcav, yasak gerekçesini ‘Kulübümüzün yönetmeliğinde, futbolcu herkese örnek olacak’ ibaresine dayandırırken, Profesyonel Futbolcuların Statü ve Transfer Talimatı’nın 24. maddesi, kulüplerin uyması gereken yükümlülükleri düzenliyor.

Kulüpler iç yönetmeliklerini sezon öncesi bildirmek zorunda

Bu maddenin, c fıkrasında; Kulüpler sezonun başlamasından en geç bir hafta önce, bir sonraki sezon uygulayacakları iç yönetmeliklerini ve/veya disiplin talimatlarını TFF’ye göndermekzorundadır. Kulüpler TFF’ye tescil ettirdikleri ve uygulayacakları iç yönetmeliklerini ve/veya disiplin talimatlarını imza karşılığında futbolcuya teslim veya noter aracılığı ile tebliğ eder” ibaresi geçiyor.

Ceza verilirse işler karışır

Gençlerbirliği kulübünün, sezon öncesinde sakal yasağı ile ilgili bir konuyu detaylandırmadığı öğrenildi. Kulübün önce ağır para cezası ardından da kadro dışı bırakma uygulamasının, oyuncu ile kulüp arasında ihtilafa yol açabileceği, futbolcunun böylesi bir durumda hukuki işlem başlatabileceği belirtiliyor.   

Kulüpler cezaları ve nedenlerini TFF'ye de bildiriyor 

Aynı maddenin d fıkrasında ise ‘Kulüpler, futbolcularına verdikleri para cezalarına ait kararlarını, nedenleri, tutarları ve noterden onanmış karar örnekleri ile birlikte, karar tarihinden itibaren en geç 15 gün içinde futbolcuya ve TFF’ye bildirmek zorundadır” deniliyor. 

2 bin 500 lira maaş alana 25 bin lira ceza olur mu! 

Gençlerbirliği’nde geçen sezon Hacettepe’den alınan ve aylık 2.500-3.500 TL arasında maaşa oynayan Berat Tosun, Çağrı Bülbül, Halil İbrahim Pehlivan gibi oyuncuların sakal yasağına uymaması sonucunda 25 bin TL cezaya çarptırılması ya da kadro dışı bırakılmasının yönetmelikler gereği sıkıntıya yol açabileceği ileri sürüldü.

Gençlerbirliği'nde dokuz sakallı futbolcu var 

Gençlerbirliği’nde, Sedat Bayrak, Hakan Aslantaş, Uğur Çiftçi, Nizamettin Çalışkan, Artun Akçakın, Doğa Kaya, İrfan Can Khaveci ve Gosso, Başkan İlhan Cavcav’ın özellikle eleştiri konusu yaptığı, Slaven Biliç, Olcay Şahan, Selçuk İnan ve Volkan Demirel’in ki kadar olmasa da zaman zaman sakal uzatıyor. 

 

HÜRRİYET

23:09
 // vatan sever
Bu dunyanizdaki son gorevi sizin yerinize o sakallilar yapicak bence onlardan ozur yerine helallik dileyin af dileyin...
17 Kasım 2014 23:09
Burası İmam Hatip mi diyor!
 // A.SAĞ
Adamın tipi kaymış, yakında nalları diker. Musallaya yattımı İmam arayacak! o zaman anlayacak İmam-Hatiple, sakalla dalga geçmeyi aşağılamayı!!!...
17 Kasım 2014 Pazartesi 17:02
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler