LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"İki teknik adamla görüşüyoruz"
"İki teknik adamla görüşüyoruz"
18 Haziran 2013 16:51
Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen, teknik direktör konusunda iki ismin gündemlerinde olduğunu; fakat hiçbiriyle resmi anlaşma yapmadıklarını açıkladı.

Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde basın mensupları ile sohbet eden Özen, gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ta teknik direktör kim olacağı konusunda Önder Özen, şunları dile getirdi: "Teknik direktör konusu çok merak ediliyor. Ya başarmış bir teknik adam olacak ya da herşeyi başarma potansiyeline sahip bir tekink adamla çalışacağız. Şu anda kim olur sorusuna isim söylemedim ama tarif yaptım. Yönetim kuruluna görüştüğümüz iki yabancı hocanın ismini verdim. Yönetim kurulu iki aday üzerinde görüşmelerini dün itibarıyla başladı. Birisini ben gerçekleştirdim diğerini ben burada olduğum için yönetim kurulundan bir arkadaşım yapıyor. Birkaç gün içinde iki isimden birisiyle anlaşabiliriz. Hocamız gelişmiş sınıf atlamış bir teknik adam olacağını söylebilirim."

Öte yandan kamuoyunda Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki ismi ile anlaşma yapıldığı yönündeki iddialar hakkında ise Önder Özen, "Şu anda Prosinecki ile bir anlaşma yapılmış değil. Biz Kayserispor Kulübü Başkanı Süleyman Hurma'ya Prosinecki ile görüşme yapacağımız konusunda bilgi verdik, izin istedik. Ben Prosinecki ile telefonda görüştüm. Ancak imza atmak prensip anlaşmasına varmak söz konusu değil." diye konuştu.

Transfere 8 - 10 milyon verme niyetimiz yok

Öte yandan takıma yapılacak transferler konusunda da Özen, şunları söyledi:

"Bazı yabancı oyuncularla görüşmeler yapıyoruz. Tabiki seçim zamanı olduğu için biraz yavaş davranmak zorunda kaldık. İki tane yabancı oyuncu ile ilgileniyoruz. Bu oyunculardan birisinin kulübüne 3.1 milyon euro bonservis bedeli önerdik en fazla 3.4 milyon euro vereceğiz. Bunun üstüne bir bir lira fazla vermeyeceğiz. Diğer yabancı oyuncu içinde İspanyol Kulübü devreye girdi fiyat biraz yükseldi. Medyada tranfserlerde 8-10 milyon eurolar telaffuz ediliyor. Bu rakamları vermeye niyetimiz yok. Başka kulüplerin bunu vermesi doğru olduğu anlamına gelmez. Yerli oyuncular konusunda da prensip anlaşmasına vardığımız oyuncular var. Piyasadaki rakamlara baktığınız zaman iyi gittiğimizi düşünüyorum. Oyuncuları tarif edersek birisi dışında diğer oyuncular genç. Fark yaratacak oyuncular olacaktır. "

Önder Özen, Gaziantepspor'un golcüsü Cenk Tosun ile ilgilendiklerini de dile getirdi. Fenerbahçe'de oynamış ya da oynayan birçok oyuncunun Beşiktaş'a tranfser olacağı şeklindeki haberler konusunda ise Önder Özen, şunları kaydetti:

"Benim takım planlamam içinde Fenerbahçe'de oynamış veya oynamakta olan oyuncu yoktur. Örneğin Semih Şentürk'ü istediğimiz konuşuluyor. Semih'i beğendiğim doğrdur; ancak planlamamızda yer almıyor. Yine Sezer Öztürk de planlamamız içinde bulunmuyor. Yİne Fenerbahçe'de oynamış kaleci Volkan Babacan konusunda teklif yaptığımız doğru değildir."

"Ronaldinho'ya teknik anlamda ihtiyacımız yok"

Bir gazetecinin "Ronaldinho gündeminizde mi ?" sorusuna Önder Özen, "Ronaldinho benim planlamamda yok. Sadece benim planlamam değil antrenör ekibinin planmasaı, yönetim kurulun planlaması da olur. Bazen kulüplerin ürün geliştirme faaliyetleri olur. Takıma katkı yapacağı yönünde olursa bir çalışma yapılır. O işin ticari kısmıdır. Bizim teknik anlamda Ronaldinho'ya ihtiyacımız yok. Ronaldinho şu anda kendi ülkesinde iyi durumda orayı bırakacağını sanmıyorum." diye cevapladı.

Başka bir gazetecinin "Beşiktaş Avrupa Kupaları'na katılamazsa başka planlarınız var mı ?" sorusuna ise Özen, "Açıkçası verilecek kararı bende merakla bekliyorum. UEFA'nın bazı ülkelerdeki kurumlar gibi olmadığını düşünüyorum. Biraz acımasız olabilirler bana öyle geliyor. Tabiki bizim B planımız var. Hatta üç tane planımız var. Avrupa'ya gidecek miyiz gidemeyecek miyiz? Avrupa'ya gideceksek neresi olacak? Belki Şampiyonlar Ligi'ne bile gidebiliriz. Bu nedenle yabancı oyuncular konusunda biraz sakin olmamız gerekiyor. O nedenle verilecek kararı beklememiz gerekiyor." diye cevapladı.

Takımdan gidecek oyuncular konusunda da Önder Özen, şunları ifade etti:

"Hilbert'in sözleşmesi bitti sözleşme yenilenmedi. Rakamlar konusunda anlaşma sağlanmadı. Dentinho planlamamız içinde olmasını istemem. Onunla alakalı çalışıyoruz. Almeida'nın kalitesi ve kariyeri ortadır. Verimlilik ve maliyet açısından denge kurmak lazım. Böyle denge varsa çalışılabilir. Bana varmış gibi gelmiyor. Almeida'ya gelecke teklifleri bekleyebiliriz."

Özen, Fenerbahçe'nin anlaşmaya vardığı Holmen ile ilgilenmediklerini fakat Türk olsaydı ilgilenibileceklerini kaydetti.

Önder Özen, 'Beşiktaş'ta futbolun patronu' söylemlerini kabul etmeyeceğini ifade ederek, "Ben hiçbir zaman patron olmam. Teknik direktörün ve çalışma arkadaşlarımın arkadaşıyım. Ben patron olamam, patronlara mesafeleyim. Ancak onlar hakkında karar verebilirim." cevabını verdi.

Önder Özen, BAL Ligi'nden bir takım ile organik bağ kurarak genç oyuncularını burada oynatacaklarını kaydetti.

 

CİHAN

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler